OFICJALNIE: Koniec współpracy Śląska z forBET-em

14.06.2019 (19:21) | Drom | skomentuj (7)
Firma forBET nie będzie sponsorem głównym Śląska Wrocław w sezonie 2019/2020. Na Oporowskiej trwają rozmowy z potencjalnymi następcami, jest duża szansa, że na koszulkach zagości logo innego bukmachera.


 

- Jeżeli wynik sportowy i zaangażowanie klubu będzie bardzo duże we wsparcie naszej marki, to spółka forBET może zagościć u Państwa we Wrocławiu naprawdę na wiele lat – mówił w 2017 roku na konferencji prasowej Robert Grzeszczyk, prezes forBET-u.

Choć rozmowy o kontynuacji współpracy trwały przez ostatnich kilka miesięcy, po dwóch latach zostaje jednak zakończona. – Możemy potwierdzić, że nie doszliśmy do porozumienia w sprawie nowej umowy. ForBET obserwował korelację między wkładem finansowym a wynikami sportowymi zespołu i nie była ona dla niego zadowalająca. Natomiast współpraca w naszej ocenie przebiegała bardzo dobrze i pragniemy podziękować za nią forBET-owi – stwierdza Tomasz Szozda, rzecznik prasowy WKS-u.

Firma bukmacherska proponowała uzależnić wielkość ekwiwalentu finansowego od wyniku sportowego klubu. – Mieliśmy trochę inną wizję tej nowej umowy. W dużej mierze rozbiło się o to, że wyniki sportowe klubu były ostatnio średnie, dlatego umowa miała składać się z części stałej i części bonusowej za wynik sportowy – awans do górnej ósemki, miejsce gwarantujące start w europejskich pucharach, mistrzostwo, Puchar Polski. Nie udało się jednak dojść do porozumienia i spotkać pośrodku – wyjaśnia Paweł Majewski, dyrektor marketingu w firmie forBET.

Wrocławianie wychodzili z założenia, że sprzedają pakiet powierzchni reklamowej i świadczeń, których wartość nie może być tak diametralnie różnie wyceniana w zależności od liczby zdobytych punktów. Oczekiwali tym samym odpowiedniej kwoty gwarantowanej, która dodatkowo pozwoliłaby uniknąć błędu w postaci wydawania z budżetu „wirtualnych” pieniędzy.

Fiasko rozmów nie oznacza jednak, że Śląsk w nowym sezonie nie będzie miał sponsora głównego. – Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi sponsorami, których logotypy mogłyby być eksponowane na koszulkach WKS-u. Są to również reprezentanci branży bukmacherskiej. Mamy dużą nadzieję na ich pozytywne zakończenie, o czym naturalnie poinformujemy – stwierdza Szozda.

Firma forBET nadal pozostanie jednak obecna w ekstraklasie, gdyż jest sponsorem ŁKS-u. – Będziemy kontynuować współpracę, choć plan był taki, że pozostaniemy w obu klubach i brak nowej umowy ze Śląskiem nie miał powiązania z awansem łodzian. Nasza umowa z ŁKS-em jest na zbliżonych warunkach, które proponowaliśmy WKS-owi, również składająca się ze stałej kwoty i powiązana bardzo mocno z wynikiem sportowym – dodaje Majewski.

Według niedawno opublikowanego firmy doradczej Deloitte „Piłkarska liga finansowa – rok 2018” Śląsk Wrocław zajął ex aequo 5. miejsce w rankingu pod względem osiąganych przychodów w kategorii „Komercyjne” (tj. wpływów z umów sponsorskich, reklam, sprzedaży koszulek, pamiątek klubowych oraz innych przychodów komercyjnych np. dotacji), a ogólnie uplasował się na 8. pozycji.

KOMENTARZE
~Luk(2019-06-16 16:20:11)
No tak bo Śląskiem zarządzają minimaliści i pierwsza ósemka to dla nich za wysokie progi. A tak generalnie to po co śię męczyć. Wcale się nie zdziwie jak nie będzie sponsora wcale
~Andrzej(2019-06-15 11:28:16)
Wezmą teraz sobie beniaminka z Łodzi który zapewne uplasuje się na pozycji 8-16 w przyszłym sezonie i to całe ich wyniki forBet potrafi kręcić ale nasi są cwani i dłużej w tym siedzą.
~Zgredek(2019-06-15 00:26:27)
Normalka, urzędnicy zarządzający klubem chcieli łatwy pieniądz bez wysiłku... Niestety ich podejście jest całkowicie sprzeczne z zasadami wolnorynkowi. Dlatego tak zasłużony klub nie ma sponsorów... Marazmu ciąg dalszy.
~Max(2019-06-15 00:01:10)
"...że wyniki sportowe klubu były ostatnio średnie,..." - średnie? Beznadziejne !!! I nic też dziwnego, że forBET nie chce się kojarzyć z porażką, bo tak należy ocenić to co zrobił Śląsk w minionym sezonie. Ciekawe czy piłkarze to rozumieją ? To przecież ich zasługa. O włodarzach klubu nie wspomnę.
~v(2019-06-14 23:57:41)
Szczerze, to nie pojmuje dlaczego miejski klub finansowany z pieniedzy publicznych ma promowac bukmachera, czyli hazard. Mowi sie o funkcji spolecznej klubu: a tutaj wychodzi na to, ze polega ona na wspieraniu rozwoju uzaleznien. Moze ktos powie pecunia non olet, ale "dumnie nosic koszulke" z reklama buka to zgrzyta. Do wladz Slaska: wiecej kreatywnosci w szukaniu sponsora!
~Ej(2019-06-14 22:00:50)
i mają rację..
Coś za coś
jkl(2019-06-14 20:33:58)
Nic nowego. Za kase podatnika nikomu sie nie chce zbytnio wysilac....
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane