Chłodnym okiem: Nowak jak Ostrowski?!

10.08.2010 (20:56) | Adam Osiński | skomentuj (17)
Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Nieprawda raz wypowiedziana na wizji przed milionami odbiorców ma chyba nie mniejszą siłę oddziaływania. I utwierdzić w fałszywym przekonaniu może tych, którzy prawdy nie znają lub o niej po prostu nie pamiętają. Nad tematem do premierowego w nowym sezonie tekstu z niniejszego cyklu zastanawiałem się do niedzielnego wieczora. Właśnie wtedy w programie „Szybka Piłka”, emitowanym na Dwójce, redaktor Maciej Iwański udowodnił, że z prawdą jest na bakier.


 

Dawid Nowak pół roku przed końcem kontraktu z GKS-em Bełchatów podpisał umowę z Polonią Warszawa, ważną od 1 stycznia 2011 roku. Napastnik został więc za karę odesłany do zespołu Młodej Ekstraklasy. Właściciel Czarnych Koszul, Józef Wojciechowski, chciał napastnika ściągnąć na Konwiktorską już tego lata. Oferta w wysokości 200 tysięcy euro została jednak przez bełchatowian odrzucona. Na przekór logice, gdyż dotychczasowy pracodawca Nowaka nic na nim nie zarobi i nie skorzysta sportowo, a jakby tego było mało, musi mu co miesiąc płacić pensję, przecież niemałą.

Jak to komentuje Iwański? Oto jego słowa: Co to za zwyczaje, komu to służy? Tak potraktowano kiedyś Krzysztofa Ostrowskiego w Śląsku Wrocław i to praktycznie złamało jego karierę.

Redaktor najwyraźniej zapomniał, że Ostrowski do Legii trafił właśnie wtedy, kiedy chciał, a zesłanie go do rezerw było po prostu taktyką klubu z Oporowskiej, wymuszającą na warszawianach wykup zawodnika. No bo skoro go chcą i podpisują kontrakt, to chyba mogą zapłacić parę groszy, by mieć go pół roku wcześniej. Tak też się stało. I to dwukrotnie, bo sytuacja powtórzyła się z Januszem Gancarczykiem. Jeśli ktoś złamał karierę (czy to odpowiednie słowo?) Ostrowskiemu, to zrobił to Ostrowski, i nikt więcej.

KOMENTARZE
~LZA(2010-08-12 09:51:37)
Poza tym ktoś cały czas wrzuca podobne sprawy do jednego wora. Tzn. kilka razy klub czy właściciel odsuwał zawodników co można uznać jako grę nie fair, jednak u nas zrobił to trener, nie klub, a on miał do tego prawo ze względów sportowych. Natomiast co do słów to popis ignorancji.
turysta80(2010-08-11 19:55:24)
Za Sobiecha sypnął 1mln euro, tutaj 200tyś euro żałuje.
"Jak to komentuje Iwański? Oto jego słowa: Co to za zwyczaje, komu to służy? Tak potraktowano kiedyś Krzysztofa Ostrowskiego w Śląsku Wrocław i to praktycznie złamało jego karierę."
Iwański to kibic Legii że tylko o Ostrowskim pamięta?? Tak samo przecież było z Janukiewiczem i Jankiem Gancarczykiem, Najlepsze w tym że zawodnicy doskonale wiedzieli co ich czeka podejmując takie kroki. tj. podpisywanie kontraktów z innym klubem pół roku wcześniej przed końcem kontraktu ze Śląskiem.
Akurat tego Taraś nie wymyślił sam tylko zaciągnął wzorzec gdzieś z zagranicy. Niech chcesz podpisać nowego kontraktu, nie ma cię w pierwszej drużynie.
~propozycja(2010-08-11 18:06:25)
Napisać do tvp1 o sprostowanie wypowiedzi w najbliższym programie szybka piłka.gdyż ta wypowiedź to przekazywanie opinii publicznych nie prawdziwych informacji po pierwsze a po drugie jest to również hańbienie dobrego imienia klubu Śląsk Wrocław.

odbiegając od tematu chciałbym również wyrazić swoją wielką dyz-aprobatę dla zarządu PZPN za wprowadzenie,nie przemyślanego pomysłu wypłacania ekwiwalentu sędziom piłkarskim przez kluby.
jest to żywa zachęta do korupcji! KTO DA WIĘCEJ NO KTO???????
~osser(2010-08-11 16:17:23)
Te przepisy powodują ,że jeden z klubów może być potraktowany jako klub 2 kategorii.
Co do Polonii W. ,to w czym problem,by poczekać pół roku i potem normalnie podpisać kontrakt ?
~lolekkWKS(2010-08-11 13:53:30)
Do ronniego - co do ekwiwalentu za wyszkolenie to oczywiście się zgodzę. A co do podpisania kontraktu - niby czemu nie mógł podpisać umowy od nowego sezonu z Polonią? Umowę z Bełchatowem ma do końca 2010 roku. Ile lat ten człowiek gra w Bełchatowie, ile razy otrzymywał dobre oferty z innych klubów, ale zarząd GKS blokował transfer żądając miliona euro??? Wreszcie, ile razy KŁAMALI, że nie będą robić mu problemów z odejściem? To jest profesjonalny klub? Z niewolnika nie ma pracownika i powinni teraz przyjąć te 200 tys euro od groclinu, a nie udawać obrażone panienki.
slaskfan(2010-08-11 12:05:16)
Okno w całej europie jest otwarte do końca sierpnia ;D
koralwojo(2010-08-11 10:52:47)
Do kiedy otwarte jest okno transferowe ?
~browar(2010-08-11 09:29:32)
Gdzie jest Maciek Szczesny kompetetny ceniony dowcipny komentator ?Pozostało tylko badziewie
~ronni(2010-08-11 00:33:50)
Belchatow dobrze robi, o kpine zakrawaja debilne przepisy typu placenie ekwiwalentu za wyszkolenie klubowi w ktorym zawodnik gral zawodowo rok czasu, czy podpisywanie kontraktow z innym klubem podczas obowiazywania umowy z pierwszym klubem(co to za szantaz Groclinu, Belchatow ma prawo domagac sie tyle kasy ile chce, Nowak ma wazny kontrakt i tyle, niech i on i Groclin Dyskopolo wawa nie szczekaja) Oto po prostu rzady PZPNu w pelnej okazalosci.
Mardi(2010-08-10 22:50:31)
chcialbym zaznaczyc ze podobna sytuacja byla z radkiem janukiewiczem. w jego przypadku takze na ostatnie pol roku wyporzyczono go do lubinkow. a pan redaktor iwanski nnadaje sie do tarcia chrzanu co najwyzej./
tony(2010-08-10 22:49:30)
I tłumacza dla Radka -bo tak bełkocze ,że nic go nie słychać ,o zrozumieniu nie wspomnę !
~Przeprosiny(2010-08-10 21:54:46)
Przeprosiny na antenie w przyszłej szybkiej piłce i po sprawie. Jakaś dziwna propaganda się roi od pewnego czasu.
Tien(2010-08-10 21:51:34)
Łatwo zaobserwować utrzymującą się od lat debilną i opłakaną w skutkach tendencję wyciągania maksimum kasy przez Polskie kluby mające w składzie wyróżniających się zawodników od Polskich klubów chcących takiego zawodnika pozyskać. No może nie zawsze ale w większości przypadków. Może i Bełchatów chciał za Nowaka 200 tyś. euro ale gdyby zgłosił się jakiś zagraniczny klub to pewnie Nowak by poszedł za 100 tysięcy. I potem nasi, co zdolniejsi piłkarze, nieprzygotowani do gry na zachodzie gniją na ławkach w Turcjach czy innych II ligach Szwedzkich.
~bizono(2010-08-10 21:50:51)
Ja również nie oglądam tego badziewia pt.szybka pękła
~esty(2010-08-10 21:30:06)
Podczas transmisjii meczu w Bełchatowie,spiker Orange sport o sprawie Nowaka - to ,casus Tarasiewicza.
Polskie w domyśle Warszawskie media,zajęte są przedwszystkim tematem Polonii i Legii, reszte traktują po omacku itp.
Magazyny piłkarskie są praktycznie nieoglądalne.
kołodziej(2010-08-10 21:26:27)
Szybka piłka przedstawia poziom tragiczny plus Rado Majdan. A bzdurami o tym, że to mu karierę złamało o ku... jakie brednie!
~lolekkWKS(2010-08-10 21:05:11)
Heh, dokładnie - to co zrobił Bełchatów odrzucając ofertę Wojciechowskiego zakrawa na kpinę. M.in. przez takich idiotów jesteśmy tam, gdzie jesteśmy...
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane