Lavicka: Najważniejsza jest komunikacja w zespole

15.08.2019 (12:30) | Claudia Haor | fot. Paweł Kot | slaskwroclaw.pl | skomentuj (6)
Prezentujemy zapis z konferencji prasowej trenera Lavicki przed meczem Śląska Wrocław z Cracovią.


 

Przygotowujemy się na wszystkie scenariusze. Jest możliwe, że Cracovia się bardziej cofnie. Musimy podejść do tego meczu inaczej niż z Legią i Lechem.
Wiemy, że drużyny, które tu przyjeżdżają mają swoją jakość i będą też walczyć o punkty. Dla nas ważne jest utrzymać dominację na boisku, dlatego będę przygotowany na to, że przeciwnik da z siebie wszystko.

Brak Mączyńskiego nie oznacza, że w jego miejsce pojawi się Michał Chrapek. Jest to oczywiście jedna z możliwości, nie wykluczam tego. Musimy zrobić wszystko, żeby poradzić sobie bez naszego kapitana. On w ostatnim czasie bardzo dużo dał temu zespołowi. Mamy przygotowany wstępny plan, jak to poustawiać taktycznie.

Mamy szacunek do Cracovii, oni też mają dobry początek sezonu. Zdajemy sobie sprawę, że ich styl jest inny, ale to nie znaczy, że nie będą się tu bić o dobry rezultat. Naszym atutem jest teraz pewność siebie. Widzę, jak każdy dobry wynik w meczu ligowym oddziałuje na moich piłkarzy. Teraz trenowaliśmy z duża intensywnością, zespół nabiera jakości.

Jeśli chodzi o postawę Exposito, to uważam, że wygląda ten zawodnik coraz lepiej. Trenuje i widzę, że lepiej się czuje w tej drużynie, także lepiej prezentuje się fizycznie.

Marković to ofensywny, doświadczony piłkarz. Cały czas go obserwujemy. Decyzje co do niego podejmiemy po dwóch treningach, które jeszcze przed nami.
Komunikacja jest dla mnie jednym z najważniejszych punktów w zespole. Dla zawodników nie jest to łatwe, ale moim bezwzględnym wymogiem jest nauka przez nich języka polskiego. Kładę na to duży nacisk.

Wiem, że w meczu z Cracovią jesteśmy uznawani za faworyta, ale to dopiero początek sezonu. Wiem, że to będzie trudny mecz, ale nie możemy ulec presji. Musimy zagrać swoje i pokazać, że dominujemy na murawie.

KOMENTARZE
~FCB.WKS(2019-08-15 21:12:21)
Gabik...
Glowa do kubła z lodem, to dopiero 4 kolejka była. Nie można oczekiwać cały czas takiego poziomu jak teraz. Mistrzostwo zależy od wielu, bardzo wielu innych wypadkowych..
Nie pompuj balonu...
~Gabik(2019-08-15 20:31:00)
Śląsk Lavicki idzie po mistrzostwo! Im później inni się zorientują tym lepiej
tęcza warszawa(2019-08-15 19:30:54)
~kibol, slawa i pieniadze nie dla mnie, tzn. ze nie dam na 10 bo nie mam ;)
~kibol(2019-08-15 16:16:48)
@tęcza warszawa Proponuję jeszcze, abyś dofinansował pensję dobrej 10 ;) a przejdziesz do historii naszego klubu.
~kibol(2019-08-15 16:15:09)
Wreszcie pierwszy trener, który podchodzi do drużyny tak, jak w innych europejskich klubach - nauka języka i dobra organizacja gry jest na pierwszym miejscu u niego. Brawo Lavicka, a teraz chcę zobaczyć dominację w tej ekstraklapie Śląska Wrocław.
tęcza warszawa(2019-08-15 14:39:20)
Dalo sie wsadzic tłumacza. Dalo sie podniesc sklad. Jak wymysle kolejne usprawnienia to zaraz je przekażę ;)
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane