Chłodnym okiem: Drużyna z Wrocławia

26.09.2011 (21:01) | Adam Osiński | skomentuj (4)
Wisła ma nie lada problem. Straciła Maora Meliksona i Patryka Małeckiego, prawdopodobnie do końca rundy. Piłka nożna to sport drużynowy, ale nie w Krakowie. Mistrzostwo dały Białej Gwieździe przebłyski kilku grajków, co świadczy tylko o słabości rywali. Od Maaskanta większy wkład w sukces miał raczej Stan Valcx (choć sprowadzenie Kew Jaliensa zakrawa o sabotaż). Bez dwóch liderów wiślacy mimo to okazali się lepsi od Ruchu. Ale obraz meczu był inny, trudno liczyć na fart co kilka dni. Kto będzie teraz podawał do Bitona?


 

W Lechu ma kto asystować przy bramkach Rudnewa. I nie chodzi tylko o Stilicia, bo są jeszcze Murawski i Tonew, który pokazał dużo talentu. Tyle że Kolejorz ma zaburzoną równowagę między formacjami, co widzieliśmy ostatnio we Wrocławiu. W Poznaniu też nie ma więc drużyny. A czy jest w stolicy? Na pewno nie przy Konwiktorskiej. Tam sytuacja jest beznadziejna. Nie ma ani drużyny, ani indywidualności. Przynajmniej do czasu powrotu po kontuzji Bruno. Lepiej jest w Legii. Przy Łazienkowskiej narodziła się drużyna, która ma w składzie nazwiska. Problemem Skorży mogą być ci, którzy ich nie mają. A zastępców nie widać.

Nie sądzę, żebyśmy mieli słabe punkty (...) Inteligencja na boisku była po naszej stronie. Wszyscy, jako drużyna, zaprezentowali się bardzo dobrze - mówił w piątek Orest Lenczyk. Bo to właśnie we Wrocławiu gra piłkarski kolektyw. Nie tylko. W Łodzi i Kielcach też gra jedenastu facetów, którzy wiedzą, jak się ustawić, asekurować, wyjść na pozycję, pomóc koledze, a rywalowi grę uprzykrzyć. To jednak na Dolnym Śląsku jest potencjał. Chwaleni trenerzy Ojrzyński i Mroczkowski wyciskają ze swych drużyn wiele, ale soku już chyba wiele nie pozostało. Ciekawe, ile wyciśnie Orest Lenczyk.

KOMENTARZE
~Paweł(2011-09-27 12:50:45)
Obym był złym prorokiem, ale w następnej kolejce zobaczymy u siebie tą "beznadziejną sytuację z Konwiktorskiej". Nie lubię Polonii to zawsze będzie taki dziwny, prowincjonalny klubik, gorsza "siostra" Legii. Dziwię się, że ktoś tam chce inwestować i wierzy w sukces. Nie wiem na czym to polega, ale meczów Polonii u siebie po prostu nie da się oglądać, są tak fatalne że szkoda gadać. Ale jest "ale". Oni mają solidną drużynę a na nasze słabiutkie podwórko to w zupełności wystarcza. I zobaczymy już w najbliższą niedzielę gdzie jesteśmy my a gdzie jest ta "beznadziejna Polonia"...
~Znawca(2011-09-27 10:08:37)
Krok po kroku do mistrzostwa i do gry w LM! Zimą kupić dwóch super zawodników, latem jednego i jedziemy. Kto teraz wejdzie z polskich klubów do LM "odjedzie" reszcie. Trzeba to zrobić.
Rozkalibrowany(2011-09-26 22:38:21)
Tien, wszystko zweryfikuje boisko.
Tien(2011-09-26 22:22:42)
Kolejny bardzo trafny artykuł!
Faktycznie w Kielcach i Widzewie trenerzy dwoją się i troją żeby tego soku z piłkarzy trochę wycisnąć. Obie ekipy prezentują się jesienią zaskakująco dobrze ale coś mi się wydaje, że para z nich lada moment zacznie uchodzić. Korona zacznie grać tak, jak gra zawsze czyli bardzo przeciętnie a Widzew... no cóż - piłkarze po raz kolejny nie dostali obiecanych pieniędzy za poprzedni sezon nie wspominając o obecnym sezonie. Tutaj też przewiduję powolny dramat i nieciekawe zakończenie.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane