Walczyć Śląsku, walczyć!

12.08.2018 (20:21) | Dominik Szpik | skomentuj (1)
Tadeusz Pawłowski na konferencji przed wyjazdem do Kielc zaznaczył, że czeka nas mecz walki. Korona zawsze uchodziła za niewygodnego rywala i tak samo będzie tym razem.


 

Obie drużyny mogą czuć niedosyt po tych pierwszych trzech kolejkach ekstraklasy. Mimo dobrej gry mają na koncie 4 punkty i na razie sąsiadują ze sobą w tabeli. Nastroje jednak we Wrocławiu są zupełnie inne niż w Kielcach. Trener Korony Gino Lettieri przed sezonem zdenerwowany brakiem solidnych wzmocnień wysnuł tezę, że Korona w tym sezonie będzie walczyła o utrzymanie. Pominąć należy już fakt, że na spadek Scyzoryki są skazywane prawie co sezon. Zespół ten jednak za każdym razem udowadniał swoją siłę, m.in. w zeszłym sezonie, który to skończyli na wysokim 5. miejscu.

Do Kielc pojadą najlepsi. Sztab Śląska zakomunikował, że nie będzie gwarantowanych miejsc w składzie za nazwisko czy zasługi. O wszystkim ma decydować aktualna dyspozycja sportowa i postawa na treningach. Możliwe, że swoją szansę w końcu dostanie Łukasz Broź. Obrońca WKS-u nie miał jeszcze okazji zadebiutować w nowym zespole. - Zdaję sobie sprawę, że w nowym klubie nikt nie jest w stanie zapewnić mi miejsca w jedenastce, jeśli forma nie będzie najwyższa. Do sezonu długo przygotowywałem się sam, trenowałem z zespołem ze swojego rodzinnego miasta, z Mamrami Giżycko, i wiedziałem, że potrzebuję trochę czasu, żeby wkomponować się w nową drużynę. […] Nie miałbym problemu, żeby zagrać już w poniedziałkowym meczu w Kielcach, gdyby taka była decyzja trenera Tadeusza Pawłowskiego. – tak skomentował swoją sytuację były mistrz Polski na łamach "Przeglądu Sportowego".

Boleśnie wrocławianie wspominają ostatni wyjazd do Kielc. Było to w listopadzie ubiegłego roku, kiedy zostali gładko ograni 0:3. Cała historia starć Śląska z Koroną jest dosyć wyrównana. W 22 spotkaniach WKS wygrał 6 razy, Korona również wygrała 6 razy oraz padło 10 remisów. Nie należy doszukiwać się faworyta tego spotkania. Należy za to spodziewać się meczu pełnego walki, zaangażowania i determinacji od pierwszej do ostatniej minuty.

4. kolejka Ekstraklasy, Korona Kielce - Śląsk Wrocław, poniedziałek (13 sierpnia), godz. 18.

KOMENTARZE
~jul75(2018-08-12 21:07:13)
Po co wprowadzacie w błąd kibiców,Broź jest kontuzjowany i nawet nie jest w 18 meczowej ,nie macie potwierdzonych informacji to po co pisać
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane