Chłodnym okiem: Mistrzowski plan dwuletni

23.08.2011 (19:50) | Adam Osiński | skomentuj (0)
Znów Wisła pokpiła sprawę. Jeszcze co prawda nie przegrywa, ale już idzie szlakiem, który rok temu wyznaczył Lech. Czy poznaniacy żałują, dokąd zaszli? Otóż niekoniecznie. Kolejorz w Europie pokazał się i co nieco zarobił, by teraz, będąc na maksa skupionym na lidze, w roli faworyta celować w tytuł. Potem pomyślą o kasie z Champions League, a w międzyczasie sprzedadzą Rudneva, którego wartość wzrosła dzięki występom w Lidze Europy. Taki plan dwuletni.


 

Biała Gwiazda chyba go sobie przyswaja. Wynik dzisiejszego meczu na Cyprze niczego nie zmieni, bo krakowianie w Europie i tak zagrają, z tym że plan wypali w 100%, jeśli nasz mistrz trafi do tych bardziej prestiżowych rozgrywek. A Robert Maaskant chyba ma świadomość, że tym razem w polskiej lidze znajdzie się klub (Lech, a może – w wersji optymistycznej – również Śląsk), który w grudniu będzie wyraźnie wyprzedzał całą średnią resztę. Ciekawe, czy holenderski trener będzie się starał zachować równowagę w zaangażowaniu podopiecznych na dwa fronty. Skoro w Kielcach wystawił rezerwy, to pokazał, że na razie mu na tym nie zależy.

A czy ktoś poza Lechem i Śląskiem może odskoczyć? 4 kolejka pokazała, że nie. Jak zwykle najgłośniejsza była Warszawa, ale szumne zapowiedzi prezesa Polonii i piłkarzy Legii niedługo mogą się zamienić w krzyk rozpaczy. Nad dominacją Lecha (i Rudneva) nie ma już co się rozwodzić, a nad grą WKS-u będziemy się rozpływać, jeśli zespół będzie pewniejszy w obronie. W Warszawie mogło być różnie, gdyby zabrakło szczęścia. Ono sprzyja nam i oby słynne powiedzenie okazało się prawdziwe.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane