CLJ U-15: Finał nie dla Śląska

13.06.2019 (22:23) | Krzysztof Banasik | skomentuj (3)
Śląskowi U-15 nie udało się utrzymać przewagi z pierwszego meczu półfinałowego w CLJ, który wygrał przy Oporowskiej z Pogonią Szczecin 3:2. Minimalistyczny scenariusz dla Portowców brzmiał – wygrajcie 1:0 i macie finał. No to wygrali właśnie 1:0.


 

Decydujący gol padł w 60. minucie – składną akcję gospodarzy wykończył Cyprian Włodarczyk. – Wyciągnęliśmy wnioski z pierwszego meczu. Wtedy rywal był minimalnie lepszy, ale nie ze względu na jakość piłkarską, ale mądrość taktyczną. Zrobiliśmy kilka korekt i dzisiaj wyglądało to zdecydowanie lepiej. Śląsk nie stworzył sobie wielu sytuacji, ale nie wynikało to z ich nieporadności, tylko naszej dobrej organizacji i konsekwentnej gry w defensywie – powiedział dla strony akademia.pogonszczecin.pl trener zwycięskiej drużyny Przemysław Jasiński.

Podopieczni Krzysztofa Wołczka mimo porażki sezon mogą zaliczyć do udanych – znaleźli się w gronie czterech najlepszych drużyn w Polsce w swojej kategorii wiekowej, wcześniej wygrywając swoją grupę (CLJ U-15 w pierwszej fazie podzielona jest na cztery grupy). Byli o krok od finału, w którym Pogoń zmierzy się z Legią Warszawa.

Pogoń Szczecin 1:0 (0:0) Śląsk Wrocław
Włodarczyk 60'

Pogoń: Wojtasiak – Sarnowski (33′ Dyczewski), Żolik, Martuszewski, Freilich – Laskowski, Mencnarowski – Fornalik, Włodarczyk (74′ Stolz), Albiński (80′ Bartkowiak)- Samborski (80′ Walczak)

Śląsk: Czapliński – Matuszewski (54’ Jezierski), Nawrocki, Zawadzki (77’ Janicki), Bartoń (70’ Baj), Gerstenstein, Gryglak, Kurowski (63’ Wojtczak), Łyszczarczyk (73’ Burkowski), Wiśniewski, Wyrzykowski

KOMENTARZE
~maras(2019-06-14 23:33:52)
Zbychu zamknij morde. Chlopaki 2 miejsce to też bardzo duży sukces nie przejmujcie się komentarzami stulejarzy co sami w życiu nic nie osiagneli i teraz próbują być znawcami we wszystkich aspektach życia.
Zbychu (2019-06-14 11:01:35)
Losers...
Tylko zwycięzcy mają rację i idą dalej.
W sporcie i nie tylko.
Historia się kłania?
Zbychu (2019-06-14 10:55:49)
I potem się dziwicie że nikt z nich nie przebije się do dorosłej piłki?
Jest tam miejsce tylko dla tych którzy potrafią wygrywać. Wstępna selekcja.
Money time.. Czy ktoś z naszych decydentów potrafi wyciągnąć wnioski?
Dariusz S?
Tadeusz P?
Piotr W?
Trzeba odkrywać i wybierać dzieciaki które już potrafią i chcą wygrywać. A potem praca, praca i praca. Zrozumieć i wytłumaczyć że to przyszłość. Ok?
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane