Śląsk deklasuje w Poznaniu

30.11.2012 (22:47) | Patryk Reński | skomentuj (19)
Śląsk o klasę lepszy od Lecha w Poznaniu. Wrocławianie pokonali rywali 3:0 po golach Diaza, Soboty i Ćwielonga. Wrocławianie wracają do gry o najwyższe cele. Śląsk zagrał mądrze i pewnie. Piłkarze nie popełniali zbyt wielu błędów, a bramkarz Lecha, Krzysztof Kotorowski, szczególnie długo zapamięta ten mecz.

Już w pierwszych minutach Mariana Kelemena postraszył Keeba Ceesay, który wpadł w pole karne, uderzył mocno, ale w środek bramki, Golkiper Śląska miał wiele problemów, żeby to uderzenie obronić. Kilka minut później Śląsk miał swoją okazję, kiedy Marcin Kowalczyk świetnie włączył się do akcji ofensywnej, poprowadził piłkę pod pole karne Lecha i podał na prawo do Soboty, a ten strzelił, lecz niecelnie na bramkę Kotorowskiego.

Na pierwszego gola w tym meczu wrocławianie w pełni zasłużyli. Oprócz groźnej akcji Ceesaya Lech nie potrafił zbliżyć się do bramki Kelemena. W 21. minucie lewą stroną pobiegł Sobota dośrodkował piłkę w pole karne, a tam Diaz wygrał pojedynek główkowy z dwoma obrońcami gospodarzy i piłka wpadła do siatki. Błąd popełnił również Kotorowski. Bramkarz poznańskiej drużyny wybiegł na szósty metr, aby wypiąstkować piłkę, ale nawet do niej nie doszedł. Śląsk grał mądrze, a Lech nie miał pomysłu, jak skonstruować porządny atak zagrażający bramce Kelemena.

Po przerwie Lechici wyszli na boisko nieco bardziej zmotywowani, oddali nawet dwa strzały na samym jej początku, choć żaden z nich nie leciał w światło bramki. W 54. minucie żaden z obrońców gospodarzy nie potrafił wybić piłki we własnym polu karnym, ta znalazła się przy nodze Soboty, który pięknym strzałem w kierunku dalszego słupka wpakował ją do bramki. Po chwili było już 3:0. Błąd Kamińskiego we własnej szesnastce wykorzystał duet Diaz – Ćwielong. Ten drugi w końcowej fazie akcji huknął jak z armaty, a piłka wpadła w samo okienko bramki. Interweniujący Kotorowski nie miał żadnych szans, ani przy jednym, ani przy drugim golu. Wydawało się, że po stracie dwóch bramek w tak krótkim czasie Lech załamie się i nie będzie już kompletnie w stanie nic zrobić, ale podopieczni trenera Rumaka, zaczęli poważniej zagrażać wrocławianom. Najpierw przewrotką nie trafił z kilku metrów Ślusarski, potem przed szansą stanął Możdżeń, a w tej sytuacji fantastycznie obronił jego strzał Kelemen.

Lech straszył raz na jakiś czas, lecz przy większości prób lechitów Kelemen w ogóle nie musiał interweniować. Śląsk rozgrywał świetny mecz. Akcje pełne celnych, ciekawych podań i szybkie, kreatywne ataki wrocławian aż miło oglądało się na boisku. Rywale byli bezradni. Piłkarze WKS-u udowodnili, że wpadka w meczu z Jagiellonią to tylko wypadek przy pracy. 3:0, piękne gole i efektownie grający Śląsk Wrocław. To słowa najlepiej oddające mecz w Poznaniu.

Lech Poznań 0:3 (0:1) Śląsk Wrocław
Diaz 21', Sobota 55', Ćwielong 57'

Lech: Kotorowski - Ceesay, Wołąkiewicz (75' Djurdjević), Kamiński, Henriquez - Lovrencsics, Murawski, Drewniak (46' Bereszyński), Trałka, Tonev (46' Możdzeń) - Ślusarski

Śląsk: Kelemen - Socha, Kowalczyk, Jodłowiec, Pawelec - Ćwielong (85' Garyga), Kaźmierczak, Elsner, Mila, Sobota - Diaz

Żółte kartki: Djurdjević, Możdżeń (Lech), Ćwielong, Mila (Śląsk)
Sędziował: Paweł Gil (Lublin)
Widzów: 18 794