Pieniądze od Ekstraklasy dla Śląska

06.06.2019 (16:45) | Drom | Ekstraklasa S.A. | skomentuj (3)
Ponad 7,5 mln zł otrzyma Śląsk za sezon 2018/2019 od Ekstraklasy. Łącznie spółka rozdzieliła na 16 klubów pulę 155 mln zł.


 

- Pieniądze wypłacane klubom pochodzą przede wszystkim z praw mediowych, a także są wypracowane dzięki kontraktom sponsorskim i innym działaniom marketingowym Ekstraklasy. W tym sezonie kluby otrzymały od nas łącznie o 4,5 mln zł więcej niż przed rokiem – mówi Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.

Podział pieniędzy zależał nie tylko od zajętego miejsca w tabeli. Część środków wynikała z zajmowanych miejsc w ostatnich sezonach, premiowane były także kluby stawiające na młodzież (Pro Junior System). Klucz podziału środków funkcjonujący w ostatnich 4 latach, w kolejnym sezonie ulegnie modyfikacji, zwiększona będzie także pula do podziału – według szacunków Ekstraklasy, kluby otrzymają minimum 225 mln zł.

Zgodnie z nowym systemem, z 55% do 44% zmniejszy się część dzielona po równo dla wszystkich drużyn z ligi, mniejsze procentowo środki przypadną też klubom z dolnej ósemki w ramach „solidarity payment”. Jednocześnie wzrośnie pula wynikająca z miejsca zajętego w tabeli i rankingu historycznego. Nowością będzie wsparcie w postaci 1% dla klubów, które spadną z ekstraklasy.

KOMENTARZE
~m(2019-06-07 09:10:07)
Ale przecież dostajesz kasę za odpowiednie miejsce w tabeli. Ranking historyczny jest ok bo dzięki temu kluby mają mniejsze skoki przychodów. Raz zajmujesz miejsce 2 a raz 13 i masz ogromną dziurę w budżecie, a tak to się trochę wyrównuje. Takie było założenie tego punktu.
~Szajba(2019-06-06 21:57:16)
Ranking historyczmy... WTF. To chyba Mioduski wymyślił, to może jeszcze na tej podstawie pieniądze z ekstraklasy trafią do Stal Mielec wszak w historii się zapisała.... niestety tak w wielu płaszczyznach patrzymy na historię i przeszłość a teraźniejszość i przysłość nam spier....
~Gabik(2019-06-06 19:57:14)
uwzględnianie "rankingu historycznego", to pilnowanie, żeby bogaci pozostali bogaci. Kasa powinna być dzielona wedle uzyskanych w sezonie punktów i tyle. Wówczas każdy punkt się będzie liczył i nikt nie będzie miał w końcówce sezonu komfortu, że jego miejsce w tabeli się "nie zmieni", bo jak pozwoli innym punkty zdobyć, to sam mniej kasy dostanie niż by mógł.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane