Zwycięstwo rezerw

20.09.2014 (19:27) | Pawlak | slaskwroclaw.pl | skomentuj (0)

Śląsk II Wrocław pokonał w dzisiejszym meczu 2:1 Stilon Gorzów Wielkopolski. Gospodarze świetnie rozpoczęli spotkanie i już po dziesięciu minutach prowadzili 2:0. Wynik spotkania otworzył w 6. minucie Maciej Matusik, a kolejną bramkę dla WKS-u zdobył trzy minuty później Konrad Kaczmarek. Piłkę w siatce rywala chwilę później umieścił Karol Angielski ale sędzia dopatrzył się spalonego. Bramkę dla gości zdobył w 19. minucie Damian Szałas. Więcej bramek przy Oporowskiej już nie padło.    [więcej]

Statystyka fauli: Śląsk Wrocław – Korona Kielce

20.09.2014 (14:55) | Adrian Dana | skomentuj (0)

W meczu Śląska Wrocław z Koroną Kielce zobaczyliśmy w sumie 21 fauli. Sędzia pokazał 5 żółtych kartek. Dwie dla zawodników z Wrocławia (Krzysztof Danielewicz oraz Juanito Calahorro) i trzy dla graczy zespołu gości (Serhij Pylypczuk, Paweł Golański oraz Radek Dejmek). Najczęściej faulowanym zawodnikiem w zespole zielono-biało-czerwonych był Lukas Droppa (4 razy).   [więcej]

Powołania dla młodych zawodników

20.09.2014 (13:32) | Pawlak | skomentuj (0)

Maciej Pałaszewski został powołany na mecz reprezentacji Polski do lat 17 na towarzyskie spotkanie z Luksemburgiem (25 września). Konsultacja szkoleniowa kadry odbędzie się w dniach 21-26 września w Wesołej. Ponadto czterech zawodników Śląska otrzymało powołanie na mecz reprezentacji Dolnośląskiego ZPN rocznika U-99 ze Śląskim ZPN. Chodzi o: Łukasza Sztylkę, Michała Boruta, Michała Kuriata oraz Sebastiana Bergiera.

Fuzja Śląska ze spółką Wrocław 2012?

20.09.2014 (10:04) | Pawlak | wroclaw.sport.pl | skomentuj (2)

"Gazeta Wyborcza" donosi o planowanym połączeniu piłkarskiego Śląska Wrocław z miejsą spółką zarządzającą Stadionem Wrocław - Wrocław 2012. Dzięki temu władze miasta prościej będą mogły przekazywać pieniądze na klub. - Władze ratusza przedstawią mieszkańcom tę transakcję jako rozwiązanie, które przyniesie oszczędności finansowe. Nie będą potrzebne już dwa działy marketingu, księgowości czy administracji - tłumaczy informator dziennika.    [więcej]

19.09.2014 (22:49) | AO | skomentuj (3)

Asystent przy golu jubilata Flavio, dżoker, człowiek z talentem reprezentacyjnym, trochę niespełniony, ale szczęśliwy, chciałby zostać w Śląsku po zakończeniu przygody z piłką. Po meczu z Koroną Krzysztof Ostrowski miał sporo do powiedzenia – warto posłuchać!

T. Pawłowski: Może już we wtorek na Widzewie Krzysiu zagra w ataku

19.09.2014 (21:05) | adrdan95 | skomentuj (8)

Tadeusz Pawłowski: Myślę, że było to zasłużone zwycięstwo mojego zespołu. Szkoda, że już w 1 minucie Zieliński nie trafił z metra do pustej bramki. Myślę, że wtedy byłby to jeszcze ciekawszy mecz. Uważam, że szczególnie w pierwszej połowie mieliśmy dużo sytuacji. W drugiej połowie najważniejsze było zdobycie bramki. Korona w sumie w całym meczu miała jedną sytuację kiedy zawodnik Korony uderzał z główki, a Pawełek wybił na rzut rożny. Jeszcze raz powtarzam, że odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.   [więcej]

Paixao to jednak Paixao!

19.09.2014 (19:59) | Tomasz Szozda | skomentuj (2)

Trzy punkty zostają dziś we Wrocławiu. Śląsk pokonał Koronę Kielce 1:0 (0:0) po bramce Flavio Paixao, który sprawił sobie chyba najlepszy urodzinowy prezent. Potwierdził również, że może udanie zastępować kontuzjowanego brata.   [więcej]