Kosztowna strata punktów

11.10.2019 (19:09) | Dominik Szpik | skomentuj (0)
Reprezentacja Polski do lat 21 po zaciętym pojedynku z rówieśnikami z Rosji zremisowała na stadionie w Jekanetyburgu 2:2 po dwóch fatalnych błędach w obronie. Przemysław Płacheta rozegrał 75 minut w tym spotkaniu i jak zwykle był aktywny w ofensywie, jednak niestety jego postawa nie uchroniła drużyny przed stratą punktów.

Już od 10. minuty biało-czerwoni wyszli na prowadzenie po świetnej akcji Gumnego z Klimalą i samobójczej bramce Diwjejewa. Co prawda zawodnik Jagiellonii skiksował przy strzale, lecz na jego szczęście piłka odbiła się od głowy Rosjanina i wpadła do bramki. Z prowadzenia cieszyliśmy się jednak zaledwie 15 minut, gdyż do wyrównania doprowadził Utkin. Po złym wyjściu Grabary do prostopadłego podania i zderzeniu z Sobocińskim piłka znalazła się pod nogami piłkarza Krasnodaru, który umieścił ją w pustej bramce. Wyrównanie tchnęło nowe życie w podopiecznych trenera Galaktionova i mimo że tempo gry pozostawiało wiele do życzenia, to właśnie gospodarze stwarzali sobie więcej sytuacji podbramkowych.
Gdy już wydawało się, że do końca pierwszej połowy nic się nie wydarzy, przyszedł czas na kontratak Polaków. Piłkę w środku pola przejął Bogusz, który świetnie uruchomił Klimalę. Napastnik tym razem uderzył pewnie i precyzyjnie pokonując Maksimienko i dając drużynie prowadzenie. Sędzia Orel po tym golu zakończył pierwszą połowę i biało-czerwoni schodzili do szatni, prowadząc 2:1.

Druga połowa była już mniej interesująca, patrząc na stworzone sytuacje dla obu drużyn. Choć tuż po rozpoczęciu gry świetną okazję do wyrównania miał Lomovitskiy, nie przełożyło się to na dalszy przebieg gry. Gdy już wydawało się, że Polacy odniosą trzecie zwycięstwo w tych eliminacjach, lewą stroną boiska urwał się obrońcom Glushenkov. Karol Fila nie zdążył zablokować dośrodkowania i po dograniu piłkarza Spartaka Moskwa wyrównał Suleymanov. Chwila nieuwagi zadecydowała o niepotrzebnej stracie punktów i tylko remisie w trzecim meczu w ramach eliminacji do Euro 2021.

Przemysław Płacheta zagrał przyzwoity mecz. Nie wykazał się niczym szczególnym, lecz też niczego nie zawalił. Starał się zawsze być pod grą i napędzać ataki Polaków, jednak było to mało efektywne. W 75. minucie został zmieniony przez Bartosza Bidę. W tym momencie wydaje się być podstawowym skrzydłowym u trenera Michniewicza i prędko się to raczej nie zmieni.

Rosja U21 – Polska U21 2:2 (1:2)
0:1 Diwiejew 10’ (samobójcza)