Chłodnym okiem: Lanie wody

05.04.2010 (11:35) | Adam Osiński | skomentuj (3)
Okazja czyni nie tylko złodziejem, ale także polewaczem. W śmigus-dyngus chwyciłem więc w ręce dwa wiaderka wypełnione po brzegi wodą i tak wyposażony ruszyłem na przełaj przez piłkarską rzeczywistość. Choć gonił mnie czas, bo zgodnie z tradycją do południa wiaderka powinny być puste, to dokonałem chyba trafnego wyboru.


 

Na głowę Józefa Wojciechowskiego kubełki zimnej wody wylewałem już poza wielkanocnym poniedziałkiem, ale i tym razem oprzeć się nie mogłem. Właściciel Polonii sowicie opłaca piłkarzy i trenerów, ale być może skąpi kasy dla ludzi z drugiego szeregu, skoro ci nie potrafią przygotować murawy przy Konwiktorskiej do stanu używalności. Boisko-klepisko to kompromitacja dla klubu, pseudo-widowisk na tej płycie nie da się oglądać. Gdy na mecie liczyć się będzie każdy punkcik, bramowa „akcja” Piątka z Przyrowskim, będąca konsekwencją zaniedbań i lekceważenia, może drogo Czarne Koszule kosztować.

Mokry został też trener kieleckiej Korony. Mężczyznę ocenia się podobno po tym jak kończy a nie jak zaczyna. Start wiosny w wykonaniu Marcina Sasala i jego zespołu był wyborny, ale porażka z Piastem sprawia, że chyba pora zamienić kredki i przyszłość Korony rozrysować w nieco ciemniejszych kolorach. Terminarz nie jest sprzymierzeńcem kielczan, więc nawet nie chcę myśleć, do jakich oszustw będzie się musiał posunąć Sasal, by utrzymać ligę dla złocisto-krwistych. Ten facet nie ma jednak w tym względzie skrupułów, do czego sam się zresztą przyznał.

KOMENTARZE
~3x7(2010-04-06 02:54:03)
jak często piłkarz leży udając ? a jak często udają bo chcą urwać czas ? jak akurat mam dość "aktorstwa" a za te pieniądze można sobie raz w życiu zęba wsadzić...
~VVV(2010-04-05 20:57:08)
chlopie pokaz tego zeba! bo z tego co widzielsmy w owej akcji, a takze po meczu, to bylo wielkie udawanie i ujadanie - "jak sie polozylem na trawce to sedzia powinien gwizdnac", chcialbyc sprytny, ale sedzia sie na to nie nabral
MariosWKS(2010-04-05 19:35:17)
Dobra dobra w piłce nonżnej każdy oszukuje i tutaj Sasal sie do tego przyznał. A reszta to hipokryci. Przykład? Mecz Jagi i Śląska. Śląsk na wyraźne życzenie trenera grał choc n murawie lezal gosc z wybitym zębem. Zdobyliśmy bramkę. Czy to nie było małe nie fair play?

A Jasio Gancarczyk co się przewracał co chwile?

Fjutbol to dzis zwycięstwo za wszelką cenę.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane