Rezerwy odnoszą kolejne zwycięstwo

15.09.2018 (12:45) | adrdan95 / Jacko | skomentuj (8)
Śląsk II Wrocław pokonał w meczu 6. kolejki IV ligi Polonię-Stal Świdnica 4:0 (0:0). Po raz pierwszy od spadku do IV ligi rezerwy zostały bardzo wzmocnione przez zawodników z pierwszego zespołu. Zagrali Jakub Wrąbel, Maciej Pałaszewski, Damian Gąska, Daniel Łuczak, Daniel Szczepan oraz zesłany do rezerw Arkadiusz Pech , dla którego był to mecz przeciwko jego macierzystej drużynie

W pierwszej połowie przewagę miał Śląsk, najdogodniejszą okazję na gola miał debiutujący w ligowym meczu w Śląsku Szczepan, który dwa razy był sam na sam z bramkarzem. Tuż przed przerwą po faulu na Szczepanie czerwoną kartkę ujrzał Jagieła.

W drugiej połowie wrocławianie osiągnęli jeszcze większą przewagę, ale worek z bramkami rozwiązał się dopiero po kwadransie gry. W 60. minucie po dośrodkowaniu Gąski prowadzenie uzyskał Łuczak. 5 minut później do siatki trafił Piech, a świetną asystą popisał się Pałaszewski. Chwilę potem było już 3:0 – Szczepan tym razem wygrał pojedynek z bramkarzem. Wynik meczu ustalił w 85. minucie Mathieu Scalet po asyście Gąski.

WKS po sześciu seriach gier ma na koncie 15 punktów. Tyle samo oczek ma lider Górnik Wałbrzych, ale ma do rozegrania jeden mecz więcej.

Śląsk II Wrocław - Polonia-Stal Świdnica 4:0 (0:0)
60' Łuczak, 65' Piech, 66' Szczepan, 85' Scalet

Śląsk: Wrąbel - Sobczak (75' Łazarowicz), Kucharczyk, Tabaka, Kierkiewicz (65' Izydorczyk) - Szczepan (70' Srnić), Pałaszewski (70' Bartkowiak), Młynarczyk (66' Sztylka), Gąska, Łuczak (70' Scalet) - Piech.