Sędziuje: Marcin Szulc Widzów: 5000 Aura: zachmurzenie
Lechia Gdańsk:(stroje: zielono-białe) Kapsa - Andriuškevičius, Bąk, Deleu, Wołąkiewicz, Bajić (83' Pietrowski) - Nowak, Surma, Traore - Buzała(88' Dawidowski), Wiśniewski(73' Lukjanovs) Trener: Tomasz Kafarski
Śląsk Wrocław:(stroje: czerwone) Kelemen - Celeban, Fojut, Spahić, Pawelec - Ćwielong(60' Gancarczyk), Kaźmierczak, Mila, Sobota - Diaz(70' Madej), Sotirović Trener: Ryszard Tarasiewicz

Lechia Gdańsk: Małkowski, Kožans, Szuprytowski, Dawidowski, Pietrowski, Pruchnik, Lukjanovs
Śląsk Wrocław: Kaczmarek, Wołczek, Madej, Sztylka, Gikiewicz , Gancarczyk, Szewczuk

90+3 min. - Sędzia kończy mecz.
90+2 min. - Szarża lewą stroną Sotirovicia. Zawodnik Śląska zatrzymany przez obrońców Lechii
90+2 min. - Ostre wejście Fojuta w Nowaka. Zawodnik Lechii leży na boisku
90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty
90 min. - Strzał z dystansu Mili. Piłka zablokowana trafiła do Gancarczyka, ten zagrał ją do Sotirovicia, który z świetnej sytuacji przestrzelił
89 min. - Uderzenie z rogu pola karnego Sotirovicia. Piłka trafiła w Andriuškevičiusa
88 min. - Trzecie zmiana w Lechii. Dawidowski zmienia Buzałe
88 min. - Dośrodkowanie Mili z rzutu wolnego. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką golkipera Śląska
87 min. - W polu karnym Lechii Gancarczyk przegrał pojedynek z dwoma obrońcami gospodarzy
86 min. - Strzał Buzały z pola karnego. Uderzenie było zbyt lekkie aby zaskoczyć golkipera Śląska
84 min. - Prostopadłe podanie do Buzały na wolne pole. Napastnik Lechii zdecydował się na strzał z dystansu. Kelemen bez problemu broni
83 min. - Kolejna zmiana w Lechii. Za Bajicia wchodzi Pietrowski
80 min. - Uderzenie Gancarczyka z dystansu. Strzał bez problemu obronił Kapsa
78 min. - Akcja Lechii zakończona strzałem Traore zza pola karnego. Futbolówka odbiła się od obrońcy Śląska i złapał ją Kelemen
76 min. - Strzał zza pola karnego Deleu. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką
75 min. - Lukjanovs faulowany przez Spahicia. Obrońca Śląska ukarany żółtą kartką
74 min. - Dośrodkowanie Mili z rzutu wolnego. Kapsa wybija piłkę
73 min. - Długa piłka w pole karne Śląska. Kapsa bez problemu łapie piłkę
73 min. - Pierwsza zmiana w Lechii. Za Wiśniewskiego wchodzi Lukjanovs
72 min. - Kontra Śląska. Madej niedokładnie zagrał do Soboty i piłke przejmują gospodarze
71 min. - Madej wchodzi na boisko za Diaza
70 min. - Do wejścia przygotowany jest Łukasz Madej.
68 min. - Prostopadłe podanie Andriuškevičiusa do Buzały. Napastnik Lechii znajdował się na spalonym
67 min. - Świeta akacja Lechii. Wiśniewski przeprowadził rajd prawą stroną, zagrał w pole karne do Nowaka, który z trudnej sytuacji próbował strzelać zamiast podawać i piłke złapał Kelemen
65 min. - Sprytne wykonanie rzutu wolnego przez Lechię. Na wolnym polu znalazł się Wiśniewski, który wstrzelił piłke wzdłuż pola karnego, ale piłke wybija Pawelec
64 min. - Kontra Śląska. Po podaniu Gancarczyka Sobota nie zdołał opanować piłki
62 min. - Gol. 2:0 dla Lechii. Dośrodkowanie Traore, piłkę próbował wybić Spahić, ale futbolowka trafiła do Buzały, który strzałem z pierwszej piłki trafił w samo okno bramki Kelemena.
60 min. - Pierwsza zmiana w Śląsku. Za Ćwielonga wchodzi Gancarczyk
60 min. - Traore pada w polu karny. Sędzia karze zawodnika Lechii żołtą kartką za symulowanie
59 min. - Marek Gancarczyk gotowy do wejścia na boisko. Najprawdopodobniej zmini Ćwielonga
59 min. - Fojut ze Spahiciem zatrzymali Buzałe.
58 min. - Uderzenie Mili z rzutu wolnego prosto w mur
57 min. - Bajić faulował Diaza na 18 metrze. Będzie dobra sytuacja dla Śląska
56 min. - Coraz większa przewaga Lechii. Wrocławianie nie potrafią zorganizować dobrej okazji
56 min. - Dośrodkowanie Andriuškevičiusa, ale nikt nie zdołał zamknąc tej akcji
55 min. - Prostopadłe podanie do Buzały, ten uprzedził wychodzącego Kelemena, ale nie zdołał utrzymać piłki w boisku
54 min. - Dośrodkowanie Andriuškevičiusa prosto na głowę Buzały, który nie zdołał jednak skierować jej w strone bramki Kelemena
54 min. - Kolejna pozycja spalona zawodnika Śląska. Tym razem był to Pawelec
53 min. - Długie podanie z obrony Śląska do Diaza, ten jednak znajdował się na spalonym
52 min. - Kontra Śląska zatrzymana przez wracającego Bąka
50 min. - Po rzucie rożnym Lechii piłka trafiła do Bajicia, który próbował uderzać, ale nie trafił czysto w piłkę
49 min. - Kolejna akcja Lechii. Kelemen zmuszony do wybicia piłki poza boisko
49 min. - Uderzenie Surmy z dystansu, Kelemen piąstkuje piłkę przed siebie.
48 min. - Piłkarze Lechii wybijają piłke, bo Sotirović ucierpiał w starciu z Deleu
47 min. - Bajić przedarł się w pole karne Śląska, ale w ostatniej chwili Spahić wybił mu piłkę
47 min. - Dośrodkowanie Deleu w pole karne Śląska. Celeban wybija piłkę poza boisko
46 min. - Obydwa zespoły wyszły na drugą część spotkania w niezmienionych składach
46 min. - Sotirović podaje do Diaza i rozpoczynamy drugą cześc spotkania

Po pierwszej części gry zasłużenie prowadzi Lechia. Miejmy nadzieje, że po przerwie wrocławianie zaprezentują się zdecydowanie lepiej

45+1 min. - Sędzia kończy pierwszą połowe spotkania
45 min. - Dośrodkowanie Nowaka do Buzały minimalnie za mocno
43 min. - Prostopadłe podanie do Traore, który osaczony przez trzech obrońców nie zdołał oddać strzału.
42 min. - Wrzutka w pole karne wrocławian. Sędzia odgwizdał faul.
40 min. - Gol dla Lechii. Wiśniewski świetnie uderzył piłke z rogu pola karnego
39 min. - Uderzenie Pawelca z 25 metrów obok bramki Kapsy
37 min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Lechii. Obrońcy wybijają piłkę
36 min. - Mila zamroczony schodzi z boiska po agresywnym wejściu Wiśniewskiego
33 min. - Traore wrzucił piłkę z rzutu rożnego. Bajić z ostrego konta próbował uderzać głową
33 min. - Długie podanie do Traore. Piłkę poza boisko wybił Pawelec
30 min. - Traore próbował lobować Kelemena, ale jego uderzenie było bardzo niecelne
30 min. - Zdecydowanie więcej ataków ze strony Gdańszczan. Śląsk szuka długich podań do napastników, gdyż skrzydła WKS-u nie działają dzisiaj najlepiej
29 min. - Traore zdecydował się na strzał z bardzo ostrego kąta. Od bramki rozpocznie golkiper Śląska
29 min. - Faul Ćwielonga w bocznym sektorze boiska. Lechia ma szanse na groźne dośrodkowanie
27 min. - Strzał Deleu z rogu pola karnego. Piłka przeleciała nad poprzeczką Kelemena
25 min. - Niespodziewany strzał Sotirovicia z 18 metrów. Dobrze broni Kapsa
24 min. - Okazja Buzały, jednak trzech obrońców Śląska poradziło sobie z napastnikiem Lechii
23 min. - Spahić przechwycił prostopadłą piłkę Traore do Wiśniewskiego
22 min. - Strzał półprzewrotką Deleu z 20 metrów z pierwszej piłku nad bramka Kelemena
21 min. - Wysoka wrzutka Deleu w pole karne Śląska. Kelemen bez problemu łapie piłkę
20 min. - Na boisku leży po starciu z Wiśniewskim Spahić
19 min. - Ładne podanie Mili do Diaza, którego strzał został zablokowany wślizgiem przez jednego z obrońców Lechii.
17 min. - Zespołowa akcja Śląska zakończona podaniem do znajdującego się na pozycji spalonej Diaza
15 min. - Wrzutka do Soboty, który znajdował się na pozycji spalonej
14 min. - Kibice Lechii wywiesili transparent "Seba witaj w domu" skierowany do pomocnika Śląska
13 min. - Wrzutka w pole karne do Wiśniewskiego, ten jednak znajdował się na spalonym
12 min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Piłke wybijają obrońcy
10 min. - Próba strzału Sotirovicia z pierwszej piłki z 20 metrów wysoko nad bramką
9 min. - Słowne upomnienie dla Bąka, który niemogąc poradzić sobie z Diazem ciągnie go za spodenki
7 min. - Nowak naciskany przez Fojuta oddaje bardzo niecelny strzał
6 min. - Traore w polu karnym w teatralny sposób pada, jednak sędzia nie gwizdze
5 min. - Obie drużyny rozpoczęły bardzo ofensywnie, wysoko wychodzą do krycia, jednak nie udało im się zorganizować groźnej akcji

Przepraszamy za opóźniej z livem z powodu problemów z internetem

W sobotę o godzinie 17:00 rozpocznie się Wielki Mecz Przyjaźni kibiców Lechii i Śląska. Jednak na murawie możemy oczekiwać ostrej walki o cenne 3pkt. Gospodarze jeszcze nie wygrali w tym sezonie i z pewnością będą chcieli to uczynić w meczu ze Śląskiem. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza po ostatniej porażce z Legią znowu zamierzają przypomnieć innym o swojej bardzo dobrej dyspozycji z pierwszych 2. kolejek Ekstraklasy.

Autor relacji: mzachodny