Sędziuje: Dawid Piasecki (Słupsk) Widzów: 8300 Aura: ciepło
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Wołczek, Spahić, Fojut, Celeban - Ćwielong (85' Gancarczyk), Kaźmierczak (89' Gikiewicz), Mila, Sobota - Diaz (73' Madej), Sotirović Trener: Ryszard Tarasiewicz
Legia Warszawa:(stroje: biało-czarne) Antolović - Jędrzejczyk, Choto, Wawrzyniak, Komorowski - Manu, Iwański (89' Cabral), Vrdoljak, Borysiuk, Radović (46' Rybus) - Chinyama (75' Mezenga) Trener: Maciej Skorża

Śląsk Wrocław: Kaczmarek, Pawelec, Sztylka, Madej, Gancarczyk, Gikiewicz, Szewczuk
Legia Warszawa: Machnowskyj, Knezević, Cabral, Szałachowski, Giza, Rybus, Mezenga

Koniec spotkania, Śląsk przegrywa po raz pierwszy w tym sezonie. Wrocławianie niewykorzystali swoich sytuacji co się po prostu zemściło i goście wyjeżdżają z pełną pulą punktów. Szkoda wysiłku zawodników Tarasiewicza, nie można powiedzieć by Legia w pełni zasłużyła na to zwycięstwo.

91 min. - Jędrzejczyk i Madej przez chwilę leżeli na boisku. Piłkarzom Ryszarda Tarasiewicza bardzo się spieszy...
90 min. - Sędzia doliczył trzy minuty do tego meczu.
89 min. - Dobra akcja Śląska, Sobota na lewe skrzydło do Madeja, wycofanie piłki do Mili, kapitan uderza mocno, ale tuż obok słupka! Zmiana: Cabral za Iwańskiego, Gikiewicz za Kaźmierczaka.
88 min. - Legia bardzo umiejętnie utrzymuje się przy piłce, Śląsk dopiero ją przejął, gdy jeden z zawodników gości niecelnie podał.
85 min. - Zmiana w Śląsku. Za Ćwielonga na boisku pojawił się Gancarczyk.
83 min. - Kolejne groźne akcje Legii, ale tym razem obrońcy wybijają piłkę. Kibice Śląska zdruzgotani.
80 min. - Niestety! Rybus mija lewym skrzydłem i Madeja, i Wołczka, z szesnastu metrów uderza mocno i pod poprzeczkę, Kelemen bez szans. Legia prowadzi.
78 min. - Szybki rewanż Legii, ale najpierw Manu nieudolnie próbuje wymusić karnego, a po chwili Mezenga jest złapany na spalonym przez defensywę Śląska.
76 min. - Znowu okazja dla Śląska! Świetne podanie Mili do Madeja, ten przelobował Antolovicia, ale z linii wybija piłkę Choto, dobija Sobota jednak tylko w poprzeczkę...
75 min. - Mezenga za Chinyamę w Legii.
74 min. - Kolejny raz pod polem karnym Śląska, Komorowski fauluje ostro Ćwielonga. Żółta kartka idzie w górę, a zawodnik Legii trafia do notesu sędziego.
73 min. - Pierwsza zmiana w Śląsku, za Diaza wchodzi Madej. Śląsk zagra jednym napastnikiem.
71 min. - Wszyscy kibice złapali się za głowę, Śląsk powinien prowadzić. Ćwielong świetnie do Sotirovicia, ten podaje do środka na pustą bramkę do Diaza, ale Argentyńczyk pod presją obrońców nie trafia w cel!
69 min. - Bezsensowna i prosta strata Mili owocuje akcją Legii, Chinyama w polu karnym próbuje dorzucić piłkę, ale trafia w plecy Spahicia. Rzut rożny, ale Choto fauluje kapitana Śląska.
68 min. - Krótka przerwa, na boisku leży Rybus po starciu z Fojutem. Faulu jednak nie było, rozpocznie Śląsk.
67 min. - Uderzenie Kaźmierczaka odbija się od muru, na szesnastym metrze składa się do przwrotki Diaz, ale fauluje rywala. Kontra Legii, Chinyama uderza obok słupka z dystansu.
66 min. - Krótki rajd Ćwielonga, fauluje go Vrdoljak na trzydziestym metrze. Do uderzenia szykuje się Mila i Kaźmierczak.
64 min. - Niepewna interwencja obrońców Śląska po dośrodkowaniu Manu, z pierwszej piłki uderza Borysiuk, tuż nad poprzeczką.
63 min. - Groźna akcja Śląska, Mila na prawe skrzydło do Ćwielonga, ale z jego dośrodkowaniem mija się minimalnie Sotirović.
62 min. - Ostra "wycinka" Komorowskiego, ale sędzia znów nie pokazuje kartki. Faulowany był Ćwielong, na własnej połowie.
61 min. - Legia atakuje, Iwański ma zbyt dużo miejsca na osiemnastym metrze, ale piłka trafia w nogi obrońców. Do niej dobiega Borysiuk, ale po jego strzale piłka znów ląduje na trybunie.
60 min. - Kolejna interwencja wślizgiem Spahicia, tym razem ubiegł on Iwańskiego.
59 min. - Ładna akcja Śląska, najpierw nieudanie szuka strzału Sobota, ale potem piłka trafia do Diaza, który już ma miejsce na uderzenie, ale strzał ląduje w rękawicach golkipera gości.
56 min. - Groźne dośrodkowanie, ale obrońcy wybijają, szybka kontra Śląska, ale wysoko ustawiony Antolović ubiega Milę.
56 min. - Niepotrzebny faul Ćwielonga pod polem karnym Śląska. Uderzać będzie Iwański, jak zwykle, a w Legii szykują się zmiany.
55 min. - Fojut w odpowiednim momencie ubiega Chinyamę, Legia jednak utrzymuje się przy piłce. Zniecierpliwiony małą ruchliwością kolegów, Ariel Borysiuk uderza niecelnie.
53 min. - Teraz Legia rozgrywa swoją akcję, ale Śląsk umiejętnie broni i odbiera piłkę rywalom.
51 min. - Krótkie rozegranie zawodników Śląska, ale uderzenie Sotirovicia zatrzymuje się na szczelnym murze ustawionym przez gości.
49 min. - Dobra akcja Śląska, dwukrotnie blokowane są uderzenia Diaza. Po jednym wybiciu, nakładką zagrywa obrońca Legii, rzut wolny pośredni przed polem karnym gości!
48 min. - Mila musiał cofnąć się na własną połowę by odebrać w ostatniej chwili piłkę Vrdoljakowi przed polem karnym Kelemena.
47 min. - Mila miał miejsce do uderzenia, ale zdecydował się podać do Soboty, który dostaje piłkę, ale uderzając upada i łatwo łapie Antolović.
46 min. - Diaz do Sotirovicia i zaczynamy drugie czterdzieści pięć minut! W Legii zmiana, za Radovicia wchodzi Rybus.

Piłkarze wychodzą już na boisko, za chwilę początek drugiej połowy tego spotkania. Są piłkarze Śląska!

Tajemnica wyjaśniona, zmiany nie będzie. Został poproszony o rozmowę przez telewizję transmitującą to spotkanie.

Przed przerwą rozgrzewał się Mariusz Pawelec, zszedł także z zespołem Śląska do szatni. Czyżby szykowała się zmiana?

Na murawie odbywa się konkurs, ale kibice podekscytowani rozmawiają o pierwszej połowie. Zwłaszcza gra Waldemara Soboty przypadła do gustu trybunom, które już raz skandowały jego imię i nazwisko.

Na wiele słów pochwały zasługuje środek pola Śląska. Mila znów jest "tym Milą", którego pamiętamy z ostatniego sezonu, a Przemysław Kaźmierczak obsłuża swoich kolegów fenomenalnymi, dokładnymi co do centymetra podaniami.

Śląsk bardzo aktywny, udanie neutralizuje poczynania Legii, ale to goście mieli lepszą sytuację do zdobycia bramki. Waldemar Sobota jest mocno obijany przez rywali, prowokując ich co chwilę udanymi i efektownymi zwodami. Dużo uderzeń z dystansu w pierwszej połowie, szkoda, że tyle niecelnych.

46 min. - Wołczek wybija piłkę mocno bitą przez Iwańskiego, Śląsk wypycha Legię, na koniec połowy z dystansu uderza Borysiuk, bardzo niecelnie.
45 min. - Sędzia dolicza jedną minutę do pierwszej połowy. Na zakończenie Legia ma rzut rożny.
44 min. - Bezpańską piłkę na połowie Legii przejmuje Kaźmierczak, ma dużo miejsca na uderzenie, jego strzał jest i celny, i mocny, ale w środek bramki i Antolović łapie futbolówkę.
42 min. - Ostatnie minuty pierwszej połowy znów należą do gospodarzy, ale zawodnicy Śląska zbyt szybko pozbywają się piłki.
41 min. - Z wolnego dorzuca Mila, uderza Fojut, ale zdecydowanie za lekko. Na murawie przez chwile leży zawodnik Śląska, ale stoper szybko wstaje i wraca na swoją pozycję.
40 min. - Sobota faulowany kolejny raz, tym razem przez Jędrzejczyka, który w dziecinny sposób został ograny. Znów bez kartki.
38 min. - Ostra pogadanka pana Piaseckiego z Borysiukiem, który brutalnie fauluje Sotirovicia w walce o piłkę na połowie boiska. Bez kartki jednak.
37 min. - Groźnie! Chinyama dostaje piłkę w polu karnym Śląska, niepilnowany, chce uderzać, ale straszliwie kiksuje i kibice odetchnęli z ulgą. Piłkarze zresztą też.
36 min. - Kontra Śląska, ale niepotrzebnie Sotirović decyduje się na uderzenie, gdy na połowie rywala było więcej jego kolegów niż zawodników Legii.
34 min. - Sobota bawi się z Vrdoljakiem, mija go kilka razy, zdenerwowany Legionista fauluje go i otrzymuje żółtą kartkę. Zasłużenie.
33 min. - Z wolnego, z ponad trzydziestu metrów, na uderzenie decyduje się Kaźmierczak, ale nie wychodzi mu to zagranie kompletnie.
32 min. - Legia rozgrywa atak pozycyjny, ale Śląsk ładnie się broni, odbiera piłkę, Kaźmierczak szybko do Sotirovicia, który jest faulowany przez Wawrzyniaka. Pierwsza żółta kartka dla piłkarza Legii.
30 min. - Bez zagrożenia dla bramki Kelemena, akcja Legii jednak trwa, ale kolejne dośrodkowanie wyłapuje Słowak.
29 min. - Chinyama zagrywa na prawe skrzydło do Manu, ale znów Wołczek wybija na rzut rożny dla rywali. Dorzucać piłkę będzie Iwański.
28 min. - Fenomenalny doping na Oporowskiej. Dwa razy "Szkocja", którą wykonał cały stadion.
27 min. - Jędrzejczyk ostro faulował Sobotę na środku boiska. Interwenuje także Ryszard Tarasiewicz.
26 min. - Spahić pod własnym polem karnym sam radzi sobie z dwoma zawodnikami Legii i zażegnuje niebezpieczeństwa.
23 min. - Vrdoljak wybija piłkę z pola karnego, ale przyjmuje ją tuż za szesnastką Ćwielong, decyduje się na błyskawiczne uderzenie. Mocne, ale niecelne.
23 min. - Sotirović wywalczył kolejny rzut rożny.
20 min. - Sotirović wywalczył rzut rożny, po dośrodkowaniu niepewnie interweniował Antolović, ale dobitka Celebana z trudnej pozycji ląduje za linią końcową.
19 min. - Groźnie. Komorowski zagrywał w pole karne do Chinyamy, ten niepilnowany uderza, piłka trafia w słupek i wychodzi w pole. Na szczeście napastnik jest na spalonym.
18 min. - Znów Iwański, tym razem na głowę Chinyamy, ale jego uderzenie jest niecelne. Znowu.
17 min. - Manu uderza z dystansu, Wołczek wybija jednak na rzut rożny dla Legii. Iwański dorzuca, ale obrońcy Śląska znów wybijają piłkę na korner.
16 min. - Sobota efektownie mija jednego rywala, ale zatrzymuje się na drugim. Śląsk kontynuuje akcję, Kaźmierczak próbuje uderzać z dystansu, ale mocno niecelnie.
15 min. - Długim, idealnym podaniem do Sotirovicia rozpoczyna akcję Kaźmierczak, ale uderzenie Serba łapie Antolović.
14 min. - Spahić z najwyższym trudem wybija wrzutkę Manu.
13 min. - Tym razem z dystansu próbuje uderzać Diaz, ale kolejne niecelne uderzenie. Piłkę ładnie wywalczył dla Argentyńczyka Sotirović.
12 min. - Mila dostaje tym razem piłkę od Soboty, biegnie środkiem, mija Iwańskiego, ale jego uderzenie jest zbyt lekkie i niecelne.
11 min. - Vrdoljak uderza z dystansu, ale piłka spokojnie mija bramkę Kelemena.
11 min. - Mila sprytnie do Diaza w pole karne, ale zabrakło mi kilku metrów by przyjąć piłkę.
10 min. - Kolejny atak Legii, Iwański do aktywnego na prawym skrzydle Manu, znów dośrodkowanie, ale Chinyama źle składa się do tego strzału i Kelemen zaczyna od bramki.
9 min. - Po długim zagraniu Kelemena, piłkę na lewym skrzydle otrzymuje Sobota, krótki zwód i uderza na bramkę, ale znów Antolović na posterunku.
7 min. - Groźna akcja Legii, Chinyama rozgrywa piłkę do Manu, ten dośrodkowuje, ale uderzenie szczupakiem Iwańskiego nie leciało nawet w światło bramki.
5 min. - Nerwowe pierwsze minuty, dużo strat z obu stron. Piłkarze Śląska pewnie czują się na boisku, już kilka razy ośmieszyli rywali efektownymi zagraniami.
3 min. - Spahić z łatwością odbiera piłkę Chinyamie, pędzi do przodu, Ćwielong dostaje podanie od Diaza, ale zbyt wcześnie decyduje się na uderzenia i golkiper broni.
1 min. - Mila świetnie zagrywa do wychodzącego na wolne pole Soboty ale młody skrzydłowy źle przyjmuje piłkę. Mila przejmuje, uderza, ale po rykoszecie Antolović łapie piłkę.
1 min. - Chinyama do Iwańskiego i zaczynamy spotkanie na Oporowskiej!

Piłkarze wychodzą już na boisko, a doping kibiców trwa już ładne kilkadziesiąt minut. Takiej atmosfery przy Oporowskiej już dawno nie było! Efektowna oprawa kibiców: "Przyjdź na Oporowską, a w jedną chwilę, pojmiesz po co żyjesz!".

Warto powiedzieć, że Śląsk przystępuje do tego meczu w niezmienionym składzie z ostatniego spotkania z Cracovią. Natomiast Maciej Skorża zdecydował się wstawić do składu od pierwszej minuty: Choto, Borysiuka i Radovicia.

Dzisiaj jesteśmy świadkami 67. spotkania w historii pojedynków Śląska Wrocław z Legią Warszawa. Trzynaście spotkań wygrali gospodarze dzisiejszego meczu, zanotowano osiemnaście remisów i aż trzydzieści sześć zwycięstw gości.

Do meczu zostało zaledwie kilkanaście minut, trybuny są już w zasadzie wypełnione do samego końca, ale kolejni kibice jeszcze wchodzą na stadion. W powietrzu czuć oczekiwanie świetnego widowiska i zwycięstwa Śląska Wrocław.

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE ATMOSFERĘ PODCZAS OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE SKRÓT MECZOWY Z OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

Po pierwsze zwycięstwo na Oporowskiej! Tym razem rywalem Śląska jest zespół Legii Warszawa. Po bardzo dobrej grze wrocławian w dwóch ostatnich spotkaniach liczymy na jeszcze lepszą. Atmosfera na meczu przy zapełnionym stadionie z pewnością będzie wspaniała!

Autor relacji: mzachodny