Piłkarskie miasto Akademii Klasy Ekstra ponownie we Wrocławiu!

16.05.2019 (17:16) | peciaq | slaskwroclaw.pl | skomentuj (0)
Piłkarskie miasto Akademii Klasy Ekstra zawita do Wrocławia po raz kolejny. Na młodych piłkarzy czekać będzie wiele atrakcji i zabaw. Początek wydarzenia już 20 maja o 10:30.


 

Będzie to już czwarta odsłona cyklu piłkarskich imprez pod nazwą Akademii Klasy Ekstra, organizowana przez Ekstraklasę oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. W ramach projektu tradycyjnie już we wszystkich klubach najwyższej klasy rozgrywkowej będą rozgrywane turnieje dla dzieci do 11. roku życia. Poza rozgrywkami pucharowymi młodzi adepci futbolu będą mogli spotkać się z piłkarzami i skorzystać z dobrodziejstw piłkarskiego miasteczka, pełnego atrakcji i konkursów.

Prezes zarządu Ekstraklasy SA wypowiada się o wydarzeniu tak: "Poprzez projekty takie jak Akademie Klasy Ekstra, realizowane we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, chcemy zaszczepiać wśród dzieci już od najmłodszych lat zamiłowanie i pasję do uprawiania sportu, a w szczególności do piłki nożnej. Jest to też sposób, by zachęcić jak najwięcej z nich do rozwijania swoich futbolowych umiejętności. W zeszłym roku w ramach Akademii Klasy Ekstra odbyły się 32 eventy, które zgromadziły ponad 27 tysięcy dzieci i blisko 17 tys. rodziców i opiekunów. Liczymy, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej. Dotychczas przez trzy lata w ramach tego wydarzenia przyciągnęliśmy na stadiony łącznie 88 tys. dzieci i dorosłych. To wyniki, które motywują nas do dalszej pracy".

Akademia Klasy Ekstra to nie jedyny projekt realizowany wspólnie przez Ekstraklasę i ministerstwo. Po wakacjach czeka nas kolejna odsłona Ekstra Talentu, czyli turniejów dla nieco starszych dzieci, tych z kategorii U12.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane