Lider nie z przypadku: Śląsk – Piast 1:2

25.09.2015 (22:28) | Tomasz Szozda | skomentuj (12)
Piłkarze Śląska nie sprostali liderowi Ekstraklasy i przegrali po raz czwarty w sezonie. Bramki dla Piasta zdobyli Hebert oraz Korun, dla WKS-u trafił Biliński.

Tadeusz Pawłowski dokonał kilku zmian w składzie w porównaniu do pucharowego pojedynku z Podbeskidziem. Między słupkami stanął Pawełek, parę stoperów stworzyli Hołota z Celebanem, a w środku pola obok Gecova i Danielewicza znalazło się również miejsce dla Hateleya. Z kolei Radoslav Latal desygnował do gry identyczną jedenastkę jak w ostatnim spotkaniu z Lechią Gdańsk.

Śląsk rozpoczął odważnie, ale po szybkiej wymianie ciosów to Piast narzucił swój styl gry. Podopieczni trenera Latala większość swoich ataków przeprowadzali skrzydłami, gdzie brylował zwłaszcza Patrik Mraz. Po jednej z jego wrzutek Vacek był bardzo bliski umieszczenia piłki w siatce. Gracze WKS-u szukali swoich szans w kontratakach, w najważniejszych momentach brakowało im jednak zrozumienia pod bramką Szmatuły.

Gliwiczanie konsekwentnie realizowali swój plan, a przewagę udokumentowali w 44 minucie bramką Heberta. Asystę zaliczył Mraz, który znakomicie dośrodkował z rzutu wolnego.

Po przerwie wrocławianie wykazywali dużo większą aktywność. Na efekty czekaliśmy do 58 minuty, gdy po pięknym rajdzie Kiełba Biliński wreszcie zachował się jak przystało na napastnika i z zimną krwią wykończył akcję. Niestety radość wrocławskich kibiców nie trwała długo. Niespełna 5 minut później Piast znów był na prowadzeniu. Po uderzeniu Koruna piłka pechowo odbiła się od Hołoty i zmyliła Pawełka.

Wrocławianie dobrze zareagowali na stratę gola – zepchnęli rywali do głębokiej defensywy, a ich ataki coraz bardziej się zazębiały. Mimo wielu prób nie byli jednak w stanie pokonać Szmatuły. Piast sprawiał wrażenie drużyny lepiej poukładanej i chyba zasłużenie zdobył dziś 3 punkty. Natomiast druga połowa w wykonaniu WKS-u może choć trochę napawać optymizmem przed nadchodzącymi derbami.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 1:2 (0:1)