Śląsk rządzi w Krakowie: Wisła – Śląsk 1:5

26.08.2016 (22:23) | don | skomentuj (8)
Udanie zakończył się wyjazd Śląsk do Krakowa. Podopieczni Mariusza Rumaka wygrali na stadionie przy ul. Reymonta 5:1. Gole dla zielono-biało-czerwonych zdobyli: Biliński, Goncalves, Stjepanović i dwukrotnie Morioka.

W wyjściowej jedenastce Śląska nastąpiły dwie zmiany w porównaniu z poprzednią kolejką. Miejsce Grajciara i Mervo zajęli Madej i Biliński. Słowaka zabrakło nawet na ławce rezerwowych WKS-u. Nie była ona zresztą pełna. W protokole meczowym wpisanych było ledwie 17zawodników. Od pierwszej minuty na murawie w barwach Wisły pojawili się Jović i Brożek. Zastąpili oni Bartosza i kontuzjowanego Ondraska.

Pierwszą połowę można podzielić na dwie części. W pierwszej nie działo się kompletnie nic. W 20. minucie znać o sobie dali kibice Śląska. Trwającą od początku spotkania oprawę zakończyli imponująca ilością rac, które niestety wylądowały na murawie. Sędzia Kwiatkowski musiał przerwać więc mecz na kilka minut.

Po wznowieniu gry inicjatywę przejął WKS. Wrocławianie coraz śmielej zapędzali się w okolice pola karnego gospodarzy. Ataki przyniosły w końcu efekt. W 45 minucie Alvarinho po indywidualnej akcji wyłożył piłkę Bilińskiemu, który z 10 metrów pokonał Miśkiewicza. Pierwsza połowa stała na niskim poziomie. Zdecydowanie poniżej możliwości zaprezentowali się zawodnicy Białej Gwiazdy, którzy nie potrafili oddać celnego strzału na bramkę Pawełka.

Od początku drugiej połowy Śląsk kontrolował przebieg spotkania. Wrocławianie skutecznie oddalili Wisłę od własnej bramki. Niestety, w 60. minucie w zamieszaniu w polu karny Celeban zagrał piłkę ręką. Do futbolówki ustawionej na 11. metrze podszedł wprowadzony w przerwie Mójta i pewnym strzałem w samo okienko pokonał bezradnego Pawełka.

10 minut później WKS ponownie wyszedł na prowadzenie. Morioka z najbliższej odległości pokonał Miśkiewicza. Piłkę zagrana ze skrzydła przez Madeja po drodze trącił jeszcze Biliński. Bili do gola dołożył więc asystę. Nie minęło 120 sekund a Śląsk prowadził już 3:1. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Stejapanovicia strzałem głową na gola zamienił Goncalves.

Dzieło zniszczenia Wisły kontynuował Morioka. Japończyk z zimną krwią wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony Dwalego. W doliczonym czasie gry dola dla wrocławian z rzutu karnego strzelił Stjepanovic. Macedończyk bramką zakończył znakomite zawody.

Podopieczni Mariusza Rumaka wywieźli z Krakowa zasłużone zwycięstwo. Wygrana pod Wawelem pozwoliła wrocławianom wskoczyć do górnej części tabeli. W 7 rozegranych dotąd spotkaniach zgromadzili 10 punktów.

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 1:5 (0:1)
Strzelcy: Mójta 61 - Biliński 45, Morioka 69, 80, Goncalves 72, Stjepanović 90

Wisła Kraków: Miśkiewicz – Jović, Głowacki, Guzmics, Sadlok (Mójta 46) – Boguski, Mączyński, Uryga, Małecki – Zachara (Drzazga 58), Brożek
Śląsk Wrocław: Pawełek - Pawelec, Celeban, Kokoszka, Dwali - Goncalves, Stjepanović (Idzik 90) - Madej (Dankowski 90), Morioka, Alvarinho - Biliński (Mervo 90)