Decydujące starcie bez kibiców gości?

07.05.2019 (18:53) | Krzysztof Banasik | skomentuj (8)
Jak udało nam się ustalić, podczas prawdopodobnie najważniejszego spotkania w tym sezonie dla Śląska Wrocław i Arki Gdynia, czyli pojedynku pomiędzy tymi drużynami w ostatniej kolejce Ekstraklasy, zabraknie kibiców gości. Mecz, który zostanie rozegrany w sobotę 18 maja we Wrocławiu, może zadecydować o tym, kto spadnie do I ligi.


 Do wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka wpłynął wniosek o zamknięcie sektora dla gdynian. Przyczyna? Ranga tego spotkania, po którym jedna z drużyn może spaść z Ekstraklasy i możliwe reakcje trybun na taką sytuację. Brano pod uwagę także relacje pomiędzy fanami Śląska i Arki, czyli podwyższone ryzyko, że mogłoby dojść do zagrożenia bezpieczeństwa.Wojewoda oficjalnie decyzji jeszcze nie podjął, ale biorąc pod uwagę historyczne decyzje samorządowców, jest to raczej sprawa przesądzona. Na meczach Śląska i Arki już kilkukrotnie zamykane były sektory gości, zarówno we Wrocławiu jak i w Gdyni. Kiedy jeszcze gdynianie mieli możliwość pojawianie się na Stadionie Wrocław, doszło do kilku incydentów, które widać na zdjęciach z 18 grudnia 2016 roku.Brak kibiców Arki podczas być może decydującego starcia o losach klubów na pewno wzbudza mieszane uczucia. Gdynianie z pewnością zarzucą wrocławianom kombinowanie, by piłkarze Arki pozbawieni byli wsparcia swoich kibiców. Z drugiej strony – gdyby to spotkanie odbywało się w Gdyni, niemal na pewno fani Śląska nie byliby na nie wpuszczeni.

Oficjalnej decyzji możemy się spodziewać w ciągu kilku dni.

KOMENTARZE
kazo(2019-05-09 17:52:55)
Tak naprawdę to decyzję o zakazie wjazdu kibiców Arki na wrocławski stadion podjął Dariusz Drelich, wojewoda pomorski zakazując wstępu kibicom Śląska na mecz z Arką 30 marca. Przecież nie może być tak, że jedni zabraniają, a drudzy nie. Skoro tam tam nie było kibiców Śląska to tu nie może być kibiców Arki. W tej chorej sytuacji musi być jakaś sprawiedliwość. Wojewoda Dolnośląski podejmie jedynie słuszną decyzję zakazując kibicom Arki wstępu na stadion.
~FCB,WKS(2019-05-08 14:28:43)
Ale na ostatnim meczu arki z nami ich wojewoda zabronił nam być na ich stronie, więc o co te krzyki?
~rebmob(2019-05-08 00:40:24)
A co na to Parlament Europejski ?? Czy to nie jest łamanie praw obywateli?? xD
~Zgredek(2019-05-07 20:08:48)
do niczego nie doszło a już pajacują... To jest dyskryminacja i jawna nietolerancja w tym jakże europejskim mieście. Śmiech na sali...
~corben dallas(2019-05-07 19:44:32)
Kejran.
Łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Jakie bydło? A jak ocenisz kibiców Wisły, którzy w naszym kierunku śpiewają o Kurze Wągola? Trzeba się szanować, ale wiedzieć, gdzie są granice między prawdziwym bydłem, a porządnymi ludźmi. Ja na taki przykład. Mam wyobraź sobie przyjaciół w Gdyni Lubinie, Warszawie, Katowicach, a nawet wyobraź sobie w Łodzi. O nieprawidłowej stronie Błoń nie wspomnę. Jedziemy sobie szyderą na maksa. I co? I potrafimy się nachlać gorzały, a potem się wyściskać. Jesteś po prostu internetowym napinaczem.
~Kejran(2019-05-07 19:26:52)
Jak chcecie się nawalać między sobą to spadówa do jakiegoś lasu a nie w cywilizowanym mieści urządzać burdy.... Gdynianie sami nawarzyli sobie tego piwa to muszą go wypić, ja tam się ciesze że tego gdyńskiego bydła nie będzie na stadionie
~siteq(2019-05-07 19:10:32)
PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW
~corben dallas(2019-05-07 19:04:45)
I to są jaja. Do dupy z taką piłką. Od tego jest organizator i zabezpieczony sektor gości żeby mogli przyjechać. Ta polska piłka to jest po prostu dno pod każdym względem
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane