Chłodnym okiem: Fachowiec pod Wawelem

01.11.2010 (20:06) | Adam Osiński | skomentuj (4)
Zamienił stryjek siekierkę na kijek? Ja twierdzę, że Jurij Szatałow dobrze trafił. Jeśli nie uratuje Cracovii przed spadkiem, umyje rączki i – jak dla mnie – zrobi słusznie. Sytuacja Pasów jest beznadziejna. Dystans do rywali powiększa się, a za miesiąc powinno być nawet gorzej – terminarz do końca rundy sprzymierzeńcem Cracovii nie jest. Nie trzeba go zresztą dogłębnie studiować – dla drużyny, która przegrywa u siebie z Polonią Bytom, nie ma optymistycznej konfiguracji. Skąd więc myśl, że Szatałow przeprowadzki do Krakowa nie pożałuje? Jeśli jego misja niemożliwa powiedzie się, zostanie bohaterem.


 

Z bytomskiej Polonii wycisnął wszystko, co mógł. Nauczył piłkarzy grać piłką – efektywnie, czasem nawet efektownie. I jakby wbrew zdrowemu rozsądkowi, bo głowę tak wysoko podniósł biedny klub. Składając klocki co rundę, łatwo o fałszywy ruch, który budowlę zburzy. Ale w pewnych rękach Szatałowa nic takiego się nie stało. Dopiero tej jesieni nastąpił mały przechył, który spowodował, że atmosfera wokół trenera zaczęła gęstnieć. Stracił poparcie. Gdy Śląsk grał w Bytomiu, widziałem (i słyszałem) rozczarowanie byłych piłkarzy, pracowników, a nawet zgrzyty na linii Szatałow – dziennikarze. Polonia faktycznie grała słabiutko, a jednak o kilka punktów bogatą Cracovię wyprzedza. No i Śląsk też.

W Krakowie zostanie przyjęty z nadzieją. Zastanie lepszą organizację i niezłych grajków, których trzeba obudzić i na boisku ustawić. Jeśli Pasy na wiosnę zaczną grać lepiej i gromadzić punkty, a mimo to z ligi spadną na skutek strat z jesieni, to prezes Filipiak pochopnej decyzji podejmować nie powinien. Bo zatrudnił fachowca.

KOMENTARZE
~seba(2010-11-02 12:21:19)
Cracovia ma znane nazwiska w defensywie, tyle że grają piach.. brakuje im dobrego środkowego obrońcy, jeżeli sprowadzą takiego zimą (co jest bardzo możliwe) to nie będą już tak tracili punkty
~grań(2010-11-02 08:52:18)
Np. w Poznaniu znają się, na trenerach. Krzyczeli chcemy trenera nie Bakera. U nas nikt tak o Lenczyku ani Bakero by nie krzyczał. To pan O. Lenczyk chyba zepsuł Cracovie, np. poprzez kiepskie transfery.
~SKIRK(2010-11-02 08:48:14)
Dokładnie zajmijmy się naszymi grajkami... co prawda już albo na razie nie przegrywają (w ładnym stylu)nie licząc PP.Coś drgnęło, Vuk strzela... Bloger dupę ruszył ale mimo wszystko to tylko drgnięcie a nie trzęsienie ziemi i nadal wisimy na spadkowym niestety....
turysta80(2010-11-01 20:42:30)
Zajmijmu się swoim podwórkiem bo wesoło również nie mamy.
Wkłądy do koszulek w Cracovii już nieraz pokazały że im jest obojętne co z Cracovią się dzieje. Ledwo co Pasy Lenczyk utrzymał. Przejmował ich chyba z taką samą zdobyczą punktową jaką mają teraz, ale przejął ich na początku sezonu i ledwo co ich uratował. Teraz mają sytuację krytyczną.
Patrzę na ten ich terminarz i może się zdarzyć że z tymi swoimi 4 pkt zakończą rok 2010.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane