Scalet: Na razie zostaję w Śląsku

10.08.2019 (17:00) | Szymon Janiec | fot. Rafał Sawicki | skomentuj (5)
Mathieu Scalet po meczu rezerw z Pniówkiem odpowiedział nam na kilka pytań.


 

Macie sześć punktów po dwóch meczach z trudnymi rywalami. Myślicie o tym, że awans może być realny, jeśli utrzymacie taką formę do końca?
Ja zawsze gram, żeby wygrać, myślę, że reszta chłopaków też. Wiadomo, że poziom w trzeciej lidze jest wyższy, ale mamy dobry skład. Zawodnicy będą częściej spadać do rezerw z pierwszego zespołu i myślę, że możemy coś ugrać. Ale powoli, bo za nami są dopiero dwa mecze, trzeba cały czas się zgrywać i trenować, bo dzisiaj ta gra też nie wyglądała idealnie.

W poprzednim sezonie rezerwy miały problem z napastnikiem. Często grałeś ty, czy Daniel Łuczak. Teraz wrócił Bergier, Lewkot, rywalizacja jest większa. Jak to na was działa?
Na pewno rywalizacja jest duża, ale to nas motywuje. Wszyscy musimy się starać i dawać z siebie wszystko na treningach, żeby trener w ogóle powołał nas do kadry na kolejny mecz. Ja wolę grać na ataku, ale mogę też na dyszce, czy na skrzydle i nie stanowi to dla mnie problemu.

Wiemy, że byłeś blisko odejścia ze Śląska, chciał cię GKS Tychy, ale wróciłeś do Wrocławia. Możesz już powiedzieć, że na ten sezon zostajesz w klubie?
Na razie na pewno zostaję w Śląsku. Co do GKS-u, to byłem tam na testach długi czas, bo trzy tygodnie, i powiem szczerze, że ja też byłem zaskoczony, że sprawa się urwała i że się nie dogadaliśmy. Być może kluby nie porozumiały się między sobą, tego nie wiem i nie mogę powiedzieć.

KOMENTARZE
~Gabik(2019-08-11 13:24:00)
Scalet ma 22 lata. Do tej pory nie może się załapać na wypożyczenie do I lub II ligi, czyli jedyne ogranie ma piłce amatorskiej i półamatorskiej. To dobrze nie wygląda...
~Lolo(2019-08-11 11:21:14)
Do tych wsxystkich, ktorzy placza ze mlodziez nie gra w 1 druzynie.ani real ani barcelona ani gks tych nie chca talentu ktorzy w/g fachowcow mial zawojowac ekstraklase.nic wam to nie daje do myslenia? Czy myslenia sprawia wam problemy?
~Irek(2019-08-11 00:16:11)
Scalet i Łuczak zrobili swoje w rezerwach i dzieki nim weszli do 3ej ligi,,
Scalet jest a Łuczaka juz nie ma w barwach WKS,
szkoda wychowanka a tak robił robote,
Dariusz Sztylka nie docenia i nie bedzie doceniał swojch chłopaków, długa historia z tym co robią z naszymi chłopakami, pozd Sztylke
~Mongoloid(2019-08-10 21:30:27)
Dziwna sprawa. Przecież znawcy z komentarzy mówili, że to wielki talent i powinien grać w Ekstraklasie :)
~TomaszWKS(2019-08-10 18:18:04)
Tak jak pisałem, nawet w Tychach go nie chcieli. Wielki talent, całe życie 4-ta liga. Życzę mu wszystkiego najlepszego ale ta histeria, że odejdzie to był kabaret tutaj w komentarzach.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane