Rezerwy bliżej awansu do III ligi

12.06.2019 (19:55) | Pawlak | skomentuj (2)
AKS Strzegom przegrał 1-3 (0-0) ze Śląskiem II Wrocław w pierwszym barażowym spotkaniu o awans do III ligi. Bramki dla Śląska zdobyli: Scalet, Łazarowicz oraz Kotfas. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Sadowski. Rewanż już w sobotę.

Piotr Jawny nie mógł skorzystać z graczy, którzy są zgłoszeni do I drużyny i nie rozegrali ponad 50% meczów w rezerwach. Chodzi m.in. o Bartosz Borunia oraz Piotra Samca-Talara.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. To oni częściej zagrażali pod bramką Szczerbala. Największe szanse na zdobycie gola miał Emeka, który był spalonym, a kilka minut później uderzył w poprzeczkę. Śląsk musiał ustabilizować swoją grę. Wraz z upływem czasu wrocławianie zyskiwali przewagę i lepiej rozgrywali futbolówkę. Najczęściej szarżował na lewej stronie Kotowicz. W I połowie kolejnym groźnym strzałem popisał się Emeka, po którego uderzeniu piłka poleciała tuż nad bramką.

Gdy wydawało się, że bramka dla Śląska to kwestia czasu, prowadzenie po golu Sadowskiego objęli gospodarze. W zespole Śląska można było zaobserwować pewną nerwowość. Kilka minut później szansę na gola miał Kierkiewicz. Strzegomianie jednak nie odpuszczali, a Emeka miał kolejne szanse na zdobycie bramki.

Na boisku pojawili się Scalet oraz Jarzębowski. Gra WKS-u niestety za wiele się nie zmieniła. Bardzo groźne uderzenie oddał Morawski, piłka zatrzymała się jednak na brzuchu jednego z zawodników rezerw. W 73. minucie spotkania wynik spotkania wyrównał Mathieu Scalet. Mecz nabrał znacznie szybszego tempa. Obie drużyny starały się zdobyć kolejną bramkę. W 80. minucie Sztylka zmienił kontuzjowanego Sobczaka. Kilka minut później gola głową po uderzeniu z rzutu rożnego zdobył Łazarowicz. Tuż przed końcem meczu Caliński odegrał do Kotfasa, który ustalił wynik.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się w sobotę 15 czerwca o godzinie 18 na stadionie przy ul. Oporowskiej. Zachęcamy do przyjścia na stadion i wspierania zielono-biało-czerwonych. Transmisję z tego spotkania obejrzycie na ŚLĄSKnecie.

AKS Strzegom - Śląsk II Wrocław 1-3 (0-0)
Bramki: Sadowski 51’ - Scalet 73’, Łazarowicz 83’, Kotfas 89’

Składy:
AKS Strzegom: Słowik - Gawlik (72 Serweciński), Durajczyk, Chrapek, Zieliński - Sadowski, Morawski, Shevchenko, Migalski (68 Sobczak) - Domaradzki, Emeka

Śląsk II Wrocław: Szczerbal - Sobczak (80 Sztylka), Kucharczyk, Łazarowicz, Caliński - Kierkiewicz (68 Jarzębowski), Młynarczyk, Kazimierowicz, Kotowicz (75 Kotfas) - Skrzypek (65 Scalet), Łuczak