Chłodnym okiem: Zbrojenia w Odrze i nad Odrą

28.02.2010 (22:54) | Adam Osiński | skomentuj (2)
Nie jesteśmy tak aktywni na rynku transferowym jak np. Odra Wodzisław – to słowa, które zimą padły z ust Ryszarda Tarasiewicza. I choć szkoleniowiec Śląska po chwili kajał się, że nie mówił tego z sarkazmem, to i tak na jego wyszło. Bo już po pierwszej tegorocznej kolejce okazało się, że król zimowego polowania jest nagi i piłkarze z Gdańska słusznie nie zlękli się papierowego tygrysa. Co więcej, Lechia przy Odrze wyglądała niemal jak FC Barcelona.


 

Wobec powyższego trudno zrozumieć zaprezentowany w przerwie przed kamerami TV szeroki uśmiech Dariusza Kozielskiego, piekarza odpowiedzialnego za transferowe szlagiery w czerwonej latarni ligi. Optymizm człowieka, którego zdążono już okrzyknąć zbawcą wodzisławskiej piłki, był doprawdy zdumiewający. I mocno przesadzony, co potwierdziła druga połowa. Zaraz cisnąć będą we mnie gromy, że to inauguracja, więc piłkarze Odry są jeszcze niezgrani, a czas działa na ich korzyść. Tylko że ja widziałem: po pierwsze – owszem, brak zgrania, ale i umiejętności (wyjątek nazywa się Onyszko); po drugie – zbiór kopaczy grających taki piach, że aż trudno uwierzyć, że coś pozytywnego może się z tego urodzić.

W Wodzisławiu ilość miała iść w parze z jakością, ale została sama, jak panna przed ołtarzem. We Wrocławiu o kategorii ilości nawet nie słyszeli. Przez sito w osobie Ryszarda Tarasiewicza tej zimy przebiło się dwóch piłkarzy. I zarówno Marian Kelemen, jak i Piotr Ćwielong, zagrali w Bytomiu dobre zawody. Zwłaszcza były gracz Wisły pokazał nową jakość gry na skrzydle, więc potwierdziły się słowa mojego redakcyjnego kolegi Andrzeja Gomołyska o wyższości Ćwielonga nad Januszem Gancarczykiem. I chyba nikt teraz mu nie zarzuci, że porównanie obu skrzydłowych pisane było pod obecnego piłkarza zielono-biało-czerwonych.

KOMENTARZE
~Pawel(2010-03-01 23:26:51)
no właśnie, juz wszyscy stawiają krzyżyk na odrze a ja wcale nie jestem przekonany czy znów się nie wywinie. To taki klub, że rzutem na taśmę może cudem zostać w lidze. Nie powiem żebym z tego powodu skakał z radości, ale byłbym ostrożny w ocenach, szczególnie po 1 kolejce.
~wks(2010-02-28 23:38:18)
chyba troszke za wczesnie na wyciaganie takich wnioskow,dopiero 1sza kolejka rozegrana
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane