Chłodnym okiem: Stoi Podbeskidzie, Legia idzie

27.11.2012 (19:46) | Adam Osiński | skomentuj (1)
10 punktów. Tyle dzieli Śląsk od prowadzącej Legii, tyle brakuje Podbeskidziu, by wydostać się ze strefy spadkowej. Jeśli Górale stracili w poniedziałek szanse na utrzymanie, to WKS w weekend pozbawił się resztek nadziei na obronę mistrzowskiego tytułu.


 

W tym sezonie piłkarze Legii wzięli rywali z marszu, ale nie przesadzajmy – za bardzo ich nie podeptali. Zebrali przecież baty od Jagi, nie byli lepsi od Polonii, zremisowali w Zabrzu i Lubinie. Oni też gubią punkty, bo mają problemy w grze obronnej. Ale wykazują minimum przyzwoitości, wystarczy, że od czasu do czasu błysną. A reszta ligowej stawki gra – jak to wielu żartobliwie mówi – na dwa uda: uda się albo nie uda. Graczom z Wrocławia się ostatnio nie udaje. Z tym że coraz mniej w tym przypadku, to już nie kwestia zmarnowanej jedenastki czy faulu Bośniaka.

Zmiany trenerów w Podbeskidziu i Bełchatowie przyniosły skutek w postaci lepszej gry, ale nie punktów. Zainteresowani w takich sytuacjach zwykli mawiać, że w końcu przyjdą i punkty. Tyle że już jest za późno. Który klub nad nimi zacznie teraz seryjnie gubić punkty? Nie widać takiego, bo liga jest zbyt wyrównana, z wyjątkiem samego czuba i dołu. Czy to oznacza, że w maju zabraknie emocji?

KOMENTARZE
~sas(2012-11-28 11:43:10)
Emocje dla obecnego Śląska skończą się na walce o puchary. Oby!
A z tym czubem to bym tak nie przesadzał. Legła już nie raz pokazała jak lubi tracić seryjnie punkty na wiosnę a do Poznaniakowronkowców tracimy dwa mecze.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane