Chłodnym okiem: Nowa czołówka

04.10.2010 (19:39) | Adam Osiński | skomentuj (5)
Sytuacja w lidze nie wróci do normy – stwierdził trzy tygodnie temu Sebastian Mila. Miał rację. Zmianę warty, którą zdążyłem już tutaj obwieścić, potwierdziła ostatnia kolejka. Czołówka solidarnie wygrała. Tyle że dziś tworzą ją kluby na dorobku, bez żadnego tytułu w historii. Ile minie czasu, zanim przeciwko Lechowi, Legii czy Wiśle rywale znowu zaczną grać na miękkich nogach? Na razie nikt przed nimi nie pęka, wręcz przeciwnie. Dlaczego by nie pojechać na Łazienkowską i w ramach podnoszenia morale pobawić się z gospodarzami w dziadka?


 

Śląskowi tak przyjemnie jak braciom z Gdańska nie było, ale swoje przedostatnia drużyna ligi w Krakowie zrobiła. Połowa rundy za nami, a Robert Maaskant przyznaje, że na zbudowanie pod Wawelem kolektywu potrzebuje czasu. Z sukcesem w bieżącym sezonie może już nie zdążyć, a w przypadku Macieja Skorży odpada „może”. Szanse wkroczenia na właściwe tory ma jeszcze poznańska lokomotywa. Lechitom daję najwięcej szans, co jednak jeśli gra w pucharach da im się tak we znaki, że na odrabianie strat będzie za późno?

Korona koronowana nie będzie, bo jest za bardzo uzależniona od jednego gracza. Pamiętamy, jak to było rok temu. Ruch do końca chciał walczyć, lecz gdy tylko niezawodny „Wtorek” wypadał ze składu, zespół nie wygrywał. Akcenty lepiej rozłożone są w Bełchatowie. Domek z kart ułożony przez Ulatowskiego wcale się nie rozpadł, jak myślano w przerwie letniej. Mało tego, Bełchatów jest silniejszy niż na początku. Do zespołu powrócił Dawid Nowak, a wczoraj objawił się Marcus da Silva. W tym sezonie nie będzie liderów, którzy oderwą się od reszty – emocje i walka do końca gwarantowane.

KOMENTARZE
ufok(2010-10-05 18:18:42)
Przypominam/informuję,ze już 10.10.10(najbliższa niedziela) od 12-18 jest WIELKIE WYDARZENIE czyli dzień otwarty na stadionie na Pilczycach(w innych miastach takie dnie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i przez stadion przewijało się po kilkadziesiąt tysięcy osób)

Ze strony: http://2012.wroc.pl/:
"10 października wrocławianie będą mogli niejako od kuchni, na własne oczy ocenić postęp prac na budowie wrocławskiego stadionu. Tego dnia zapraszamy wszystkich na dzeń otwarty, w czasie którego każdy gość będzie mógł wejść na płytę boiska czy porozmawiać z inżynierami spółki Wrocław 2012 i firmy Max Boegl. Stadion tego dnia odwiedzą także piłkarze WKS Śląska Wrocław.

Nie lada gratką dla gości, którzy 10 października postanowią przyjść na nowobudowany stadion, będzie także wizyta tego dnia na budowie piłkarzy WKS Śląska Wrocław.

Przy al. Śląska ustawiona zostanie specjalna scena, a wzdłuż ulicy punkty gastronomiczne, plac zabaw dla dzieci i fun shop WKS Śląska Wrocław, w którym będzie można kupić gadżety z logo ulubionego klubu.

Wzdłuż al. Śląska zawieszone zostaną także specjalne tablice informujące o historii budowy, czy obecnym zaawansowaniu prac.

Tego dnia otwarty będzie także specjalny multimedialny kontener prezentacyjno- wystawienniczy (tzw. showroom) z tarasem widokowym. Wewnątrz kontenera w sali głównej na ogromnym telebimie (szerokość ponad 13 metrów, wysokość niecałe 3 metry) goście będą mogli zobaczyć multimedialny film, ukazujący niejako w pigułce, jakie w niedalekiej przyszłości wydarzenie będą mogły być organizowane na wrocławskiej arenie.

Następnie goście showroomu w czasie dnia otwartego będą mogli usiąść i ocenić naturalnej wielkości VIP lożę, już w pełni umeblowaną i wykończoną. Oczywiście to tylko przykład, jak ona może się prezentować. Wszyscy bowiem najemcy VIP lóż, swoje pomieszczenia otrzymają w stanie deweloperskim i będą mogli je wykańczać, jak tylko sobie zamarzą.

W kontenerze wielkości ponad 100 mkw. jest także przedstawiona podświetlana makieta stadionu i Puchar Ekstraklasy zdobyty przez piłkarski WKS Śląsk Wrocław w sezonie 2008/2009.

W mini kinie natomiast, obejrzeć można film przedstawiający m.in. historię budowy wrocławskiego stadionu, a także krótki dokument o piłkarskim Śląsku.

Dzień otwarty zaplanowano na 10 października w godz. od 12.00 do 18.00. Wstęp jest bezpłatny. Tego dnia na budowę co 15 minut kursować będą specjalne autobusy z zajezdni przy ul. Legnickiej. Jako, że wokół stadionu prowadzonych jest ogromna ilość innych inwestycji, w czasie dnia otwartego będzie ogromny problem z zaparkowaniem niedaleko budowy auta. Bardzo prosimy o przyjeżdżanie na stadion specjalnie podstawionymi na tę okazję autobusami MPK."

Przekażcie znajomym, rodzinie wyciągnijcie ich z domu i stawiamy się w tysiącach. Pamiętajcie o barwach Śląska!
wysysacz mozgu(2010-10-05 15:43:41)
Jak sprzedawali nie wiadomo było na kogo stawiać jak jest lepiej to też nie wiadomo mam nadziję żę pyry sie zapchają tą ligą europejską i będzie dupa w lidze i w pucharach w co nie wątpie. I się wyjebią z tych torów jak napisał pan redaktor.A śląsk i tak bedzie na 8 miejscu minimu.Wisła też mogła by zmienić napadziora bo już grają naprawde cieniutko,lechia brawo aby tak dalej solidny klub bez gwiazd.
Gabik(2010-10-05 09:25:26)
Lechia, Jaga, Korona, Bełchatów grają na maksymalnym dla siebie poziomie. Prędzej czy później przyjdzie zniżka formy, niefart, kartki i kontuzje - będą gubić punkty.
Wisła, Lech, Legia, Polonia, Śląsk (a nawet Cracowia) nie będą grały już tak słabo jak na wejściu w sezon i swoje zaczną kroić.

Oznacza to, że tabela się mocno spłaszczy, sporo drużyn będzie bić się o Mistrza i puchary, a sporo bronić przed spadkiem do samego końca. Tak czy siak, ten sezon będzie wyjątkowo ciekawy.
Natomiast, nie podejrzewam, żeby to była trwała sytuacja i w następnym sezonie znów będą niepodzielnie rządzić wielkie firmy (choć na pewno nie będzie to już tylko Wisła, Lech i Legia - mam nadzieję, że Śląśk i Lechia dołączą na stałe do czołówki), wsparte dodatkowo wielkimi stadionami.
~Fachowcy...(2010-10-05 07:23:25)
To ten sam Marcus co był na testach w WKS-ie ??
~Paweł(2010-10-05 02:12:05)
Faktycznie dotychczasowe spotkania i układ tabeli wskazują na zmianę warty. W połowie rundy jesiennej na czele tabeli są Jaga, Korona, Bełchatów i Lechia. Przed rozpoczęciem sezonu chyba nikt nie obstawiłby takiej kolejności. Chyba tylko Jaga nie jest zaskoczeniem. Poprzedni sezon też miała udany. Ale pozostała trójka to niespodzianka. Jeszcze wiekszą niespodzianką (sensacją) jest kiepska postawa zespołów, które w poprzednim sezonie biły się o Mistrza. Zwracam jednak uwagę, że do końca sezonu jeszcze daleko (22 kolejki) i wiele się może zmienić. Sądzę, że takie drużyny jak Wisła, Lech czy Legia w niedługim czasie podniosą się z kolan i zaczną seryjnie gromadzić punkty. Tam jest zbyt wielu zawodników potrafiących grać w piłkę żeby dalej mieli notować słabe wyniki.
Przed sezonem niewielu z nas przypuszczało (a może nikogo takiego nie było), że sezon tak słabo rozpocznie Śląsk. 5 punktów w 8 kolejkach to wynik wyjątkowo mizerny. Jesteśmy na miejscu spadkowym i jeśli nie zaczniemy szybko gromadzić punktów to może być bardzo nerwowo. Żeby wydostać się ze strefy spadkowej bezwzględnie trzeba wygrywać mecze we Wrocku. Jak coś się przywiezie z wyjazdu to też będzie to mile widziane. Ale powtarzam - przede wszystkim wykorzystać atut własnego boiska.
W związku z powyższym w najbliższym meczu z Groclinem cel powinien być tylko jeden - zwycięstwo za wszelką cenę.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane