Pich: Udowodnimy, że nasz zespół jest mocny

15.08.2019 (12:46) | Pawlak, fot. Paweł Kot | skomentuj (1)
Prezentujemy poniżej wypowiedź Roberta Picha podczas konferencji prasowej przed meczem Śląska Wrocław z Cracovią.


 

Mam nadzieję, że w sobotę na mecz z Cracovią przyjdzie dużo kibiców. Cieszy nas to, że jest szansa na niezłą frekwencję. W takiej sytuacji każdemu piłkarzowi gra się lepiej. Chcemy wrocławskim kibicom pokazać, że jesteśmy w formie i na pewno będziemy chcieli wygrać ten mecz.

Wynikami postawiliśmy sobie wysoko poprzeczkę. Za nami ciężkie mecze. Udowodniliśmy, że potrafimy grać z mocnymi drużynami. To musi nas napędzać. Wierzę, że damy radę i zagramy znów dobry mecz. Od nas się teraz więcej będzie oczekiwać. Nie możemy zmieniać swojego stylu. Musimy podejść do tego meczu tak samo jak do poprzednich.

Każdy zawodnik się uczy, w tym ja. Wiem jakie popełniam błędy i staram się ich unikać. Analizujemy każdy mecz. Cieszymy się, że wygrywamy kolejne spotkania. To dodaje większej pewności siebie. Będę się starał grać jak najlepiej. Nieważne na jakiej pozycji ustawi mnie trener. Jeden mecz wyjdzie lepiej, drugi gorzej. Najważniejsze, żebyśmy wygrywali jako drużyna.

Wiem, że dużo raz mieliśmy problem z dobrymi zespołami na wyjeździe. Nie pamiętam kiedy ostatnio strzeliliśmy trzy bramki na wyjeździe. Pamiętam, że dwa la temu tez mieliśmy dobry początek sezonu z wygraną w Poznaniu. Teraz trudniej będzie utrzymać dyspozycję. Wygraliśmy teraz jako drużyna. Byliśmy blisko siebie. Skoro zdobyliśmy trzy bramki na wyjeździe to nie był przypadek. Byliśmy tam mocni. Były okazje na 4:1. Lech oczywiście też miał swoje szanse. Świetnie wybraniał strzały Mateus Putnocky. Na pewno nie byliśmy gorsi, żeby ktoś powiedział, że szczęśliwie wygraliśmy ten mecz.

Nasz najważniejszy dotychczasowy mecz w tym sezonie był u siebie z Piastem, kiedy przegrywaliśmy ale ostatecznie wygraliśmy 2:1. To nam dodało dużo optymizmu. Wiedzieliśmy, że jesteśmy mentalnie silni jako drużyna. Odwróciliśmy wynik na naszą korzyść. Bardzo się cieszyliśmy, że wygraliśmy u siebie z Piastem Gliwice.

Mieliśmy w tych ostatnich meczach mniej posiadania piłki. Graliśmy dużo z kontry. Teraz Cracovia może się cofnie i my będziemy więcej rozgrywać. Mecz z Cracovią może wyglądać inaczej niż poprzednie w tym sezonie. Być może będziemy musieli inaczej tworzyć własne sytuacje. Musimy pokazać więcej umiejętności w ofensywie. Cracovia na pewno będzie chciała grać agresywnie. Na to się nastawiamy. Trzeba będzie wygrywać piłki w pojedynkach.

Krzysiek jest kapitanem i liderem zespołu. Na pewno jego pauza jest dużą stratą. Wygrywaliśmy ostatecznie mecze jako zespół, nie w 1-2 zawodników. Moc jest w zespole. Wierzę, że mamy dobrych piłkarzy. Ostatnio nie grał Chrapek ale ostatnio grał w I zespole. Jest to zawodnik, który ma dużą jakość. Będzie ważny w tym meczu bo jest kreatywny. Oczywiście brak Krzyśka to strata ale będziemy walczyć za niego, żeby pokazać, że nas zespół jest mocny. Żeby nie było widać dużej różnicy.

KOMENTARZE
~kibol(2019-08-15 18:28:08)
Szczerz to czekam na spotkanie Śląska z Lechią, bo to kluby o podobnej w tej chwili filozofii gry - dobra formacja obronna, szybkie skrzydła, atak (tu niestety Śląsk ma problem, Lechia gra dwoma napastnikami, całkiem obiecujące ustawienie, może i my damy radę grać napastnikami na 9 i 10). Pewne jest, że z każdym następnym przeciwnikiem Śląskowi będzie trudniej, a wszyscy będą oczekiwać coraz więcej od nich, aby wytrwać i zwyciężać potrzebujemy wzmocnień.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane