Chłodnym okiem: Liga na ekranie

23.11.2009 (14:51) | Adam Osiński | skomentuj (0)
Ryzyko się opłaciło. Telewizja publiczna zamiast sztandarowego dania w postaci pojedynku Wisła - Legia zaserwowała widzom spektakl z udziałem Lecha i Ruchu. I to była z pewnością lepsza reklama polskiego futbolu niż pseudowidowisko w Sosnowcu. Myli się jednak ten, kto myśli, że zawdzięczamy to tęgim głowom z Woronicza, które doskonale znając się na futbolu wiedzą, co warto pokazać, a z czego bez żalu zrezygnować. Bo przecież o wszystkim zadecydował wszechobecny w rodzimym futbolu przypadek. Nie sposób było już na przykład przewidzieć, że w ostatniej kolejce to nie derby Warszawy i Krakowa, a mecze z udziałem zespołów z dołu tabeli okażą się zawodami godnymi uwagi.


 

Najciekawsze widowisko odbyło się w Kielcach. Mecz Korona – Zagłębie pokazywany był w piątkowe popołudnie w Orange Sport, więc można rzec, że uznano tę konfrontację za wydarzenie niskiej rangi. Dwie godziny później przed kamerami Canal+ nieporadnością raziły grająca piach Legia z rozbitą Polonią. Na – dodajmy – piaszczystym boisku. Wczesnym sobotnim popołudniem dramatyczny mecz okraszony pięknymi golami stworzyły jedenastki Piasta i Arki. Dzień później w sosnowieckich derbach Krakowa przed kamerami – a jakże – Canal+ piłkarze raczyli nas miernym spektaklem. Na pomeczowej konferencji nawet trener zwycięskiej ekipy wspomniał o słabej grze swoich zawodników...

Trudno obwiniać dziennikarzy o to, że na największe wydarzenia kreują pojedynki, które ostatecznie rozczarowują. Któż bowiem mógł przewidzieć, że piłkarzom Legii i Wisły zabraknie nie tylko umiejętności, ale również woli walki i determinacji? Pointa może będzie obok tematu, ale sympatycy Śląska (ci, którzy pozostali w domach) także futbolowego nosa nie mają. Może gdyby wiedzieli, jak zagrają w sobotę ulubieńcy Wrocławia, to przyszłoby ich na Oporowską troszeczkę więcej.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane