Strona odœwieża się automatycznie co 60 sekund!
Sędziuje: Paweł Raczkowski Widzów: 8000 Aura: Deszczowo
Œlšsk Wrocław:(stroje: Zielone) Kelemen - Celeban, Fojut, Spahić‡, Wołczek - Ɔwielong (71' Gancarczyk), Kaźmierczak, Mila (71' Dudek), Sobota - Diaz, Sotirović Trener: Ryszard Tarasiewicz
Jagiellonia Białystok:(stroje: biał‚o-czerwone) Sandomierski - Norambuena, Skerla, Kijanskas, El Mehdi (61' Kascelan) - Makuszewski (46' Frankowski), Grzyb, Hermes, Kupisz, Burkhardt (80' Lato) - Grosicki Trener: Michał‚ Probierz

Œlšsk Wrocław: Kaczmarek, Socha, Łukasiewicz, Dudek, Gancarczyk, Sztylka, Szewczuk
Jagiellonia Białystok: Sł‚owik, Gogol, Lato, Lewczuk, Kascelan, Frankowski, Trytko

90 min. - Koniec meczu. Śląsk w pierwszym meczu sezonu remisuje bezbramkowo z Jagiellonią
90 min. - Łukasiewicz fauluje w środku Grzyba
90 min. - Fojut po wrzutce Soboty i znów broni Sandomierski!
90 min. - Kaźmierczak z rzutu wolnego strzela z 40 metrów a Sandomierski wybija na rzut rożny!
90 min. - Cztery minuty doliczył sędzia
88 min. - Spahić sprzątnął piłkę sprzed nosa Frankowskiemu
86 min. - Gancarczyk po dośrodkowaniu z rzutu wolnego minimalnie niecelnie
84 min. - Celeban w pole karne, ale Sotirović niepotrzebnie próbował przyjąć piłkę
82 min. - Dośrodkowanie Spahicia, ale wybijają obrońcy
81 min. - Norambuena ukarany czerwoną kartką za faul na Diazie!
79 min. - Rzut wolny dla Jagiellonii z trzydziestu metrów. Burkhardt strzela, ale piłka zatrzymuje się na murze
78 min. - Żółta kartka dla Dudka
77 min. - Spahić świetnie zatrzymuje Frankowskiego
76 min. - Rajd Kupisza lewą stroną, który bez problemu wyprzedził Celebana odegrał do Grzyba, pomocnik Jagi strzelił, a piłka o centymetry minęła poprzeczkę
75 min. - Długi rzut Celebana w pole karne, wybicie obrońców i strzał Soboty tuż nad poprzeczką
74 min. - Aut dla Śląska na wysokości pola karnego Jagi
73 min. - Frankowski do Kupisza, ale ten na spalonym
72 min. - Grosicki na bok do Kupisza, ten strzela, ale bez większych problemów łapie Kelemen
70 min. - Dobry pomysł MIli, zagranie w pole karne do Diaza, ale delikatnie za mocno
69 min. - Rajd Ćwielonga lewą flanką wstrzelenie piłki w pole karne Sandomierskiego, ale żaden z piłkarzy WKS-u nie zamknął akcji
68 min. - Złe przyjęcie Mili i strata na połowie rywala
66 min. - Dwójkowa akcja Celebana z Sobotą, dośrodkowanie do Diaza, Argentyńczyk strzela, ale dosłownie w ostatniej chwili blokują to zawodnicy Jagiellonii
64 min. - Przez chwilę na boisku po zderzeniu z Diazem leżał Skerla, ale już wszystko w porządku
62 min. - Ogromne zamieszanie pod polem karnym gospodarzy na szczęście dla Śląska jednak sytuację wybiciem uspokoił Spahić
60 min. - To powinien być gol dla Śląska! Fatalny błąd popełnił Kijanskas, do piłki dopadł Diaz uderzył technicznie, a futbolówka trafiła w poprzeczkę!
59 min. - Wielkie szczęście wrocławian. Burkhardt wślizgiem dograł piłkę w pole karne do Frankowskiego, ten wychodził sam na sam z Kelemenem, ale w ostatniej chwili Słowak ubiegł napastnika Jagi i złapał piłkę
58 min. - Kolejny rzut rożny dla Jagiellonii
57 min. - Strzał głową Skerli po koźle niecelny
57 min. - Grosicki ograł Fojuta strzelił, a Kelemen sparował piłkę na rzut rożny
56 min. - 20. mecz w ekstraklasie rozgrywa również Jarosław Fojut, natomiast Przemysław Kaźmierczak 50. Na boisku przez dłuższy czas leży El Mehdi
54 min. - Krzysztof Wołczek jest jedynym zawodnikiem na boisku, który ze Śląskiem wywalczył awans do ekstraklasy w 2008 roku. WKS w ciągu dwóch lat wymienił już niemal cały skład. Wołczek rozgrywa dziś 120. mecz ligowy w barwach Śląska
53 min. - Wołczek blokuje Kupisza, piłka dla Śląska
51 min. - Strzał Grosickiego z 25 metrów płaski, ale niecelny
50 min. - Fantastyczny odbiór Wołczka w środku pola, podanie do Mili, ten strzela, ale piłka minimalnie mija słupek bramki Sandomierskiego. Śląsk ma wyraźną przewagę w drugie połowie
49 min. - Sobota efektowną sztuczką zwiódł obrońcę Jagi, podał do Mili, ale jego strzał ponownie zablokowali obrońcy
48 min. - Mila strzela po podaniu Kaxmierczaka, ale blokują to obrońcy Jagiellonii
47 min. - Kaźmierczak ze spokojem oddalił zagrożenie od swojej bramki
47 min. - Sobota do Mili, ten do Sotirovicia, ale Serb nie miał szans dojść do piłki
46 min. - Diaz do Sotirovicia i Śląsk rozpoczął drugą połowę. Jedna zmiana w zespole gości, Frankowski zastępuje Makuszewskiego

Pierwsza połowa za nami. Gra jest dosyć wyrównana. Każda z drużyn miała przynajmniej po jednej dogodnej sytuacji na zdobycie gola, jednak goli kibice przy Oporowskiej jeszcze nie oglądali.

45 min. - Norambuena mocno wstrzelił w pole karne, ale na szczęście przed bramką z piłką minęli się napastnicy Jagi
45 min. - Wrzutka Mili z rzutu rożnego uderzał Ćwielong, ale nad bramką
45 min. - Fojut bardzo ryzykownie pod własnym polem karnym, ale sytuację ratuje Kelemen
44 min. - Niecelnie Sobota do Vuka i kolejna strata gosporarzy
42 min. - Strata Ćwielonga na prawej stronie
39 min. - Serb zaraz wróci na boisko
38 min. - Sotirovic faulowany, na boisko wbiegają lekarze
37 min. - Strzał Grzyba niewiele obok bramki Kelemena, okres przewagi gości od kilku minut
35 min. - Zamieszanie pod bramką Kelemena, Tomasz Kupisz faulował Słowaka, za co obejrzał żółtą kartkę
34 min. - Kolejny prosty błąd Sotirovicia, który niecelnie z pierwszej piłki odgrywa do Diaza
32 min. - Idealny wślizg Kaza, który odbiera czysto piłkę Makuszewskiego
31 min. - Makuszewski faulowany przez Kaźmierczaka w środku
28 min. - Ależ teraz groźny strzał Burkhardta z rzutu wolnego, Kelemen efektownie wybija piłkę
27 min. - Teraz żółta kartka również dla Burkhardta
25 min. - Żółtą kartką ukarany Ćwielong
25 min. - Fojut strzela mocno, ale znowu blokują obrońcy Jagi
24 min. - Bardzo niecelne dośrodkowanie Fojuta
23 min. - Wołczek prostopadle w pole karne, tam do piłki dobiega Vuk, strzela, ale odbita piłka wychodzi na rzut rozny
21 min. - Po interwencji Fijuta Jaga po raz pierwszy będzie miała rzut rożny
20 min. - Kontra gospodarzy, Celeban do Vuka, ale ten zatrzymany przez rywala
19 min. - Mocno padający deszcz przeszkadza nieco piłkarzom w rozgrywaniu akcji
19 min. - Sobota popełnił błąd źle podając, ale uratował go Wołczek, zatrzymując akcję rywali
18 min. - Kolejny rzut rożny dla WKS-u po strzale Fojuta
17 min. - Ależ akcja Soboty! Skrzydłowy Śląska ścina do środka, mija trzech rywali, uderza, ale piłka wychodzi na rzut rożny
16 min. - Po wrzucie z autu Celebana Kaźmierczak zgrywa głową na 16. metr do Sotirovicia, który nie trafia w piłkę
16 min. - Świetny powrót Vuka, który odebrał piłkę na prawej stronie i wywalczył aut
15 min. - Mila dośrodkowuje na pole karne, tam małe zamieszanie, ale ostatecznie w ekwilibrystyczny sposób wybijają obrońcy gości
14 min. - Sobota wykłada piłkę do Sotirovicia, ten strzela, ale piłkę zablokował Skerla, rzut rożny dla Śląska
13 min. - Sobota przedarł się w pole karne rywali, ale jego strzał szczęśliwie dla Jagi zablokował Kijanskas...
11 min. - Ładny odbiór Ćwielonga na środku, ale na nic się to stało, bo po chwili wrocławianie również stracili piłkę
10 min. - Sotirović do Diaza i mamy pierwszy celny strzał na bramkę gości. Argentyńczyk uderzył jednak zbyt słabo i w środek bramki
9 min. - Celeban wrócił na boisku, ale lekarze musieli założyć mu opatrunek na głowę
8 min. - ładna akcja Śląska, Diaz przechwycił piłkę po błędzie obrońców Jagiellonii, ale spóźnił się ze strzałem i stracił futbolówkę
7 min. - Bardzo niecelny strzał Grzyba z czterdziestu metrów
6 min. - Niezłe tempo gry obu zespołu od pierwszego gwizdka, ale nadal brakuje akcji podbramkowych
5 min. - Celeban leży na boisku, potrzebna będzie pomoc lekarzy
4 min. - Wołczek fauluje w pobliżu środka boiska Makuszewskiego, który dzisiejszym meczem zaliczy debiut w Ekstraklasie
2 min. - Ładny drybling Diaza środkiem boiska. Argentyńczyk jednak w ostatniej fazie akcji zbyt lekko podawał do Soboty i piłkę przejęli goście
1 min. - Pierwsza strata Śląska, Mila niedokładnie podaje do Soboty
1 min. - Kupisy do Grosickiego i rozpoczęła Jaga!

Obie drużyny wychodzą na boisko

Po raz pierwszy w historii Śląska we wrocławskiej drużynie zagra aż czterech obcokrajowców: Kelemen, Spahić, Sotirović i Diaz

To będzie 17. pojedynek między Śląskiem a Jagiellonią. Do tej pory to Jaga, która wygrała sześć meczów prowadzi w boju z WKS, który zwyciężył pięć spotkań

Już za niespełna kilka minut inauguracja ligi przy Oporowskiej!

Autor relacji: Patryk Reński