Śląsk 1-1 Górnik: Bohater jest jeden

25.02.2018 (17:26) | mkierakowicz | własne | skomentuj (3)
Śląsk Wrocław remisuje z Górnikiem Zabrze 1-1 (0-1). Gola dla Górnika w pierwszej części zdobył Michał Koj, w drugiej połowie odpowiedział po uderzeniu głową Arkadiusz Piech. Pod koniec spotkania goście nie wykorzystali rzutu karnego. Strzał Hiszpana Angulo z 11. metrów wybronił Jakub Słowik.

Trener Pawłowski na konferencji przedmeczowej zapowiadał zmiany w składzie. Tak też się stało - w pierwszej jedenastce pojawili się Augusto oraz Adrian Łyszczarz. Portugalczyk zajął pozycję defensywnego pomocnika, natomiast Łyszczarz rozpoczął na prawym skrzydle.

W 4 minucie meczu pierwsza szansa dla wrocławian. Z rzutu wolnego próbował Łyszczarz - piłka utknęla w murze. Po chwili odpowiedź gości - dośrodkowanie w pole karne Kurzawy, piłka ostatecznie trafia pod nogi Koja, który zamykał całą akcję. Futbolówka trafia do siatki za sprawą defensora gości, jednak sędzia boczny podnosi chorągiewkę. Na tybunach ulga - sędzia główny korzysta jednak za chwilę z systemu VAR i zmienia decyzję. Gol dla Górnika.

Mimo zdobycia bramki goście nie zwalniają. Najbardziej aktywny jest Igor Angulo. Snajper Górnika w 21. minucie kąśliwie uderzył na bramkę Słowika - piłka przeszła minimalnie koło prawego słupka. W 37. minucie ekwilibrystyczne uderzenie w polu karnym oddał Wieteska. Gracze Śląska blokują ten strzał. W 44. minucie świetna akcja gości. Kurzawa zagrywa prostopadłą piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Angulo - Słowik wygrywa ten pojedynek.

W drugiej połowie na boisku meldują się Arkadiusz Piech i Sito Riera. Chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony wspomniany duet skonstruował ciekawą akcję - dośrodkowanie Riery na głowę Piecha. Napastnik WKS-u w polu karnym uderza ponad bramką. W 61. minucie goście znów mają świetną szasnę. Zagranie Wolszyńskiego do Żurkowskiego, który wyszedł sam na sam ze Słowikiem. Pomocnik Górnika uderza ponad bramką.

W 66. minucie gol dla Śląska! Ratują nas rezerwowi. Dośrodkowanie Riery do Piecha, który uderzeniem głową pokonuje bramkarza gości. Po chwili Górnik miał okazję ponownie wyjść na prowadzenie. Angulo mocno uderza na bramkę, ale cudowną paradą popisuje się Słowik. W 83. minucie znów na posterunku Słowik. Dość przypadkowy strzał z daleka Kurzawy niespodziewanie zamienił się w groźne uderzenie. W 86. minucie znów VAR - arbiter dopatruje się zagrania ręką w polu karnym wrocławian i dyktuje rzut karny. Do piłki podchodzi Angulo i .... uderzenie broni Słowik !!!

W pierwszej połowie wrocławianie zaprezentowali się bardzo słabo. Górnik praktycznie cały czas kontrolował przebieg gry. W drugiej odsłonie sytuacja lekko zmieniła się na korzyść WKS-u. Nie zmienia to faktu, że Górnik był bliżej wygranej - piłkarze Tadeusza Pawłowskiego w dzisiejszym meczu oddali tylko jeden celny strzał. Za jeden punkt z pewnością trzeba podziękować Jakubowi Słowikowi.

Śląsk Wrocław 1-1 Górnik Zabrze
Arkadiusz Piech 66 - Michał Koj 7

Śląsk: 27. Jakub Słowik - 17. Mariusz Pawelec, 3. Piotr Celeban, 21. Tim Rieder, 19. Mateusz Lewandowski - 25. Adrian Łyszczarz (46, 29. Arkadiusz Piech), 5. Augusto, 10. Kamil Vacek (82, 32. Igors Tarasovs), 6. Michał Chrapek (46, 22. Sito Riera), 16. Róbert Pich - 9. Marcin Robak.

Górnik: 1. Tomasz Loska - 4. Mateusz Wieteska, 15. Dani Suárez, 55. Paweł Bochniewicz, 14. Michał Koj - 9. Damian Kądzior (89, 3. Adam Wolniewicz), 28. Maciej Ambrosiewicz, 27. Szymon Żurkowski, 7. Rafał Kurzawa - 25. Łukasz Wolsztyński (79, 20. Marcin Urynowicz), 17. Igor Angulo.

żółte kartki: Piech, Robak, Rieder, Augusto.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 9960.