Kolejne zwycięstwo

09.07.2019 (18:10) | Dominik Szpik | skomentuj (3)
Zawodnicy Śląska wygrali kolejny sparing podczas okresu przygotowawczego pokonując Zorię Ługańsk 2:1. Bramki dla wrocławian zdobyli Cholewiak i Pich.

Trener Lavicka wystawił, wydawało się najsilniejszą, na ten moment wyjściową jedenastkę i przez pierwszy kwadrans nie wyglądało to najgorzej. Z opaska kapitańską na ramieniu wyszedł Łukasz Broź co wyglądało dość dziwnie, gdyż na boisku przebywał, chociażby Mariusz Pawelec czy Wojciech Golla, po których prędzej spodziewalibyśmy się roli kapitana. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana z momentami dominacji wrocławian.

WKS starał się rozgrywać kombinacyjnie nie tylko atak pozycyjny, ale też rzuty rożne co przynosiło niestety nie najlepszy skutek. Zawodnicy z Ługańska próbowali odpowiadać, ale trudno było im utrzymać piłkę na dłużej przy sobie. Szczególnie zagrażał Śląskowi Abu Hanna, który szybką klepką potrafił przedostać się pod pole karne Putnockyego. Bardzo aktywny na prawej stronie był Lubambo Musonda. Kilka razy wprawił w zakłopotanie obrońców Zorii, ale też lepiej jego dośrodkowania mogli wykorzystać koledzy z ataku. Niestety mimo obiecującej gry to Śląsk jako pierwszy stracił bramkę. Po kontrze Kabajewa Mariusz Pawelec zaliczył pusty przelot, wykonując wślizg i zginął od własnej broni. Zawodnik Zorii to wykorzystał i pewnie pokonał Putnockyego w 36. minucie spotkania.

Rywale nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia. Po 5 minutach fatalny błąd popełnił bramkarz Zorii Shevchenko, który niecelnie podał do obrońcy co wykorzystał Jakub Łabojko. Przechwycił piłkę, wyszedł sam na sam, podał do Roberta Picha, a Słowak doprowadził do wyrównania. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę przy stanie 1:1.

Drugą połowę rozpoczęliśmy od zmian. Na boisku pojawili się Kajzer, Celeban, Stiglec i Gąska, zastępując Puntockyego, Pawelca, Hołownię i Musonde. Na początku mocniej zaatakowali Ukraińcy, którzy chcieli jak najszybciej odzyskać prowadzenie. Zaledwie po sześciu minutach drugiej połowy mieliśmy kolejne zmiany w Śląsku. Boisko opuścili Płacheta i Exposito, a w ich miejsce weszli Cholewiak i Szczepan.

Podopieczni trenera Lavicki nieco spuścili z tonu w drugiej połowie, oddając inicjatywę rywalowi. Wojskowi ustawieni na swojej połowie czekali na ataki rywali z nastawieniem na kontry. W 60. minucie Śląsk wykonywał rzut wolny na połowie rywala. Do piłki podszedł Mateusz Cholewiak, lecz jego dośrodkowanie nie trafiło do żadnego z kolegów z zespołu. Kilka minut później skrzydłowy dostał fenomenalne podanie od Daniela Szczepana na kontrę, w której wyszedł sam na sam z bramkarzem, lecz nie udało mu się trafić do bramki z ostrego konta.

Swoją sytuację miała też Zoria, gdy po rozegraniu w ataku pozycyjnym zawodnik z Ukrainy uderzył na bramkę Kajzera, który końcówkami palców skierował piłkę na słupek. Wiele szczęścia miał w tej akcji bramkarz WKS-u. Chwilę później prowadzenie Śląskowi zapewnił Mateusz Cholewiak. Skrzydłowy oddał strzał zza pola karnego, po którym piłka wpadła w kozioł i wylądowała w bramce drużyny z Ługańska. Po tej bramce Nowe siły weszły w zielono-biało-czerwonych i zaczęli coraz śmielej atakować rywali. Do końca spotkania jednak nic się nie wydarzyła i Śląsk wygrał kolejny sparing pokonując Zorię Ługańsk 2:1.

Śląsk Wrocław - Zoria Ługańsk 2:1

(stroje: zielone) Putnocky (Kajzer 45') - Broź (k), Golla, Pawelec (Celeban 45'),Hołownia (Stiglec 45') - Płacheta (Cholewiak 52'), Chrapek (Łyszczarz 59'), Łabojko, Pich, Musonda (Gąska 45') - Exposito (Szczepan 52')

Gole: Pich, Cholewiak - Kabajew