Co słychać u zgód?

01.10.2014 (22:43) | Banan | skomentuj (0)

W miniony wekend nasze zgody nie odniosły ani jednego zwycięstwa! Wisła przegrała derby, Lechia zremisowała w Zabrzu, Miedź zatopiła Flota, Motor i Slezsky zremisowali z liderami. Co jeszcze słychać u naszych zgód?   [więcej]

Machaj: Stać mnie na dużo więcej

01.10.2014 (22:12) | Tomasz Szozda | własne | skomentuj (0)

- Moim problemem jest właśnie to, że nie za bardzo wierzę w swoje umiejętności. Często na treningach pokazuję, że naprawdę stać mnie na dużo więcej i fajnie byłoby, gdybym przekładał to w stu procentach na mecz – powiedział w rozmowie ze ŚLĄSKnetem zawodnik WKS-u Mateusz Machaj.    [więcej]

Mila najlepszy z Górnikiem Łęczna

01.10.2014 (22:07) | Pawlak | skomentuj (0)

Nie mogło być inaczej! Zwycięska bramka na 2:1 Sebastiana Mili w ostatniej minucie spotkania z Górnikiem Łęczna dała pomocnikowi tytuł Piłkarza Meczu. Na Milowego głosowała ponad połowa (51%) z Was. Sporo głosów otrzymali również: Krzysztof Ostrowski (29%) oraz Lukas Droppa (11%). Dziękujemy za oddane głosy!

Konrad Kaczmarek w I drużynie

01.10.2014 (21:46) | Pawlak | slaskwroclaw.pl | skomentuj (2)

Do kadry pierwszej drużyny Śląska Wrocław przesunięty został Konrad Kaczmarek. 23-letni pomocnik miesiąc temu został graczem III-ligowych rezerw. Swoją dobrą postawą na treningach oraz czterech meczach, w których zdobył dwa gole, zasłużył na zostanie graczem pierwszego zespołu. Do rezerw został z kolei przesunięty Marcin Przybylski.

Kontuzja Jakuba Wrąbla

01.10.2014 (14:20) | sawyer | skomentuj (0)

Młody golkiper WKS-u podczas spotkania z Górnikiem Łęczna odniósł kontuzję kolana. Co ciekawe, nie nabawił się jej na boisku, ale... w szatni. Jakub doznał pechowego urazu, gdy w trakcie przerwy poślizgnął się tuż przy wejściu. W ostatnim czasie był w Śląsku bramkarzem numer dwa, teraz prawdopodobnie przez parę tygodni będzie musiał pauzować.

Porażka juniorów młodszych

01.10.2014 (06:39) | Jacko | skomentuj (0)

Juniorzy młodsi AP Śląsk S.A. przegrali wysoko z Gryfem w Świdnicy 1:6. Jedyną bramkę dla Wrocławian strzelił Tomala. Bylo to 4 trafienie młodego gracza Śląska w trzecim meczu po powrocie na boisko. Trzecia porażka ogranicza szanse na awans do makroligi jednak rok i dwa lata temu również nikt w połowie rundy jesiennej nie dawał szans na awans. Stało się inaczej więc i tym razem trzymamy kciuki. Skład Śląska: Szermach (Wojciechowski) - Dochniak, Sztylka, Matuszewski, Babiec - Boruta, Kuriata (Rosiński), Wójcik (Tomala), Taranek (Jasiński) - Bergier, Kalarus

Trwa sprzedaż biletów na mecz z Piastem

30.09.2014 (20:01) | Pawlak | slaskwroclaw.pl | skomentuj (1)

Można już kupować wejściówki na spotkanie Śląska Wrocław z Piastem Gliwice. Mecz ten odbędzie się 18 października (sobota) o godzinie 15:30. Ceny biletów na spotkanie Śląska Wrocław z Piastem Gliwice na trybuny B i D dla posiadaczy Kart Kibica wynoszą 21 zł (ulgowy 17 zł), a w dniu meczu i dla osób bez Karty Kibica 26 zł (ulgowy 21 zł).    [więcej]

Porażka oldbojów

30.09.2014 (06:28) | Jacko | skomentuj (0)

Oldboje Śląska przegrali w derbach Wrocławia z Polarem 1:2 (0:2). Śląsk zagrał w mocno osłabionym składzie bez kilku zawodników. Prowadzenie dla Polaru uzyskał jeden z najlepszych graczy w historii tego klubu Jacek Tryba. Na 2:0 podwyższył Jarosław Borowiec. W II połowie Śląsk próbował odrobić straty ale stać go było tylko na jednego gola autorstwa Piotra Brzęczka. Skład Śląska: Podemski - Kowalski, Brzęczek,Rodak, Orliński - Dudzik, Kustanowicz, Brzęczek, Draczyński, Jasiński - Górniak oraz Górka i Tkaczyk.

Podsumowanie kolejki: Śląsk na pudle

29.09.2014 (22:02) | don | skomentuj (1)

Za nami 10. seria gier T-Mobile Ekstraklasy. Śląsk odnosi kolejne domowe zwycięstwo i melduje się na podium ligowej tabeli. Liderem wciąż pozostaje Legia, która w hicie kolejki zremisowała w Warszawie z Lechem.    [więcej]

Śląsk Wrocław PRO - podsumowanie 6 tygodnia

29.09.2014 (21:31) | Pawlak | pro.slaskwroclaw.pl | skomentuj (0)

Po raz pierwszy w historii rozgrywek Śląsk Wrocław PRO rozegrano spotkanie, które zakończyło się bezbramkowym remisem. Drużyną tygodnia został Meblobud.pl WTF (I liga). Na największe indywidualne wyróżnienia zasłużyli: Michał Sikora (bramkarz tygodnia, Car-Zone Wrocław) oraz Piotr Łobaza (zawodnik tygodnia, Europejski Fundusz Leasingowy). Zawiódł SLASKnet, który w dziesiątą rocznicę porażki w TOR-em Dobrzeń Wielki, przegrał 1:4 z EY.    [więcej]

Statystyki pomeczowe: Twierdza Wrocław

29.09.2014 (21:01) | FPP | skomentuj (2)

Znakomity początek obecnego sezonu w wykonaniu podopiecznych Tadeusza Pawłowskiego. W 10 kolejkach ligowych zespół odniósł aż 6 zwycięstw, co udało się Śląskowi po raz 6. w historii, a już trzykrotnie w minionych... 3 latach. Przed własną publicznością WKS spisuje się niemal doskonale, bo w 6 potyczkach stracił punkty jedynie z Cracovią. Komplet zwycięstw wrocławianie zanotowali jedynie w 1981 r., a zaledwie 2 gole dali sobie wbić tylko 2 lata wcześniej.   [więcej]

Pojedynek: Dudu - Mraz

28.09.2014 (22:28) | Jacko | skomentuj (0)

W meczu z Górnikiem Łęczna spróbowaliśmy porównać mistrza polski w barwach Śląska Patrika Mraza, który parę miesięcy później w kontrowersyjnych okolicznościach odszedł z klubu oraz Dudu Paraibę, który pół roku później go zastąpił. Jak wyszła ta zamiana?   [więcej]