Jak wybrać dobrą opiekunkę dla dziecka

12.04.2018 (20:07) | Pawlak | skomentuj (0)
Narodziny dziecka to niezwykły czas dla rodziców, ale i nie lada wyzwanie. Z wielkim problemami borykają się rodzice, którzy zmuszeni są zostawić swoje pociechy pod czyjąś opieką by szybko wrócić do pracy. W takich przypadkach niewątpliwie przydadzą się dziadkowi. Jednak nie każdy ma możliwość zaangażowania do opieki nad swoimi dziećmi bliskich. W takiej sytuacji rozwiązaniem będzie zatrudnienie opiekunki. Jak wybrać dobrą opiekunkę dla dziecka? Poniżej kilka wskazówek.


 

Referencje

Jak każdy pracodawca szukający odpowiedniego pracownika, dobrze jest zapytać
o referencje potencjalnej przyszłej niani. Jeszcze przed sama rozmową z osobą zainteresowaną podjęciem pracy, należy poprosić ją o dokumenty czy kontakty do osób, które mogą potwierdzić jej doświadczenie w opiece nad dziećmi. Często osobom, które pracują jako opiekunki dla dzieci, brakuje pedagogicznego wykształcenia. W takim przypadku kluczowe będzie doświadczenie poparte rekomendacjami poprzednich pracodawców.

Wspólne spotkanie

Po zapoznaniu się z przesłanymi dokumentami kandydatek i wyborze jednej z nich, najlepiej jest skonfrontować opiekunkę z dzieckiem. Najlepszym rozwiązaniem jest zaaranżowanie spotkania z pociechą, oczywiście po wstępnej rozmowie. Możemy wtedy na własne oczy przekonać się, jaki dana kandydatka ma stosunek do dzieci i ocenić czy przedłożone referencje są prawdziwe.

Z dzieckiem sam na sam

Obiektywnym sposobem na sprawdzenie czy osoba kandydująca jest dobrą opiekunką dla waszego dziecka, będzie pozostawienie jej z dzieckiem sam na sam. Jeżeli dziecko jest
w stanie wyrazić własną opinię na temat opiekunki, to mamy ułatwioną sprawę. Problem jest, gdy musimy monitorować spotkanie z ukrycia. Dodatkowy sprzęt do monitorowania w takich przypadkach może być kosztowy, ale zawsze możemy wysłać przyszłą kandydatkę na wspólny spacer z maluchem i obserwować jej zachowanie w plenerze.

Szybka gotówka na dobrą opiekunkę?

Jak wiadomo, zatrudnienie wykwalifikowanej opiekunki jest sporym wydatkiem. Nie każdego rodzica na niego stać. Często budżet domowy, jakim dysponujemy wystarcza jedynie na podstawowe zakupy i nie jest w stanie pokryć dodatkowego kosztu, jakim jest wynagrodzenie dla niani. W takiej sytuacji szybka gotówka może być dobrym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy pilnie pieniędzy, a młoda mama rozpoczyna dopiero pracę. Szybka gotówka jest w ofercie wielu instytucji finansowych na atrakcyjnych warunkach. Pamiętajmy jednak, że przed podjęciem decyzji o zawarciu umowy pożyczkowej, która da nam szansę by szybka gotówka znalazła się na naszym koncie, powinniśmy dokonać analizy naszych możliwości finansowych, aby mieć pewność, że nie będziemy mieć problemu ze spłatą zadłużenia.

Szybka gotówka nawet do 25 000 złotych? - Sprawdź pożyczki w Profi Credit

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane