WIDEO: Debiut Israela Puerto w Śląsku

11.08.2019 (16:19) | Drom | skomentuj (3)
W sobotnim zwycięskim starciu Śląska II z Pniówkiem Pawłowice kibice WKS-u po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć w meczu Israela Puerto. Gracz, który latem dołączył do drużyny długo dochodził do siebie po urazie jeszcze z poprzedniego sezonu.


 

Hiszpan nie miał za wiele okazji, by wykazać się grą w defensywie, większość jego kontaktów z piłką miała miejsce przy wyprowadzaniu przez wrocławian piłki.

Zobaczcie na filmie, jak Puerto (nr 5) zaprezentował się w meczu rezerw Śląska, w którym wystąpił na pozycji prawego stopera.Wydaje się, że:

Piłka go nie parzy
Hiszpan dysponuje niezłą techniką użytkową, przy przyjęciu futbolówka nie odskakuje mu od nogi. Potrafi zwodem minąć rywala i zainicjować akcję ofensywną.

Nie boi się walki fizycznej
Potrafi zagrać ciałem, powalczyć o górną piłkę czy zablokować przeciwnika

Bardzo dokładnie podaje
Silnie i precyzyjnie zagrywa do kolegów, zarówno po ziemi jak i górą. Na uwagę zasługują otwierające dłuższe podania płaskie między strefami, jak i dalekie przerzuty.

Wiodąca prawa noga
Mało wykorzystuje lewą nogę, przeważnie przekłada piłkę na prawą.

Lubi porozmawiać z sędzią i użyć mowy ciała
Największy minus meczu – Hiszpan dyskutował kilka razy z arbitrem, mocno przy tym gestykulując. Mecz skończył z żółtą kartką, po tym, jak w niedługim odstępie czasu dwukrotnie niebezpiecznie zaatakował przeciwnika. Musi nieco poskromić temperament, bo w ekstraklasie sędziowie raczej nie będą tolerować takiego zachowania.

KOMENTARZE
~ryba piła(2019-08-14 12:05:29)
Wypisz wymaluj Tomek "Solo" Kosztowniak - takie same ruchy.
~Lol(2019-08-12 10:35:11)
Super opis... Na 3 ligę...
~kibol(2019-08-11 18:15:40)
Ciekawe czy dostanie szansę gry z craxą ?
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane