Chłodnym okiem: Kręci się

08.11.2011 (21:57) | Adam Osiński | skomentuj (3)
Wiem, jak ustawić drużynę, gdy ma deficyt punktowy – miał powiedzieć Ryszard Tarasiewicz po zajęciu stołka w ŁKS. Ja sobie przypominam, że prowadzony przez niego Śląsk zwykle zbierał oczka dość regularnie i tylko raz było naprawdę źle – jesienią 2010. Reakcji zabrakło, trener bronił swojej filozofii, która wyników nie gwarantowała. Tamte wydarzenia i roczny rozbrat z zawodem nie zmieniły go. W wywiadach czuć naszego Tarasia, tego od ofensywnej gry, dobrej organizacji i zaangażowania. Tymczasem u Probierza, który z łodzianami punktował aż miło, w cenie była żelazna defensywa, bo grę do przodu pchała głównie trójka Szałachowski – Saganowski – Mięciel.


 

Maaskanta będę wspominał źle. Nie wnikam w to, czy Kew Jaliensa w Krakowie bardziej widział on czy jego krajan Valcx, ale to były już trener dobierał skład. I niezdarnego gracza powinien posadzić na ławce lub odesłać na trybuny, zamiast irytować tych, którzy Wiśle życzą dobrze. OK, zadanie go przerosło i z kilku niezłych piłkarzy nie stworzył pod Wawelem drużyny. Bo okazał się po prostu za słaby. Ale jaki miał interes w tym, by wystawiać do gry ciamajdę? To nawet nie była rosyjska ruletka. W tym wypadku w bębnie rewolweru brakowało pustych komór.

Rafał Ulatowski szybko przerwał karierę komentatora telewizyjnego. Nikt tego w Gdańsku nie pożałuje, jeśli będzie pracował z takimi efektami jak w Bełchatowie. Piłkarze biało-zielonych podobno żegnali byłego szefa ze spuszczonymi głowami, ale ta zmiana wyjdzie im na lepsze. Nad morzem trochę powieje i dobrze, bo robiło się duszno. Atmosfera między byłym szkoleniowcem a kibicami mogła na piłkarzy działać deprymująco. Teraz zaczynają od zera, podobnie jak ich koledzy z Łodzi i Krakowa.

KOMENTARZE
~Stach72(2011-11-09 18:15:12)
Taraś ma duży talent by być wielkim trenerem,ma charyzmę i jest lojalny wobec piłkarzy,jest dla nich kolegą....ale nie ma kompletnie warsztatu i pokory
~oczka(2011-11-09 13:54:27)
Regularnie? Po jednym.... co mogło skończyć się spadkiem. Wiosna 2010 też była do bani a cały sezon 8-12-10 czyli to raczej ciułanie punktów nazwane wspaniałomyślnie regularnym punktowaniem. Można się utrzymać w lidze nawet samymi remisami ale czy naprawdę o to chodzi? Może Łks-owi w tej chwili...
~ala(2011-11-09 07:21:41)
Jak Lechii wyjdzie ta zmiana to się okaże. W Bełchatowie była ułożona drużyna przez Janasa, która z biegiem czasu przeciętniała. Lechii w senesie sportowym w tym miejscu bliżej do Cracovii która była budowana od początku do końca przez Ulatowskiego. Niestety w Lechii przynajmniej cały przód jest do kapitalnego remontu.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane