Stracone dwa punkty

17.05.2014 (17:29) | don | skomentuj (5)

W 34. kolejce Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował 0:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Był to szósty mecz z rzędu bez porażki, i piąty bez straty gola.

W składzie Śląska zabrakło podstawowej pary stoperów. Miejsce pauzujących za kartki Adama Kokoszki i Rafała Grodziskiego zajęli Mariusz Pawelec oraz Juan Calahorro. Miejsce grającego w ostatnim spotkaniu Mateusza Machaja zajął Sylwester Patejuk. W wyjściowym składzie Podbeskidzia zabrakło kontuzjowanych Tomasza Sokołowskiego i Jana Blazka. Z powodu nadmiaru żółtych kartek wystąpić nie mógł również Bartłomiej Konieczny.

Od początku spotkania przewagę uzyskali podopieczni trenera Tadusza Pawłowskiego. Groźnie strzelali Dudu oraz Flavio Paixao. Po uderzeniu głową przez Calahorro piłka zatrzymała się na słupku bramki strzeżonej przez Richarda Zajaca. W 30 minucie z lewej strony Dudu dośrodkował wprost na głowę Flavio Paixao. Strzał Portugalczyka obronił jednak goalkeeper gości. Pierwsze 45 minut przebiegało pod dyktando gospodarzy. Śląsk nie potrafił jednak wykorzystać przewagi i udokumentować dobrej gry zdobyciem choćby jednej bramki. Goście nie potrafili zagrozić bramce Mariana Kelemena i tylko dzięki nieskuteczności wrocławian, do szatni mogli zejść z bezbramkowym remisem.

Obraz gry od początku drugiej połowy nie uległ zmianie. Zawodnicy WKS-u kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Niestety, podobnie jak w pierwszych 45 minutach, po zmianie stron wciąż brakowało zimnej krwi pod bramką Górali. Goście z rzadka gościli pod bramką Śląska, ale w 58. minucie mogli objąć prowadzenie. Strzał Damiana Chmiela wylądował jednak na słupku. Minuty mijały a zielono-biało-czerwoni „bili głową w mur”, próbując strzelić zwycięskiego gola.

Śląsk dominował przez całe spotkanie. Podopieczni trenera Tadeusza Pawłowskiego stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, jednak żadnej z nich nie potrafili wykorzystać. W efekcie to Górale wywożą z Wrocławia szczęśliwy punkt.

Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0 (0:0)

Śląsk Wrocław: Kelemen - Zieliński, Calahorro (74\' Kaźmierczak), Pawelec, Dudu - Hateley (69\' Droppa), Stevanović - F. Paixao (85\' Pich), Mila, Patejuk - M. Paixao Trener: Tadeusz Pawłowski

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Zajac - Adu, Telichowski, Iwański, Chmiel, Kołodziej (55\' Malinowski), Pietrasiak, Pawela (85\' Pietruszka), Górkiewicz, Łatka, Stąporski (69\' Bartlewski) Trener: Leszek Ojrzyński