Lavicka: Musimy być skoncentrowani do ostatniego spotkania

17.05.2019 (12:29) | Dominik Szpik | slaskwroclaw.pl | skomentuj (1)
- Musimy być skoncentrowani do ostatniego spotkania. Mamy rozmowy z drużyną, analizę gry Arki, trening przedmeczowy - tak, jak robimy to zawsze. Jesteśmy skupieni i chcemy zdobyć trzy punkty. Walczymy, by skończyć sezon na tak wysokim miejscu w tabeli, jak tylko się da - mówi przed ostatnim meczem w sezonie Vitezslav Lavička, trener Śląska Wrocław.


 

Vitezslav Lavička: Zrobiliśmy ważny wynik z Miedzią w Legnicy. Cieszymy się z tego, ale w ostatnim spotkaniu z Arką chcemy zagrać o wygraną, z szacunkiem do kibiców i rywali. Niektórzy zawodnicy mają problemy z kontuzjami. Jesteśmy jednak w sytuacji, gdy nie musimy ryzykować. To pozytywne. Najważniejsze jest zdrowie piłkarzy, dlatego na przykład Radecki, Chrapek i Mączyński z tego względu raczej nie zagrają.

Samiec-Talar? Piotrek miał w minionym tygodniu problemy zdrowotne i trenował indywidualnie. Teraz już jednak ćwiczy razem z drużyną, tak samo będzie dzisiaj. Po popołudniowym treningu wybierzemy osiemnastkę, która jutro weźmie udział w meczu.

Musimy być skoncentrowani do ostatniego spotkania. Mamy rozmowy z drużyną, analizę gry Arki, trening przedmeczowy - tak, jak robimy to zawsze. Jesteśmy skupieni i chcemy zdobyć trzy punkty. Walczymy, by skończyć sezon na tak wysokim miejscu w tabeli, jak tylko się da.

Mamy opracowany wstępny plan przygotowań. Zawodnicy otrzymają od Michała Polczyka, trenera przygotowania motorycznego, rozpiskę z indywidualnymi treningami. Całą drużyną zaczniemy przygotowania 17 czerwca. Będziemy mieć około pięć tygodni pracy przed sezonem. Mamy w planie zagraniczny obóz.

Zimą przyszedłem do Śląska, celem była stabilizacja drużyny i utrzymanie w ekstraklasie. Teraz jednak chcemy iść wyżej, walczyć o większe cele. Taka jest wizja klubu. By to się stało, potrzebne nam są dobre przygotowania, wartościowy obóz i silni sparingpartnerzy.

Reguły profesjonalnej piłki są takie, że dla niektórych piłkarzy mecz z Arką będzie ostatnim w Śląsku. Wszyscy jednak są odpowiedzialni za klub i wynik, dlatego do końca trzeba walczyć o jak najlepsze miejsce. Są również tacy gracze, z którymi jeszcze rozmawiamy i decydujemy wspólnie, czy zostaną, czy nie.

Mój urlop? Wrocław jest blisko Pragi, ale w trakcie tej rundy nie miałem wielu okazji, by tam pojechać. Dlatego bardzo się cieszę, że spędzę więcej czasu z rodziną. Poza Wrocławiem nie spędzę jednak wiele czasu. A gdy mnie tu nie będzie, na pewno będę miał kontakt telefoniczny z dyrektorem sportowym, prezesem, wiceprezesem. Przede mną trochę urlopu, ale i dużo pracy.

Na koniec chciałbym podziękować dziennikarzom za współpracę w tym sezonie. Jesteście ważnym przekaźnikiem informacji między klubem a naszymi kibicami. Dziękuję za to.

KOMENTARZE
~Swojak(2019-05-17 15:40:07)
Bardzo profesjonalne podejście, dziękujemy trenerze za wykonanie swojej pracy i życzmy sukcesów w przyszłym sezonie! Hej Śląsk!
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane