Chłodnym okiem: Mecz o wicelidera

29.09.2015 (19:49) | Adam Osiński | skomentuj (6)
Ostatnim zespołem, który pokonał w lidze Pogoń Szczecin, był Śląsk Wrocław. Działo się to na początku czerwca w ostatniej kolejce poprzednich rozgrywek. Dla WKS-u było to przypieczętowanie czwartego miejsca i awansu do Ligi Europy, dla drużyny prowadzonej przez Czesława Michniewicza był to mecz bez historii – i tak zajęliby w grupie mistrzowskiej ostatnie miejsce. Kilka miesięcy wiele w obu ekipach zmieniło. Z Pogonią zwyciężyć w obecnym sezonie nikt nie potrafi, dzięki czemu szczecinianie są już na drugim miejscu, natomiast Śląsk przegrał właśnie drugi mecz z rzędu. WKS jest daleko nie tylko od czołówki, ale nawet od górnej ósemki – nie pod względem punktów, ale poziomu gry.


 

Pomyślałby kto, że doszło w tych klubach do drastycznych zmian. Ale nic takiego się nie zdarzyło, trenerzy Śląska i Pogoni mają do dyspozycji niemal tę samą grupę ludzi. W kadrach doszło do paru przetasowań, ale to właśnie one są języczkiem u wagi. Otóż w Szczecinie każda zmiana była przemyślana, a nowi piłkarze – dotyczy to przede wszystkim duetu stoperów Fojut–Czerwiński oraz bocznego defensora Lewandowskiego, który wrócił po roku – z miejsca wkomponowali się w zespół i wyeliminowali jego słabe punkty w obronie. Włodarze Pogoni potrafili więc dobrych piłkarzy namówić do gry u siebie (niedawno skusili także niezłego napastnika Władimera Dwaliszwiliego, kiedyś, gdy rozpadała się Polonia Józefa Wojciechowskiego, przymierzanego do WKS-u). Z kolei Śląsk dobrych piłkarzy traci – w jednym okienku Mila, w kolejnym M. Paixao, a na dokładkę Robert Pich. Czyli cały ofensywny kręgosłup, wyjmując Flavio, który bez nich obok siebie stracił dawną werwę. Tymczasem polityki, która pozwoliłaby znaleźć ich następców, w klubie po prostu nie ma – wrocławianie ściągają zawodników na chybił-trafił. Częściej z tym pierwszym skutkiem.

Wracając do Pogoni – jej serię meczów bez porażki mogła wczoraj przerwać Jagiellonia. Portowców czekało spore wywanie, bo zespół z Podlasia jest przez Michała Probierza znakomicie ułożony i potrafi wygrać z każdym. Jakby tego było mało, to Jagiellonia tak naprawdę jest ostatnim klubem, który pokonał Pogoń. Półtora miesiąca temu wyeliminowała szczecinian z Pucharu Polski, wygrywając 2:1. Gdyby Jaga jako pierwsza w lidze poradziła sobie z zespołem Michniewicza, byłaby teraz na drugim miejscu. Wynik padł jednak odwrotny, dlatego to Pogoń jest wiceliderem.

KOMENTARZE
~Darek(2015-10-01 17:47:31)
Do ~podopat, kolego nawet jak czytaja to wiesz jak to jest, PLUJ MAŁPIE W OCZY A ONA MÓWI ŻE DESZCZ PADA, tak jest z naszym trenerem, wszyscy widza że jest nędza, on twierdzi że graja extra, moja cierpliwość sie skończyła, wiec na meczu będe jak zmieni się sztab szkoleniowy, może jak na stadionie bedzie 2 tys kibiców to ktoś w tym klubie się obudzi.
~podopat(2015-10-01 08:19:00)
Ci o których cały czas piszecie na forach nie czytają tych postów. Jedynym sposobem aby zwrócić uwagę na nasze nie zadowolenie jest demonstracja na meczu . Sposobów jest wiele. Wszyscy dookoła widzą że jest źle ,piłkarze nic nie grają , ale ci którzy za to odpowiadają tego nie widzą . Dajmy tego wyraz na trybunach .
~Paweł(2015-10-01 00:37:18)
@Darek pytasz: "gdzie są właściciele". Jak to gdzie? Okres urlopowy jest ;))))
~Darek(2015-09-30 14:19:55)
Witam, ten linka to jest dla tych co bronią trenera. A tak na marginesie, gdzie są ku...... właściciele. POBUDKA PANOWIE BO OBUDZIMY SIĘ W I LIDZE. PANIE PAWŁOWSKI MIEJ PAN JAJA I ODEJDZ SAM, KOŃCZMY TĄ BŁAZENADE I ZABIERAJ PAN DANIELEWICZA SWOJEGO PUPILKA. KIEDY SIE OBUDZI SEKTOR B A RACZEJ TO CO Z NIEGO POZOSTAŁO CHYBA ŻE PANOWIE CZEKACIE NA I LIGĘ RAZEM ZE SWOIM TRENEREM. POZDRAWIAM KIBICÓW ŚLASKA. HEJ ŚLĄSK.
~Paweł(2015-09-30 09:54:49)
@Mongoloid miałem właśnie wkleić tego samego linka :) uważam, że bardzo dobry i trafny tekst. Niestety również bardzo smutny...
~Mongoloid(2015-09-29 23:03:50)
Tu tez jest ciekawa analiza slabej gry Slaska. Moze ktos chcialby poczytac:
http://ekstraklasa.net/blogi/prosto-w-krocze/slask-jesienia-taki-sam-jak-wiosna-slabiutki-komentarz,artykul.html?material_id=5607cdb7e1e17de301f09ba2
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane