Płacheta: Zabrakło nam nieco koncentracji

05.10.2019 (01:32) | Pawlak | fot. Mateusz Porzucek | skomentuj (11)
Zachęcamy do zapoznania się z wypowiedzią Przemysława Płachety po meczu Śląska Wrocław z Jagiellonią Białystok.


 

Mecz na remis. Mieliście niewiele sytuacji podbramkowych. Musicie być trochę trochę zawiedzeni tym, że mieliście mało sytuacji z przodu.
Przemysław Płacheta: Moim zdaniem od pierwszej minuty przeważaliśmy w tym spotkaniu. Faktycznie tych sytuacji było niewiele. Dążyliśmy do tego, żeby strzelić pierwszą bramkę. Zabrakło nam trochę koncentracji. Popełniliśmy błąd. Źle się skomunikowaliśmy z Łukaszem. Trzeba iść dalej. Bierzemy ten punkt. Przede wszystkim jesteśmy drużyną.

Próbowałeś trochę wziąć sprawy w woje ręce. Oddałeś dwa strzały z dystansu. Czy trener Was uczulał, żeby było więcej tych strzałów z dystansu?
Mieliśmy analizę, podczas której trener mówił, żebyśmy uderzali sprzed pola karnego. Tam może się stwarzać miejsce na te strzały. Próbowaliśmy tego. Szkoda, że nie wpadło. Musimy dalej podnieść głowę, przeanalizować i myśleć o kolejnym spotkaniu.

Zaczynałeś trochę na innej pozycji. Cały sezon na lewym skrzydle, dzisiaj od pierwszej minuty na prawym. Czy to była okazja do schodzenia do środka czy jednak wolisz przyklejać do tej bocznej linii?
Trener dał mi takie zadanie. Kiedyś grałem tez na tej prym skrzydle. Mogę grać na obu. Na prawym mam może inne możliwości zejścia do środka niż na lewej. Musze pokazywać przede wszystkim jakość.

Czy Zivulić daje Wam sporo spokoju w środku pola?
Diego przyjęliśmy w drużynie. Zagrał mecz, myślę, że dobrze. Kady chce każdemu pomagać i za każdego walczyć.

KOMENTARZE
~dragon99(2019-10-07 19:26:26)
Mi po prostu chodzi o to że jak młodzież nic nie wnosi do gry to dlaczego nie wnosi najemnik Płacheta. Niech nic nie wnosi wychowanek Śląska. A dwa to trochę co niektórzy poparli w huraoptymizm. Chyba za bardzo, zejdzie na ziemię.
~kom(2019-10-07 10:21:30)
I się zaczynają piękne komentarze prawdziwych kibiców, wspierających Śląsk. Aż strach pomyśleć co będzie jak przegrają mecz! Cały klub do wywalenia. :)
~dragon99(2019-10-07 05:53:59)
Przed sezonem było wielu co płakał że już wiosną może nie być Płachety w Śląsku. Nie będzie go w przyszłym sezonie, nie bo pójdzie do Bundesligi. Pójdzie do 1 ligi. Nie będzie już młodzieżowcem i nikt w ekstraklasie nie spojrzy nawet na niego.
marenio(2019-10-06 19:25:00)
Zobaczcie na wyniki drużyn z ktorymi graliśmy. Chyba w tym roku już z nikim nie wygramy.
~Jap(2019-10-06 14:31:40)
Płacheta, gra bezmyślnie i tylko to co potrafi. Potrafi, tak naprawdę niewiele. Ma tylko szybkość i umiejętność ominięcia jednego zawodnika, pod warunkiem, że ma piłkę na lewej nodze.
Aż boli, kiedy widzę jak idzie prawą strona i noe potrafi prawą nogą dograć płasko po ziemi w pole karne. Chłopak potrzebuje 2-3 sekund aby zmienić pozycję do strzału lewą nogą. To przeraża, poza tym strzały są za słabe. Nie mówię, że nie ma w nim potencjału, ale nie zachwalajmy go tak, bo bardzo dużo pracy przed nim.
Rozliczając bocznego pomocnika mamy na myśli bramki i asysty, a tego jest mniej niż zmarnowanych okazji sam na sam.
~dragon99(2019-10-05 19:14:38)
Przemek nie potrafi celnie dośrodkować czy podać, a wy tu piszecie że nie ma z kim grać.
~Mongoloid(2019-10-05 18:11:00)
Jonek - o czym ty gadasz? Przecież we wczorajszym meczu Płacheta nie oddał ani jednego celnego strzału. A widziałeś jego dośrodkowanie z rzutu wolnego w ostatniej minucie meczu? Przerzucił całe pole karne i zagrał do nikogo. A Ty go jeszcze chwalisz?
~dragon99(2019-10-05 17:54:13)
Przemek nie potrafi celnie dośrodkować czy podać, a wy tu piszecie że nie ma z kim grać.
~Napalm(2019-10-05 17:35:11)
Jakiej tam koncentracji. Przede wszystkim brakuje walorów piłkarskich, a do tego gramy bez napadu. Remis w takich okolicznościach to i tak kosmiczny wynik ;-)
~Jonek(2019-10-05 12:19:49)
Jzw.
Lepiej niech chłopak właśnie skończy im podawać i jak najwiecej próbuje grać sam bo nasi potrafią to aby spartolić. Sytuacja z wrzuta płachety w idealne miejsce do exposito który uderzył od niechcenia w środek bramki. Płacheta w każdym meczu daje kilkanaście wrzutek czy wycofan, podań plus sam oddaje kilka strzałów. Ale niestety w naszej drużynie nie ma partnera do gry i to widac dlatego coraz bardziej Płacheta nie może nic zrobić. Bo oni nie ma mądrego środka. Ani napastnika
~jzw(2019-10-05 10:48:46)
Przemek- jest dobrze a może być jeszcze lepiej. Nie tylko po wczorajszym meczu, ale jest wrażenie, że chcesz wygrywać mecze w pojedynkę. Może tak kiedyś będzie bo szczególnie lewonożni zawodnicy to potrafią zrobić. Widać, że bardzo się starasz, jesteś szybki lecz i głowa musi na tym zapanować. Jednak tu i teraz = do naszego WKSiaka uwaga = na boisku popatrz jak są ustawieni nie tylko przeciwnicy ale także i koledzy z drużyny do ew. podania, zagrania twojego. Trochę to zawsze poważnie brzmi ale tak jak w życiu - należy mieć szacunek do każdej sytuacji, wypracowanej akcji: do każdego podania, zagrania piłką czy strzału na bramkę. Wiadomo, że takich umiejętności nabywa się grając latami - lecz gdy w młodym wieku potrafisz stać się rutyniarzem to wlk. kariera jest otwarta przed każdym młodym człowiekiem.
Hej Śląsk!
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane