OFICJALNIE: Łabojko w Śląsku

13.06.2018 (14:31) | Banan | slaskwroclaw.pl | skomentuj (6)
Jakub Łabojko podpisał trzyletnią umowę ze Śląskiem. 20-letni pomocnik ostatnio występował w Rakowie Częstochowa, w poprzednim sezonie zagrał w 30 spotkaniach I ligi, zdobył w nich dwie bramki. U boku Kamila Dankowskiego, Konrada Poprawy i Daniela Łuczaka występuje w reprezentacji Polski do lat 21. To trzeci transfer WKS-u tego lata – wcześniej ze Śląskiem związali się pomocnik Damian Gąska i napastnik Daniel Szczepan.


 

Było zainteresowanie kilku klubów, ale to Śląsk przedstawił mi cały plan rozwoju na najbliższe lata i wierzę, że projekt pana dyrektora Dariusza Sztylki i pana trenera Tadeusza Pawłowskiego może mi dać coś więcej. Śląsk to duży, renomowany klub. Cieszę się, że teraz jestem jego częścią – powiedział Łabojko w rozmowie z Biurem Prasowym Śląska.

Jako nastolatek występował w Gliwicach, pierwsze kroki jako piłkarz stawiał w ŁKS Łabędy, ale większość młodzieżowej kariery spędził w Piaście. W Rakowie występował przez półtora roku i dał się poznać jako silny środkowy pomocnik, mogący grać na pozycji 6 lub 8. – Odpowiadam za odbiór piłki, mocną grę ciałem w środku boiska i rozpoczynanie akcji ofensywnych. Lubię grę kombinacyjną. Mam nadzieję, że w sezonie uda mi się zaliczyć kilka asyst dla nowego klubu. Na razie muszę pokazać się trenerowi, żeby docenił moją pracę, później załapać się do meczowej „osiemnastki” i wreszcie do pierwszego składu, w którym chciałbym grać jak najdłużej – zapowiada.

Dyrektor sportowy Dariusz Sztylka nie ukrywa radości z pozyskania Łabojki. – To niezwykle perspektywiczny zawodnik, być może najbardziej ze wszystkich, których oglądaliśmy w I lidze i w reprezentacji Polski w jego roczniku. Dobrze czyta grę, dobrze ją prowadzi. Ma także taką zdrową, sportową agresję, zwłaszcza przy odbiorze. Co ważne, po odbiorze od razu stara się zagrać do przodu. Wierzymy, że odpowiednio prowadzony będzie robił szybkie postępy.

KOMENTARZE
gargamel(2018-06-15 17:52:57)
Nie podniecajmy się tak - z tych transferów jak na dzisiaj to nikt nie wąchnie boiska. Juniorami chcecie grać? Odeszło i odejdzie sporo ludzi - chcecie grać w CLJ. Trzeba odmładzać zespół ale nie tak szybko bo inaczej w przyszłym sezonie spadek. Trzeba szukać obrońców przede wszystkim przód coś tam ugra ale obrona na dzisiaj najsłabsza w lidze.
~Dziadek B.(2018-06-15 01:59:16)
Chyba najważniejszym spostrzeżeniem jest fakt, że nareszcie praktycznie cały sztab
szkoleniowy i kierownictwo drużyny to "nasi ludzie, od zawsze związani z klubem".
Jednak związki poprzedniego szefa Matyska, to nie to samo co związki Darka Sztylki.
Oby dalej pchali klub we właściwym kierunku, a wszystko będzie OK. Łatwiej będzie znaleźć
właścicieli, z sercem i kasą kiedy Sląsk zacznie lepiej grać i na siebie zarabiać.
W końcu widać, że trybiki w maszynie zaczynają się zazębiać. Teraz jeszcze trochę "smaru"
i do przodu. Hej Sląsk!!!
~Paweł(2018-06-13 22:33:04)
Choć nazwiska nie powodują opadnięcia szczęki podoba mi się kierunek w jakim wreszcie zmierzać zaczyna polityka transferowa. Trzeba liczyć się z tym, że w tej chwili nie stać nas na walkę o podium, zatem takie kroki jak najbardziej cieszą!
~tymon(2018-06-13 20:14:32)
Świetnie, łowić młode Polskie talenty a to zaprocentuje.
~Grzegi(2018-06-13 17:38:54)
Podoba mi się ta nowa polityka transferowa. Wreszcie w klubie zrozumieli to, że jeżeli chce się od czasu do czasu zarobić na transferze to trzeba mieć w składzie młodych Polaków, zainwestować trochę pieniędzy i czasu. Tych wychowanków, którzy dobrze rokują ale nie są gotowi na ekstraklasę wysłać na wyprzyczenie na sezon lub więcej i tak to powinno działać. Powodzenia Kuba!
~Przemeke(2018-06-13 16:13:46)
Kurde, ruchy transferowe są doskonałe! Kupowanie młodych, perspektywicznych i niedrogich zawodników z I-lig to przecież takie proste, takie oczywiste a jakoś wcześniej nie szło. Panie trenerze, szaconeiro!
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane