Dragoljub Srnić opuści Śląsk

14.01.2019 (09:42) | ClaudiaHaor | Michał Guz - przeglądsportowy.pl | skomentuj (6)

Prawdopodobne, że w najbliższych dniach ze Śląskiem pożegna się Dragoljub Srnić. Wraz z przyjściem nowego trenera serbski pomocnik wznowił treningi, ale jego szansę na dalszą grę we wrocławskim zespole są niewielkie.


 

Srnić dołączył do WKS-u latem 2017 roku. Pod skrzydłami ówczesnego dyrektora sportowego Adama Matyska, podpisał z klubem dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok. Dobre występy 27-letnika zawodnika możemy policzyć na palcach jednej ręki. Srnić nie brylował ani na środku, ani w roli defensywnego pomocnika. Częściej rozczarowywał i zawodził, więc grywał przeważnie „ogony”.

Pod koniec ubiegłego sezonu trafił do czwartoligowych rezerw. Serbski piłkarz zdawał sobie sprawę, że nie czeka go już świetlana przyszłość w ekipie ze stolicy Dolnego Śląska. Mimo to nie śpieszno mu było do rozwiązania kontraktu z klubem. Wynagrodzenie Serba opiewało w końcu na ok. 8 tys. euro miesięcznie.

Jesień Srnić także spędził w rezerwach, a od nowego roku pod okiem trenera Lavićki wznowił treningi z pierwszą drużyną. Pojechał również na pierwsze zimowe zgrupowanie WKS-u do Szklarskiej Poręby. Z nieoficjalnych informacji wynika, że dla serbskiego zawodnika nie znajdzie się miejsce w składzie wrocławskiego zespołu. Klub ma okazję rozwiązać kontrakt ze Srniciem i pozbyć się przepłacanego piłkarza jeszcze w tym okienku transferowym. Menedzer piłkarza szuka mu podobno klubu w USA.

Coraz bliżej Śląska jest za to Zambijczyk Lubambo Musonda. Ściągnięcie skrzydłowego ma kosztować klub ok. 50 tys. euro.

Wielu zawodnikom wrocławskiego zespołu w czerwcu 2019 roku wygasają kontrakty. Pierwsze rozmowy w tej sprawie miały zostać podjęte z Jakubem Wrąblem. Młodemu golkiperowi WKS-u, który jest zmiennikiem Jakuba Słowika, nie odpowiada obecna sytuacja, dlatego ustalenia odnośnie parafowania nowej umowy są na razie w toku.

W niedziele zakończyło się pierwsze zimowe zgrupowanie Śląska w Szklarskiej Porębie. Pierwszy sprawdzian przed trenerem Lavićką już w najbliższą środę. Wrocławianie rozegrają sparing z Chrobrym Głogów o godz. 16:00.

KOMENTARZE
~JPNZ(2019-01-16 23:07:39)
Kolejnego można dopisać do wagonu szrotu dla którego nawet ekstraklapa miała za wysokie progi, do zapomnienia.
~Moss(2019-01-16 20:03:51)
Dobry zart z Cetnarskim. Typa trzeba odbudowywac raz w roku.
Zart nie sportowiec!
~Armin(2019-01-16 16:43:45)
To on byl w slasku masakra nie kojarzę goscia
~Eee(2019-01-15 01:49:40)
To nie jest zawodnik bez techniki, bez szybkości, bez umiejętności pozwalających na walkę o skład w naszej rodzimej lidze mistrzów. Jego spora pensja raczej odzwierciedla poziom, na który powinien się wznieść. Taki raczej koncertowo spitolony transfer. Myślę, że warto zabezpieczyć procent od kolejnych sprzedaży. Być może gdzieś odpali.
~Jap(2019-01-14 14:27:15)
Cetnarski jest do wziecia za darmo. Brac go, odbuduje sie szybciutko. Lepszy Cetnar grajacy z sentymentem do klubu, w koncu odniosl tu najwieksze sukcesy, niz jakis obcokrajowiec znikad. Poza tym kosztowalby miesiecznie tyle co "mlody".
~Andy B(2019-01-14 13:49:44)
Jak Wrobelkowi sie nie podoba bycie drugim to niech sie wazmie do roboty. Nowy trener i nowe rozdanie. A jak nie to out i jakiegos innego mlodego poszukac. Takie zycie
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane