Rozmowy o zmianie kontraktów najlepiej opłacanych graczy

10.06.2019 (12:27) | Drom | Przegląd Sportowy | skomentuj (3)
Niedawno Piotr Waśniewski zapowiadał, że w klubie nie będzie kominów płacowych, przypomniał także, że po ewentualnym spadku klub ma prawo rozwiązać kontrakty z piłkarzami. Po tym jak Śląsk pozostał w elicie, prezes chce renegocjować kontrakty z najlepiej opłacanymi zawodnikami.


 

Jak informuje „Przegląd Sportowy” trwają rozmowy z menadżerami kilku zawodników, choć jak podkreśla Waśniewski na futbolistów nie będzie wywierana presja w postaci zesłania do „klubu kokosa”, a umowy można zmieniać na drodze porozumienia (np. mniejsza pensja, ale dłuższy kontrakt).

W gronie najlepiej opłacanych graczy, którym z końcem czerwca nie wygasają kontrakty (jak Marcinowi Robakowi, Arkadiuszowi Piechowi, Augusto, Igorsovi Tarasovsowi, Dorde Cotrze, Farshadowi) są Piotr Celeban i Robert Pich (według informacji gazety zarabiający ok. 60 tys. zł mies.).

Przypomnijmy, że 2 lata temu wyciekła lista płac piłkarzy pozyskanych ówcześnie przez WKS, wg której miesięcznie mieli zarabiać – 43 tys. zł Michał Chrapek, 40 tys. zł Arkadiusz Piech, 32 tys. Igors Tarasovs, 30 tys. Dorde Cotra, 26 tys. Jakub Słowik. Wysokie kontrakty, to w dużej mierze pozostałość po czasach pracy w Śląsku Adama Matyska jako dyrektora sportowego.

KOMENTARZE
Lef1(2019-06-11 20:55:25)
Oczywiście Robak musi zostać, pogonić Piecha i będzie kasa. A co z Gikiewiczem ?
~Max(2019-06-10 15:48:16)
Wyciekła lista przy "udanych" negocjacjach dotyczących sprzedaży Śląska. A swoją drogą jakie są dalsze losy "zawartej" umowy z p.Ślakiem? Może całe zamieszanie ze sprzedażą spowodowane było chęcią wypłaty spółce prawnczej?
~Jap(2019-06-10 14:48:45)
Kiedy Celeban wracal do Slaska, juz wtedy nie byl wart 60 tys. Na jego korzysc przemawia jedynie fakt, ze unika kontuzji. Ale to tak jakby powiedziec mam przecietnego pracownika i place mu duzo poniewaz nie bierze zwolnien L4. Celeban leci na dobrej opini z czsow Lenczyka. Obecnie jest sredniej klasy srodkowym obronca i bardzo miernym na prawej stronie. Takie sa fakty. Pich tez nie blyszczy, to nie jest ten zawodnik, ktorego uksztaltowal trener Pawlowski i ktory zaraz potem odszedl ze Slaska.
Sorry, ale trzeba buc lekkomyslnym aby placic 60 tys miesziecznie takim pilkarzom.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane