Nowy trener zespołu U18!

11.07.2018 (18:43) | Dominik Szpik | slaskwroclaw.pl | skomentuj (2)
Ryszard Pietraszewski objął drużynę Śląska, która nadchodzący sezon rozpocznie w Centralnej Lidze Juniorów U18. Na stanowisku zastąpił Piotra Jawnego, który został trenerem rezerw.


 

Trener Pietraszewski dołączył do sztabu szkoleniowego akademii w marcu 2018 roku i prowadził zespół Śląska U17. Z juniorami młodszymi zdobył mistrzostwo grupy C Centralnej Ligi Juniorów U17 i zameldował się w czwórce najlepszych drużyn w Polsce. Wcześniej prowadził między innymi seniorskie zespoły Pogoni Oleśnica i GKS-u Mirków.

Zbliżający się sezon rozpocznie już jako I szkoleniowiec Śląska U18, a w sztabie znajdą się również asystent Jędrzej Wichłacz, trener bramkarzy Tomasz Hryńczuk, trener przygotowania motorycznego Mariusz Miętkiewicz, oraz fizjoterapeuta Mateusz Bystryk. Śląsk w pierwszej kolejce zmierzy się u siebie z Cracovią (4-5 sierpnia).

W sezonie 2018/2019 Centralna Liga Juniorów nie będzie miała podziału na grupę wschodnią i zachodnią. Rozgrywki zasięgiem obejmą cały kraj i znajdzie w się w nich 16 najlepszych drużyn w Polsce.

Ponadto w nadchodzącym sezonie będziemy emocjonować się Centralną Ligą Juniorów U18, a nie jak dotychczas U19. Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdził bowiem reformę rozgrywek młodzieżowych. Najważniejszą zmianą jest zmniejszenie maksymalnego wieku piłkarza w centralnych rozgrywkach juniorów starszych do lat osiemnastu. Sezon 2018/2019 jest jeszcze jednak okresem przejściowym, co oznacza, że w jednym meczu w każdej drużynie może zagrać po czterech zawodników z rocznika 2000.

KOMENTARZE
~Sopos(2018-07-11 20:20:27)
Haha gratulacje ! To mój były nauczyciel WF
~CHLOP BEZ POJECIA(2018-07-11 19:33:58)
DRAMAT!
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane