Chłodnym okiem: Liga bez liderów

16.04.2012 (20:08) | Adam Osiński | skomentuj (2)
Nie do pomyślenia, że na finiszu ligi drużyny z podium nie wygrały ze średniakami. Kiedyś czołówka prezentowała jakość – Widzew, Legia, trochę później Wisła czy Lech odrywały się od reszty, a tytuł nie raz rozstrzygały w bezpośrednich starciach. Jak pretendent nie był pewny efektu, to strzelał bramki nawet na zawołanie i wygrywał 6:0 bądź 7:1. Właśnie, dzisiejsza sytuacja ma jeden pozytyw: jest dowodem, że rozgrywki są czyste.


 

I to tyle. Giganci z 2012 roku muszą sprzedawać najlepszych graczy albo straszą bankructwem. Na boisku fundują zwykłą młóckę połączoną z brakiem ikry, a nawet – dosadniej – zaangażowania. Kibice wicelidera, który przecież potentatem ligi nie jest, skoro mistrzem był 35 lat temu, wymieniliby połowę składu i trenera, a właściciela wywieźli na taczkach. Oni chcieliby, żeby było dobrze, ale człapać po tytuł można nawet wtedy, gdy jest źle.

Mistrz Polski będzie odrobinę mniej słabszy od słabych. Jeden z dziennikarzy wyliczył, że Legia Warszawa zdobywa średnio 1,88 punktu na mecz, więc w Europie gorszy jest tylko jeden lider, Salzburg z Austrii. Ciekawe, że w czołówce polskiej ligi tylko dwa kluby mogą być zadowolone ze swojej postawy – Ruch i Korona. Bieda w Kielcach i Chorzowie stępiła oczekiwania, solidność przyjmowana jest z aplauzem, daje wymierne efekty w tabeli. Ale silnego zespołu w ekstraklasie po prostu nie ma.

KOMENTARZE
~Nick(2012-04-17 17:05:09)
Nad Śląskiem niech się Lenczyk zlituje i Fojuta już do końca rundy nie wystawia !
~leszczuk(2012-04-16 21:55:34)
Są solidne podstawy do tego żeby lider nam się w końcu wyłonił, bo grając w wyrównanym towarzystwie zespoły muszą dawać od siebie więcej zaangażowania. Brakuje tylko żeby liga była bardziej techniczna. Jak narazie jest zdecydowanie za dużo fauli. Bardziej techniczni są eliminowani z gry,a sędziów krytykuje się za to że dająza dużo kartek, a powinno być odwrotnie.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane