Mączyński: Jeśli sędzia ma taką możliwość to niech korzysta z VAR-u

17.03.2019 (12:22) | Dominik Szpik | skomentuj (1)
Pierwsze 20 minut było wyrównane może z delikatną przewagą Legii. Mecz był stykowy bardziej na bezbramkowy remis. Przypadkowa bramka zdecydowała o zwycięstwie. - komentował na gorąco p meczu Krzysztof Mączyński.


 

Mieliście pretensje o rzut karny?

Oczywiście, że mieliśmy. Czemu sędzia nie skorzystał z VAR-u skoro miał taką możliwość? Wiemy dobrze, że sędziował VAR był pan Frankowski i to nie pierwszy raz, kiedy się pomylił. Jeśli sędzia ma taką możliwość to niech korzysta z VAR-u, bo piłka nawet nie zmieniła toru lotu. We Wrocławiu mieliśmy kilka takich sytuacji, kiedy sędziowie nie dawali nam karnych, więc co decyduje, że raz ten rzut karny jest, a raz go nie ma. Z informacji, które ja otrzymałem na gorąco po meczu, nie koniecznie ten karny musiał być.

W doliczonym czasie VAR okazał się dla was nieszczęśliwy.

To prawda natomiast uważam, że przede wszystkim to Arek wygrał pozycję w tej sytuacji. Gdy obrońca atakuje od tylu wślizgiem, to jest akcja ratunkowa. Sędzia twierdzi, że najpierw była piłka. Szkoda niestety ja tego nie zmienię.

Dlaczego tak późno zaczęliście atakować?

W drugiej połowie na pewno po stracie bramki Legia nie zagroziła nam w ogóle. Dążyliśmy do strzelenia bramki, lecz niestety się nie udało. Wiedzieliśmy gdzie gramy. Legia to bardzo dobry zespół i dzisiaj byli lepsi o tą jedną bramkę.

Jakie odczucia po powrocie na Łazienkowską?

Trener uczulał mnie, żebym nie zwracał uwagi na różne zaczepki i tak zrobiłem. To moja praca. Dzisiaj jestem w Śląsku i temat Legii jest dla mnie zamknięty.

KOMENTARZE
~jzw(2019-03-19 19:13:31)
Hej Śląsk! - W meczu z l.Wawa --2-0 dla var. Jest TAKIE wrażenie: = 1. Sędzia mógł zobaczyć w okienku VAR rękę Tarasovca w polu karnym ale nie wiadomo dlaczego tego nie zrobił. = . 2. Natomiast faul legionisty na Piechu sędzia w w tym okienku oglądał i oglądał i ...nie dał karnego dla WKS. .Dlaczego ? Być może ...wydaje się,.... że technicy tv c+ i sędzia z VAR m.in. Frankowski przekazali sobie niekompletne ujęcia tv powtórkowe tego faulu. Jest takie wrażenie, że zabrakło jednej powtórki pokazującej szybszą nogę Piecha. -Jest taka pewność, że taka powtórka była w bezpośrednim przekazie w C+ . Lecz sędzia Stefański w swoim okienku tv jej nie zobaczył.---Przy tej okazji można dodać , że niektórzy sędziowie jakoś żle się kojarzą we Wrocławiu np ostatnie 0-4 z l.Wawa sędziował ww. Stefański.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane