Śląsk 4:0 Arka. Dlaczego tak nie wyglądał cały sezon?

18.05.2019 (17:24) | ADana | skomentuj (16)
W meczu 37. kolejki LOTTO Ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał Arkę Gdynia 4:0. Dublety zanotowali Robert Pich i Marcin Robak. Zwycięstwo pozwoliło zakończyć sezon wrocławianom na 12. miejscu w ligowej tabeli.

Do ostatniego spotkania w tym sezonie ekstraklasy zarówno Śląsk jak i Arka przystępowały jako pewne utrzymania. Obydwa zespoły zapewniły sobie ligowy byt w przedostatniej kolejce kiedy to odpowiednio pokonały Miedź Legnica i Wisłę Kraków.

Gra w sobotę toczyła się już jedynie o jak najwyższe miejsce w ligowej tabeli i co za tym idzie większe pieniądze.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania upłynęła pod znakiem dominacji Śląska. Wrocławianie nie pozwalali na wiele gościom z Gdyni, którzy praktycznie nie istnieli na boisku w pierwszych 45 minutach meczu.

Pierwszą bramkę WKS zdobył po niecałych 15 minutach kiedy to kombinacyjną akcję Jakuba Łabojki, Robaka i Piotra Celebana wykończył Pich. Po kolejnych dziesięciu minutach na tablicy widniał wynik 2:0, a autorem drugiego gola również był słowacki pomocnik wrocławian, który wykorzystał podanie Cholewiaka. Duży udział przy tej bramce tak jak i przy pierwszym golu miał kapitan Śląska.

Dla Słowaka była to odpowiednio piąta i szósta bramka w tym sezonie.

Sytuacja Arki skomplikowała się jeszcze bardziej parę minut przed końcem pierwszej części gry kiedy to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Adam Deja.

Drugie 45 minut wyglądało identycznie jak pierwsza część gry. Goście grający w dziesiątkę nie potrafili przeciwstawić się Śląskowi co zaowocowało kolejnymi bramkami dla WKS-u.

Robak pozazdrościł dubletu Pichowi i sam strzelił dwie bramki gdynianom. Dzięki tym dwóm trafieniom zakończył sezon z 18 golami na koncie i stał się tym samym najlepszym polskim snajperem w kończących się rozgrywkach.

Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Pich 12', 2:0 Pich 22', 3:0 Robak 65', 4:0 Robak 72'

Śląsk: Słowik – Pawelec, Augusto, Broź (46' Hołownia) Celeban – Cotra, Gąska (87' Szczepan) – Robak, Cholewiak (74' Musonda), Łabojko – Pich Trener: Vitezslav Lavicka

Arka: Steinbors – Danch, Deja, Marciniak, Socha – Helstrup, Zarandia (65' Cvijanović) – Janota (46' Marcus) Młyński (36' Banaszewski), Vejinović – Nalepa Trener: Jacek Zieliński

Żółte kartki: Augusto 6' – Deja 4' i 39', Zarandia 44', Vejinović 70'

Czerwona kartka: Deja 39'

Sędzia: Daniel Stefański

Widzów na Stadionie Miejskim we Wrocławiu: 9 094