Dużo bramek w CLJ, U17 liderem

09.09.2019 (19:21) | jacko | fot. Paweł Kot | skomentuj (0)
W trzech meczach Śląska w Centralnej Lidze Juniorów padło 15 goli. Juniorzy młodsi po zwycięstwie nad Chrobrym Głogów zostali liderem CLJ U17.

Pierwszej porażki w tym sezonie doznali juniorzy starsi (CLJ U18 trenera Pietraszewskiego), którzy przegrali w Łodzi z SMS-em 2:4. Do przerwy 2:1 prowadzili wrocławianie po bramkach Stupieńki i Fediuka. W drugiej połowie rywal strzelił trzy gole. Po tej przegranej Śląsk spadł w tabeli z drugiej na trzecią pozycję.

Skład Śląska: Korytkowski - Mojka, Szymański, Nawrocki (46. Stanczak), Konopacki - Stupieńko, Trochanowski (60. Gołąb), Mamis (85. Basiński), Szmigiel, Fediuk (69. M. Wawrzyniak) - Głowieńkowski

Juniorzy młodsi (CLJ U17, trener Wołczek) pokonali na wyjeździe Rozwój Katowice 4:0 i awansowali na pozycję lidera. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie, a strzelili je Wiśniewski, Zawadzki, Wysiński i Jakubiak.

Skład Śląska: Budzyński, Wyrzykowski, Wiśniewski, Stawny, Zawadzki, Kurowski, Matuszewski, Dachnowski, Gerstenstein, Konstanty, Michalski oraz Głuski, Wróbel, Wysiński i Jakubiak

W CLJ U15 (trener Bartyzel) Śląsk pokonał Chrobrego Głogów 5:0 (4:0). WKS szybko objął prowadzenie, w pierwszym kwadransie dwa gole strzelił Gruszecki. Na 3:0 podwyższył Bachar po centrze Kowalskiego, a krótko przed przerwą czwartego gola strzelił Wołczek. W drugiej połowie wynik strzałem z dystansu ustalił Lipiński.

Skład Śląska: Lipiec, Okulicz-Kozaryn, Ćwikła, Ruman, Bujoczek, Wołczek, Kowalski, Marciniszyn, Bachar, Kmiecik, Gruszecki oraz Galuba, Borys, Lipiński, Maszkowski, Seremet