Rewolucja potem. Czas na mecz!

07.12.2018 (13:19) | Dominik Szpik | skomentuj (3)
Ostatnio każdy kolejny mecz dla Śląska jest tym najważniejszym. Nie inaczej jest teraz, choć w ostatnich dniach forma sportowe zeszła na drugi plan a gorąco zrobiło się w strukturach zarządu klubu. Po tak dużej dawce informacji i zapowiadanych zmianach ciężko przystąpić do tego meczu z czystymi głowami.


 

Lech Poznań też jest na początku zmian, gdyż do klubu wkroczył Adam Nawałka ze swoim sztabem. O tym, że to wartość dodana nie trzeba nikogo przekonywać. Choć debiut byłego selekcjonera reprezentacji Polski nie należał do udanych, to nie należy lekceważyć rywala. Kolejorz zajmuje w tym momencie ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów, co jest wynikiem poniżej oczekiwań, ale i tak godnym pozazdroszczenia. Gdy szukamy Śląska w tabeli, musimy zjechać aż do pozycji numer 13, gdzie tkwimy z dorobkiem 17 punktów.
Trener Pawłowski, który wydaje się pewny utracenia swojej posady i powrotu na stanowisko dyrektora Akademii, dokonał dość odważnych ruchów kadrowych. Do Poznania nie pojechali między innymi Robert Pich, Arkadiusz Piech czy Maciej Pałaszewski, mimo że są w pełni zdrowi. Miejsce w podstawowej jedenastce ma się znaleźć natomiast dla Daniela Szczepana, który dawał dobry impuls, wchodząc ostatnio z ławki. Zabraknie w tym meczu również Piotra Celebana, gdyż leczy on drobny uraz a do 18-nastki meczowej wraca Jakub Łabojko, który uporał się z bólem piątej kości śródstopia bez operacji. W Lechu zabraknie jednego z najważniejszych piłkarzy, czyli Darko Jevticia, ale nawet to nie usprawiedliwi trenera Nawałki po ewentualnej porażce.

Plan trenera Pawłowskiego wydaje się odrobinę szalony, ale może to właśnie w tym będzie tkwić przysłowiowa metoda? Ciężko stwierdzić. Podobieństw w obydwu zespołach jest wiele. Obie drużyny miały o wiele większe aspiracje przed tym sezonem i obie są w trakcie dużych przemian, które mają pozwolić wyjść im na prostą. Logika ekstraklasy każe twierdzić, że wygra Śląsk, ale skoro ta liga sama w sobie jest nielogiczna, w Poznaniu może paść dosłownie każdy wynik.

KOMENTARZE
~Wks(2018-12-08 08:19:23)
Trenera też wypada zmienic wyniki i tym świadczą i po części nie udane transfery niestety nie posady nie można mieć bo kiedyś się grało w danym klubie z całym szacunkiem Pani Tadeuszu ale dorośli to nie chłopcy dlaczego nie zbieramy takich graczy jak Janusz gol czy inni zawodnicy którzy wracaja powiem wam dlaczego we Wrocławiu nigdy nie było ciśnienia na Śląsk i dopóki ktoś nie kupi całego Śląska nigdy nie będzie dobrze
~Dno(2018-12-07 23:35:35)
Pich,Piech,Pałaszewski a gdzie reszta???tych dwóch chłopców to ok ale Pałaszewski główna postać drużyny dlaczego nie zablaliscie gi do Poznania??pozwiedzalby sobie
~kibol(2018-12-07 22:36:21)
Rewolucja jest potrzebna teraz, a nie potem !!!! Nie trenera, a te żałosne wkłady do koszulek, trzeba zmienić - wypie...ić z zespołu, nie mają prawa nosić barw Śląska, nie zasługują na nie... banda pozorantów i nieudaczników !!!
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane