Lavicka: To dla mnie zaszczyt zostać częścią nowego projektu w klubie o tak bogatej historii

04.01.2019 (21:41) | Dominik Szpik | slaskwroclaw.pl | skomentuj (7)
Dziś na Stadionie Wrocław odbyła się pierwsza konferencja nowego trenera Śląska Viteslava Lavicki. Szkoleniowiec przywitał się z dziennikarzami oraz kibicami i krótko przedstawił swoje plany na przyszłość.


 

Czech o bardzo bogatym CV nie szczędził ciepłych słów o swoim nowym pracodawcy. - Pragnę wszystkich powitać i podziękować Śląskowi za przedstawioną ofertę. Szczerze chciałbym powiedzieć, że dla mnie to zaszczyt zostać częścią nowego projektu klubu, o tak bogatej historii. Wiem też, że Śląsk ma świetnych kibiców. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że obecnie drużyna znajduje się w niełatwej sytuacji. Ten klub i zespół mają potencjał, by zajmować wyższe miejsce w tabeli i wierzę, że dzięki wspólnej, wytężonej pracy, uda się to osiągnąć. – powiedział na wstępie Lavicka.

Trener zapowiedział, że nie będzie robił żadnej rewolucji ani w składzie, ani w sztabie szkoleniowym. Ze swoich ludzi zabrał tylko Zdeńka Svobodę, który ma pełnić funkcję drugiego trenera. - Przyjechałem tutaj ze Zdeńkiem Svobodą, z którym znam się od wielu lat i mam bardzo dobre doświadczenia ze wspólnej pracy. Oczywiście nie będziemy pracować i wprowadzać zmian tylko we dwójkę. Chcemy, by wszyscy ludzie Śląska współpracowali i starali się, by drużyna poszła w górę. Proszę kibiców, by również się do tego przyczynili, dopingiem i wsparciem drużyny. – apelował do kibiców szkoleniowiec.

Nie jest żadną tajemnicą, że Śląsk nie jest jedynym klubem, który starał się o zatrudnienie Lavicki. O względy trenera starało się też Zagłebie Lubin i czeska Sparta Praga, w której miał okazję już pracować, odnosząc w Pradze spore sukcesy. - Prawdą jest, że oprócz Śląska prowadziłem rozmowy z Zagłębiem Lubin. Ucieszyłem się z zainteresowania Zagłębia, ale kiedy poznałem projekt, który jest wdrażany w Śląsku, to stanowiło dla mnie ostateczny bodziec do podjęcia decyzji. Chcę podziękować zarządowi Zagłębia za prowadzone rozmowy. Jestem typem trenera, który lubi duże wyzwania. Dlatego oferta ze Śląska nie była dla mnie podrzędna, wręcz przeciwnie. Prawdą jest, że zespoły, które prowadziłem, grały zwykle o tytuł mistrzowski, plasowały się w wyższych rejonach tabeli. Ale mam ambicję i entuzjazm, by z pozostałymi ludźmi w Śląsku podnieść drużynę i wyniki. Z moich doświadczeń wynika, że sukcesu nie osiągnie się bez współpracy i dyscypliny. – komentował całą sprawę sam zainteresowany.

Nie należy się również spodziewać dużego ruchu na rynku transferowym ze strony WKS-u. Nowy sztab ma zamiar najpierw ocenić potencjał obecnej drużyny i spróbować wycisnąć z niej jak najwięcej. - Nie można ocenić drużyny po jednym meczu, nie zrobię tego po obejrzeniu spotkania z Koroną. Ale to był jeden element całościowego obrazu drużyny i klubu, który poznałem przed objęciem funkcji trenera. Zobaczyłem drużynę na żywo, a to ważne. Będziemy analizowali skład i stopniowo uzupełniali go w pewnych miejscach, jeśli uznamy to za potrzebne. Dla mnie najważniejsze jest jednak, by poznać tych graczy, których mam w kadrze, pokazać im swoją wizję i oczekiwania. Od każdego zawodnika będzie zależeć, czy wykorzysta swoją szansę. – zapowiadał trener.

O wyborze kapitana drużyny chce zadecydować sam trener. Faktem jest, że całkiem nie dawno taka zmiana nastąpiła i niewykluczone, że nastąpi i teraz. Lavicka natomiast nie chcę podejmować pochopnych ruchów i najpierw planuje poznać drużynę. - Z dyrektorem Sztylką i prezesem Waśniewskim rozmawialiśmy również na temat kapitana drużyny. Wiem, że przed meczem z Koroną była zmiana. Teraz mamy kilka tygodni przygotowań, by móc poznać drużynę, porozmawiać z graczami i wysłuchać ich zdania. Po moich doświadczeniach z poprzednich klubów mam taki styl, że kapitana mianuję ja jako pierwszy trener, po konsultacji z resztą sztabu, drużyny i zarządu klubu.- zakończył swoją wypowiedź trener WKS-u.

KOMENTARZE
marenio(2019-01-07 10:42:19)
Projkt BOCHNAK PREZESEM. Już Czarnych Kondratowice rizwalił , rozwali i Śląsk.
~Swojak(2019-01-06 22:16:01)
Brak pieniędzy, brak piłkarzy, super projekt!
~kibol(2019-01-06 18:37:02)
Jak słyszę "projekt", "wizja" to... myślę Wisła Kraków... no tam to mieli prezesi i wiceprezesi projekt, taki sam, jak POlityczni nieudacznicy z nadania króla Miksztadu.
~MniejNiźJEDEN(2019-01-06 15:06:45)
Co to za projekt? Tyle o nim mowa że niby jakiś jest, a nic się nie dzieje.
~FCB. WKS(2019-01-06 11:52:59)
Panie trenerze....
Wkopal sie pan po same uszy, cieszy sie Pan ze jest czescia nowego projektu.
Juz jest Pan ofiara nowego projektu, Juz mowi Pan ze nie bedzie wzmocnien(nie wierze, ze to sa Pana slowa) bo to sa slowa wlascicieli stojacych po pas w szambie, ktore sami sobie stworzyli, majac dwa balasty w postaci HERBAPOLU i SUPRY INVEST. czyli nie ma wzmocnien tzn. Jest pan usatysfakjonowany nasza obrona, TARASOFSEM, czy Broziem?Panie trenerze, w tym klubie byli tacy pilkarze jak Marioka, czy teraz Farshad. Dali pokaz umiejetnosci, ale w pierwszych meczach, po czym rece im opadly widzac ten projekt. Ten projekt trwa od 2012r i z roku na rok jest coraz gorzej, z roku na rok kibice z ONR chodza na kolanach ze sfastykami na Jasna Gore i prosza tam pozaziemskie moce o utrzymanie sie klubu w ekstraklasie. W miedzyczasie tworcy projektu sie wymieniaja na stanowiskach, a nowi ten projekt robia po nowemu. To nie jest czeska liga, gdzie kasa i poziom to inny level. Tu co by pan nie zaproponowal, to odbije sie Pan od sciany. Prosze zapytac, grajkow czy maja placone pensje na czas?
Ten PROJEKT to blef marketingowy!!!!
Kluby teoretycznie o mniejszym prestizu, czy tradycji radza sobie duzo lepiej od kilku sezonow(Korona, Jaga, a nawet zaprzyjazniona Miedz) sa wyzej, graja lepiej i nie pieprza farmazonow jak tutaj.
Ten klub to jest taka znana bajka z panskiego kraju zwana SASIEDZI.
Tu nic Pan nie zrobi, tu licza ze Pan z ta druzyna (przecietni kopacze) przemieni wode w wino....
Proponuje podpisujac kontrakt tu, szukac od razu nowego klubu...
~wojak5036(2019-01-05 17:26:14)
Na razie są to tylko słowa...ale ja w nie wierzę. Podoba mi się wizja tego trenera i Klubu choć mam mieszane uczucia do Prezesa Śląska. Ten sezon jest już stracony ale liczę że spokojnie utrzymamy się w Ekstraklasie a na przebudowę drużyny przyjdzie czas w sezonie 2019-2020.Jestem wroclawianinem , tzw PIKNIKOWYM kibicem ale kupię karnet by choć w ten sposób okazać lojalność wobec kochanego klubu.
~Kacper(2019-01-05 12:47:57)
Jak to pięknie brzmi. PROJEKT, który równie może potrwać trzy miesiące, ponieważ nastąpić może zmiana na ławce trenerskiej... Śmieszą mnie już takie teatrzyki w wykonaniu klubów z polskiej ekstraklasy...

Mimo wszystko życzę powodzenia nowemu trenerowi!
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane