Chłodnym okiem: Pierwsi poza podium

02.05.2011 (21:59) | Adam Osiński | skomentuj (0)
Gdy stało się jasne, że w finale Pucharu Polski dojdzie do konfrontacji Lecha z Legią, uchyliła się furtka na grę w Europie dla czwartego zespołu ligi. Warunek jest prosty: zdobywca trofeum musi zakończyć sezon na podium, co dla tak zwanych możnych naszego futbolu powinno być formalnością. Zagwozdka w tym, że nie jest. Ktoś będzie musiał obejść się smakiem. W tej chwili czwartą lokatę zajmuje Śląsk Wrocław.


 

Dla drużyny Oresta Lenczyka taki wynik byłby jednak powodem do dumy. Szkoleniowiec WKS-u po meczu z Polonią przytomnie zauważył, że został ściągnięty do Wrocławia, by na powierzchni utrzymać trafiony okręt. Takiego kapitana Śląsk potrzebował. Załoga wzięła się w garść, ubytki zreperowano, a na dodatek zawieszono solidne żagle. Jeśli WKS podryfuje do pucharów, ten sezon zapisze się w annałach naszego klubu. Jeśli tak się nie stanie, głowy i tak będziemy zadzierać ku górze.

Na pomoc finalistów turnieju tysiąca drużyn liczyć już nie można. Niby różnice punktowe są znikome, do czego jesteśmy już przyzwyczajeni, ale ostatnia kolejka tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że jedyne splendory, jakie spadną w maju na Lecha lub Legię, to te za zwycięstwo w Święto Konstytucji 3 Maja. Zdobycie pucharu będzie też łabędzim śpiewem dla jednego z dwójki Bakero-Skorża, bowiem ich dni wydają się być policzone. Z tym że jednemu pozwolą odejść, drugiemu utną łeb.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane