Zabrzański koszmar

18.10.2013 (22:23) | FPP | skomentuj (26)
Dramat piłkarzy Śląska. Po rewelacyjnej pierwszej połowie i desperackiej defensywie w drugiej wrocławianie w doliczonym czasie gry stracili dwie bramki i przegrali na boisku wicelidera tabeli, Górnika Zabrze 2:3. Dublet dla gości ustrzelił Marco Paixao wykorzystując asysty Tomasza Hołoty. Miejscowych do życia przywrócił Radosław Sobolewski. W 90 minucie Bartosz Iwan oraz Prejuce Nakoulma ukarali wrocławian za wcześniejszą nieskuteczność.

Zaskoczeń kadrowych Stanislava Levego ciąg dalszy. Tym razem czeski trener zmieścił w wyjściowej jedenastce Tadeusza Sochę i Krzysztofa Ostrowskiego po prawej stronie oraz Dudu Paraibę z Hołotą na lewej flance. Ten ostatni po raz pierwszy w życiu wystąpił na tej stronie boiska, ale pierwsza połowa to popis tego 22-letniego zawodnika. Nie tylko zaliczył on 2 asysty przy bramkach Paixao, ale też wielokrotnie zaskakiwał rywali udanymi wejściami i nieszablonowymi zagraniami. Sam też mógł strzelić gola, ale zabrakło mu w paru sytuacjach precyzji.

W znakomitej formie jest też portugalski snajper wrocławian. Najpierw w 21 minucie znalazł się we właściwym miejscu i czasie, z bliska finalizując dogranie głową od Hołoty po rzucie wolnym Sebastiana Mili. W 33 minucie Paixao umiejętnie w tempo wybiegł do podania wychowanka Katowic i przepiękną podcinką przeniósł piłkę nad Pavelsem Steinborsem. Portugalczyk z 8 trafieniami jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Do przerwy Śląsk panował na placu boju na niewiele pozwalając Górnikom. Goście stworzyli sobie szereg kolejnych sytuacji bramkowych, ale nie potrafili ich wykorzystać. Jeszcze przed strzeleniem pierwszego gola z niedużej odległości uderzali Mila i Hołota. Ten ostatni miał dobrą okazję tuż przed przerwą, lecz chybił.

Wszystko zmieniło się na początku drugiej odsłony pojedynku. Żaden z wrocławskich obrońców nie zablokował dośrodkowania Rafał Kosznika do Radosława Sobolewskiego. Ten przyjął piłkę w polu karnym, odwrócił się i uderzył nie do obrony. Kontaktowe trafienie pobudziło gospodarzy.

Od tej pory rozpoczęła się nawałnica zabrzan. Na bramkę Rafała Gikiewicza sunął atak za atakiem. Golkiper Śląska był w wybornej dyspozycji między innymi instynktownie odbijając strzał z kilku metrów Prejuce`a Nakoulmy w 75 minucie. Przyjezdni z rzadka konstruowali wypady. W pewnym momencie wyglądało, jak by zabrakło im prądu. Sędzia doliczył do drugiej połowy doliczył zaledwie 3 minuty, ale w tym krótkim czasie zabrzanie zdołali dwukrotnie zmienić rezultat.

~Aaron(2013-10-19 16:14:12)
Prawda jest taka, że Śląsk im podarował te punkty i nie powinno być nawet remisu. Kompletnie się skompromitował. Zawinili w tej sytuacji tylko i wyłącznie pseudo piłkarze. I żeby teraz wszyscy nie myśleli, że tak grają „drużyny” Nawałki, bo reprezentacja takich prezentów w doliczonym czasie gry nie dostanie od nikogo, z takimi frajerami na pewno nie zagrają.
~Niepasteryzowany(2013-10-19 14:25:15)
Dla mnie Gavisz jest OGROMNYM rozczarowaniem. Na plus Paixao i Plaku (bo cociaż jemu jedynemu coś się chciało w tej drugiej połowie). Czy wygyrwasz czy nie... HEJ ŚLĄSK.
~janu(2013-10-19 12:30:22)
Wydaje mi się, że najwyższy czas postawić przed trenerem Levym i sztabem szkoleniowym, oraz piłkarzami konkretne zadanie. Do 10 listopada w meczach ligowych: Zawisza (d) , Podbeskidzie (d) Lechia (w) Korona (d) zdobycie 10 punktów ! W 1/8 PP wyeliminowanie Jagi. Nie uzyskanie tych rezultatów powinno skutkować usunieciem ze stanowiska trenera Levego oraz II trenera Barylskiego i przesunieciem do zespołu rezerw Rady Drużyny (Mila pozbawienie funkcji kapitana, Kaz , Stevanović). Żarty się skończyły, dość smendzenia o wciąganiu wniosków z przegranych - wygranych meczów i bajek o trudnych przeciwnikach.
~tolek(2013-10-19 00:25:57)
Problem jest z Levym, nie rozumiem zachwytów nad efektami jego pracyi ! Wystarczy porównać zmiany Nawałki : Gancarczyk uporządkował środek obrony, a Iwan strzelił bramke na 2-2. Co dały zmiany Levego :Plaku zawalił bramkę, Patejuk niewidoczny ... dobrze, że nie zdążył wejść Więzik , bo już stał przy linii. Stachu nie czyta gry, może nadaje się na asystenta, ale nie na I trenera. Bilans Śląska pod jego kierunkiem, nie oszukujmy się, jest KOSZMARNY !
~merkamilos(2013-10-19 00:02:20)
plaku good bay nic nie wnosisz ,wnosisz tyle samo co patgejuk...przez ciebiue brama ...dowidzenia do albani !!!
~The Fan(2013-10-18 23:50:06)
a i jeszcze jedno dobrze tu nie którzy pisza, po co zmiany dla zasady?Mamy wynik i go bronimy - zmieniamy dwóch defensywnych zawodników, którzy zamykaja korytarze skrzydłowym na dwóch ofensywnych pomocników, którzy z wiadomych wzgledów sa słabsi w obronie. Jak bedziemy przegrywac to wtedy właśnie trzeba ruszyć do przodu ale jak się ma korzystny wynik to się go trzymać i kontrować.Już to kiedyś pisałem nikt nie analizuje na bierząco gry ze sztabu. Jeśli dwa tygodnie pracowali nad taktyka i wystawiaja denensywny skład(miałem to pochawlić) to po ch..j to zmieniać jak wynik jest korzystny . Te dzisiejsze posuniecia powtarzaja się od dawna.Lawka zamiast nam pomagać tylko psuja gre takimi zagrywkami a wprzypadku Sląska praktycznie każda zmiana jest nie przemyslana i gra automatycznie siada. Mam prosbe do sztabu przestańcie słuchaj nie krórych kibiców że trzeba robić zawsze 3 zmiany w meczu. Macie takich zawodników na boisku i na ławce, ustalona taktykę, obserujecie mecz- to po co o to psuć., w imie czego. Gdyby za wykorzystanie trzech zmian był w piłce jakić bonus to było by warto ale jak do tej pory tak gra jest prosta. Masz wynik to się go trzymaj a nie kombinujecie. tym bardziej że chłopaki 2 tygodnie mieli wolne i cgyba było ich stać dzisiak nie tylko na pełne 90 minut ale tez na 10 dodatkowych.
~:((2013-10-18 23:20:14)
To jest skandal i kpina z kibiców. Nie zgadzam się z tym, że nie walczyli 90 minut, bo grali całkiem nieźle do 90 minuty. Ale za to, co zrobili w doliczonym czasie powinni nam zapłacić za bilety w następnych trzech meczach we Wrocławiu. Skandal
~wroc4ever(2013-10-18 23:18:03)
co Was nie zabije to wzmocni, kolejna nauka na przyszłość. Cóż porażka jak porażka, szkoda że w takich okolicznościach. Ale wiem, że dacie radę :). Hej Śląsk! to przecież nie koniec świata!
~wash(2013-10-18 23:15:19)
Stachu pozorancie, odejdź z Paluszkiem i polsatowskimi ... , a weźcie ze sobą transfery 100-lecia Plaku i Gavisza, do taty odeślijcie Więzika, Bielsko czeka :).
Jutro rozmowa dyscyplinująca Levy , Barylski i Mila w ratuszu !
~The Fan(2013-10-18 23:04:37)
Nikt przez dwa tygodnie w Śląsku nie oglądał ostaniego meczu u siebie górnika z zawisza. Inna sprawa ze myslałem juz po gliwicach i jageloni w tamtym sezonie że nasi poszli po rozum do głowy. Panowie gra się do końca a w końcówce nawet najlepsi graja na wynik. Znowu chłopaki sie nagrali i przez własne frajersto stracili to co sobie wypracowali. Trzeba zacząć zdobywac punkty i nie dołowac siebie i kibiców takimi meczami. p. s czas na rewanz na jagieloni za porazke w lidze i a później jeszcze dwa mecze u siebie, miejmy nadzeije ze kompletem punktów. Punkty bedą dzelone na pół po 30 kolekach ale najpierw trzeba załapać sie do pierwszej ósemki. Kolejki lecą a my balansujemy na granicy kreski. Nie stwarzajcie nerwowej sytuacji sobie i nam tylko zacznijcie punktować. Więcej wyrafinowania przy dobrej grze sprawi że możemy sie dalej liczyć. dzisiaj górnik zagrał dla Nawałki ale jutro moga już nie ieć dla kogo grać...wiecie o co mi chodzi.
~Andrzej(2013-10-18 23:01:28)
Tak się kończy granie na dotrwanie. Cała druga połowa to było - byle dotrwać, jakoś to będzie. Mi się wydaje, że Levy nie walczy specjalnie o wygrywanie na wyjazdach. Zadowala się remisem. Tym razem nawet to nie wyszło. Przechodzenie z ataku do obrony kompletnie u nas nie działa. Defensywni pomocnicy, zwłaszcza Kaźmierczak, są wolni jak cholera, robią się straszne dziury i przeciwnicy stwarzają dużo groźnych sytuacji właśnie po takich stratach w ataku.
~michal(2013-10-18 23:00:13)
a tak w ogóle to wytłumaczcie mi na jakiej podstawie niektórzy kibice, ludzie z zarządu twierdzą że Levy robi dobrą robotę?! przecież on wyników nie ma! pytam się, zadowala kogoś 3 zw. na 12 kolejek? przecież on prowadzi zespół już ponad rok! kompletnie nie ma nic (poza gadaniem, w gębie jest wyjątkowym bojownikiem) do zaoferowania. z takim trenerem to będzie permanentnie zespół środka tabeli. to najwyraźniej większość zadowala... i czytam że w Śląsku szykują się czystki ale Levy może być spokojny o posadę. brak słów...
Św.Kat(2013-10-18 22:56:52)
Brawo dla Plaki i Patejuka, czarna k. nas usadziła
~bajanafun(2013-10-18 22:47:25)
Po cholere Stasek zmieniał Soche i Hołotę? Górski juz dawno mówił żeby wygrywającej drużyny nie zmieniać.
~fan.wks(2013-10-18 22:45:30)
WSTYD!
Rozumiem jak drużyna się stara, gryzie trawę i nie wychodzi, wtedy tylko wstać i zaśpiewać "Czy wygrywasz czy nie.." ale w tym przypadku 100% winy po stronie piłkarzy, 90min to sobie odpuścimy a tu KLOPS ! Górnik przycisnął a panienki nie zareagowały..

WSTYD!
~kork(2013-10-18 22:43:41)
Plakac sie chce.
~michal(2013-10-18 22:40:35)
teraz Wam powiem że przegraliśmy przez Levego. po cholerę zdejmował Sochę i wpuścił tego Plaku? przecież on jest beznadziejny! już patrzeć nie mogę na Levego. niech się pozbędą tej siroty czeskiej... kolejny mecz bez wygranej na wyjeździe funduje nam Levy. tak kolejny mecz przegrany przez jego zmiany i taktykę. to jest najgorszy trener od czasów Żurka Jasia.
~:((2013-10-18 22:40:17)
No to mamy jakiś konflikt w klubie. Te 2 stracone bramki były zaplanowane. Inaczej nie umiem tego wytłumaczyć :( Jaki szok :(
~romario(2013-10-18 22:38:57)
Hołota setka na koniec pierwszej połowy, w drugiej kolejna (strzał głową) plus setka Paixao (1/1). Niewykorzystane sytuacje się mszczą, nic nowego.
~lica(2013-10-18 22:38:37)
W rezerwach tez druzyna wygrywajac jedna bramka patrzy przez ostatnie minuty zegar i graja w poprzek boisKa. Taka tradycja
~Slayer(2013-10-18 22:36:40)
pfff... jak sięchce przeczekać 45 minut to tak jest. Żal... 18 milionów pieniędzy podatników na zespół, który nie ma serca na walkę 90 min...
~Piotr(2013-10-18 22:33:19)
Tak to jest jak sie gra i patrzy na zegar kiedy bedzie koniec.