Sędziuje: Adam Lyczmański Widzów: Aura: pochmurno
Wisła Kraków:(stroje: czerwono-białe) Pawełek - Branco, Bunoza, Kowalski,Paljić, Boukhari (46' Kirm), Sobolewski, Wilk (46' Jirsak), Pa. Brożek, Małecki, Żurawski (78' Boguski) Trener: Robert Maaskant
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Wołczek, Fojut, Celeban, Spahić - Socha, Sztylka, Kaźmierczak, Ćwielong (76' Sobota), Mila - Diaz (58' Gikiewicz) Trener: Orest Lenczyk

Wisła Kraków: Jovanić, Pi. Brożek, Cikos, Jirsak, Kirm, Łobodziński, Boguski
Śląsk Wrocław: Kaczmarek, Pawelec, Madej, Sobota, Gikiewicz, Sotirović, Szewczuk

W dziewiątej kolejce Ekstraklasy Śląsk zmierzy się z Polonią Warszawa.

Przez większość spotkania Wisła prowadziła atak pozycyjny, jednak jedynym jej pomysłem były wrzutki w pole karne, Wrocławianie skupili się na defensywie i kontrowaniu rywala.

Wrocławianie przełamali serię porażek i zdobyli punkt na trudnym terenie w Krakowie.

90+3 min. - Sędzia zakończył spotkanie. Wisła - Śląsk 0:0.
90+3 min. - Mila wrzuca piłkę w pole karne, jednak żaden z piłkarzy Śląsk nie zdołał oddać strzału.
90+2 min. - Faulowany Kaźmierczak, będzie okazja na dośrodkowanie.
90+1 min. - Gikiewicz zagrywa do Soboty, sędzia ogwizduje spalonego. Niesłusznie.
90+1 min. - Mecz potrwa jeszcze 3 minuty.
90 min. - Zagranie w pole karne Śląska. Celeban wygrał pojedynek główkowy z Brożkiem.
88 min. - Po dośrodkowaniu Paljicia Bunoza uderza lekko w sam środek bramki Kelemena. Słowak bez problemu interweniuje,
88 min. - Inicjatorem poprzedniej akcji był Gikiewicz, który świetne odebrał piłkę i zagrał do Soboty
87 min. - Sobota ogrywa Bunozę i zagrywa na 10 metr. Tam jednak nie ma żadnego piłkarza Śląska.
83 min. - Kirm lekko uderza na bramkę Śląska. Łatwa interwencja Kelemena.
82 min. - Sobota podaje do Gikiewicza, ten próbuje wrzucić miękką piłkę w pole karne. Wybijają obrońcy.
82 min. - Boguski ograł Spahicia i dośrodkował. Uczynił to jednak zbyt mocno.
81 min. - Kolejne gwizdy pod adresem piłkarzy Wisły.
80 min. - Groźne uderzenie Branco tuż obok bramki Śląska.
78 min. - Gikiewicz jest dziś bardzo aktywny.
78 min. - Ostatnia zmiana w Wiśle. Boguski za Żurawskiego.
76 min. - Sobota wchodzi za Ćwielonga.
75 min. - Strzał Sebastiana Mili wysoko nad bramką.
75 min. - Za chwilę na murawie pojawi się Waldemar Sobota.
75 min. - Spahić w niebezpieczny sposób podaje do Kelemena, bramkarz wybija piłkę.
73 min. - Socha się poślizgnął i stracił piłkę, ta trafia do Żurawskiego, jednak doświadczony zawodnik źle zagrywa do Kirma.
71 min. - Wrocławianie szukają swoich szans w kontraktach, jednak brakuje w nich dokładności.
70 min. - Strzał Gikiewicza zza pola karnego. Niecelny.
65 min. - Niecelne uderzenie Paljicia zza pola karnego.
63 min. - Kolejne dośrodkowanie Małeckiego i kolejne zamieszanie po bramką wrocławian, Wołczek wybija piłkę na rzut rożny,
62 min. - Zrobiło się groźnie pod bramką Śląska po kontrze Wisły. Po dośrodkowaniu Małeckiego zamieszanie w polu karny, uderzenie Kirma obronił Kelemen.
61 min. - Mila dośrodkowuje w pole karne, piłkę łapie Pawełek,
58 min. - Zmiana w zespole Śląska. Gikiewicz zastępuje Diaza.
57 min. - Gikiewicz jest gotowy do wejścia na boisko.
56 min. - Jedynym pomysłem Wisły na ogranie obrony Śląska są dośrodkowania.
54 min. - Dośrodkowanie Małeckiego, naciskany przez Kirma Wołczek wybija piłkę na rzut rożny
53 min. - Kontra Śląska. Ćwielong niedokładnie podaje w pole karne do Diaza.
50 min. - Wiślacy próbują skonstruować atak pozycyjny, ale czynią to nieporadnie. Śląsk nie ma problemów z rozbijaniem ataków rywala.
48 min. - Sobolewski uderza z 30 metrów. Piłka w znacznej odległości mija bramkę Kelemena.
46 min. - Rozpoczęła się druga połowa.

W przerwie dwie zmiany w zespole Wisły. Wilka i Boukhariego zastąpili Kirm i Jirsak.

Poziom spotkanie nie dorównuje atmosferze na trybunach. Zawodnicy Wisły zostali wygwizdani po zakończeniu pierwszej połowy,

45+2 min. - Koniec pierwszej połowy. Wisła - Śląsk 0:0.
45 min. - Sędzia doliczył 1 minutę.
45 min. - Wrzutka Mili z rzutu rożnego, najwyżej wyskoczył Kaźmierczak, jednak nie zdołał oddać celnego strzału,
44 min. - Kolejne dośrodkowanie Mili z rzutu wolnego, obrońcy Wisły wybijają piłkę.
43 min. - Zagranie w pole karne do Diaza. Kowalski poradził sobie jednak z napastnikiem WKS-u.
42 min. - Gra toczy się głównie w środkowej częsci boiska.
39 min. - Socha dobrze zagrał piłkę w pole karne do Mili, który został uprzedzony przez Pawełka.
38 min. - Rzut wolny dla Śląska. Kaźmierczak mocno niecelnie uderzył z 30 metrów.
35 min. - Rajd Ćwielonga lewą stroną zakończony niecelnym strzałem.
34 min. - Po dośrodkowaniu Mili dwukrotnie nie trafia w piłkę Bunoza, w końcu zawodnicy Wisły wybijają futbolówkę.
31 min. - Po świetnym dośrodkowaniu Brożka bliski oddania strzału głową był Żurawski.
29 min. - Kolejne uderzenie Kaźmierczaka z dystansu. Piłkę łapie bramkarz Białej Gwiazdy.
28 min. - Kelemen pewnie chwyta wrzutkę Małeckiego.
28 min. - Spotkanie wyrównało się.

Trwa wspólny doping kibiców Śląska i Wisły.

26 min. - Uderzenie Kaźmierczaka z 35 metrów mocno niecelne.
23 min. - Po straciu Kelemena z Boukharim ucierpiał bramkarz Śląska. Wszystko jest już jednak w porządku.
22 min. - Świetne zagranie Sochy do Diaza, ten nie opanował piłki, futbolówka trafiła do Ćwielonga. Strzał Pepe został zablokowany przez obrońców Wisły,
21 min. - Strzał Mili zza pola karnego minął bramkę Pawełka.
19 min. - Za faul na Paljiciu żółtą kartką został ukarany Tadeusz Socha.
19 min. - Kolejne dośrodkowanie Małeckiego, piłkę wybija Fojut.
17 min. - Gra praktycznie przez cały czas toczy się na połowie wrocławian,
16 min. - Piłkarze Wisły co chwilę wrzucają piłkę w pole karne Śląska, jednak niewiele z tych zagrań wynika.
15 min. - Celeban ratuje zespół po stracie Fojuta,
14 min. - Kelemen mija się z mocnym dośrodkowaniem Małeckiego, jednak żaden z Wiślaków nie znajdował się pod bramką Śląska.
13 min. - Wisła osiągnęła dużą przewagę.
12 min. - Po dośrodkowaniu Paljicia Żurawski nie opanował piłki w polu karnym.
12 min. - Po faul Sztylki na Żurawskim rzut wolny dla Wisły z 20 m. Po dośrodkowaniu piłkę piąstkuje Kelemen.
10 min. - Świetna akcja Wisły. Wilk zagrywa piłkę w pole karne do Żurawskiego, ten przepuszcza piłkę do świetnie ustawionego Boukhariego. Uderzenie Marokańczyka świetnie broni Kelemen,
9 min. - Wołczek upomniany przez sędziego za faul na Boukharim.
8 min. - Po dośrodkowaniu Branco piłkę wybija Socha,
7 min. - Ze wględu na zawieszanie Chaveza i Clebera w środku obrony Wisły grają Kowalski i Bunoza. To duża szansa dla Śląska.
5 min. - Dwa rzuty rożne z rzędu Wisły, ale obrońcy Śląska są posterunku.
4 min. - Prostopadłe podanie do Ćwielonga, który zgrywa od razu piłkę w pole karne do Diaza. Argentyńczyk nie zdołał jednak opanować piłki
3 min. - Po dośrodkowaniu Mili Kaźmierczak uderzył głową na bramkę, ale Pawełek nie miał problemów z obroną
2 min. - Małecki dośrodkował do Pawła Brożka, ten poradził sobie z Celeban i uderzył mocno ponad bramką Kelemena.
1 min. - Piłkarze Wisły rozpoczęli spotkanie.

W poprzednich rozgrywkach spotkanie pomiędzy Wisłą a Śląskiem na Suchych Stawach zakończyło się wynikiem 1:0, a jedynego gola zdobył Paweł Brożek

Dzisiejszy mecz sędziuje Adam Lyczmański. Prowadził on jeden mecz Śląska w tym sezonie, wrocławianie przegrali 1:2 z Lechem Poznań.

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE ATMOSFERĘ PODCZAS OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE SKRÓT MECZOWY Z OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

Z pewnością nie będzie to łatwe spotkanie dla Oresta Lenczyka - nowego trenera wrocławskiego zespołu. Wierzymy jednak, że nasi piłkarze zaprezentują się lepiej niż w poprzednich meczach i wywalczą upragnione 3pkt.

Autor relacji: mkvsk